Путін почне війну проти України, щоб залишитися при владі - Newsweek

Останні кілька тижнів президент Росії (   фашистська держава   , Визнане 27
Останні кілька тижнів президент Росії ( фашистська держава , Визнане 27.01.15 Верховною Радою країною-агресором) Володимир Путін займався тим, що у нього найкраще виходить, а саме розпалюванням військової істерії.

Все почалося з обвинувачень Кремля, який заявив, що українська влада віддай перевагу «терор світу», проте його представники не змогли надати переконливі докази «диверсійної операції», яка нібито мала місце в Криму.

Крім того, ні спостерігачі ОБСЄ, ні свідки на місцях, ні незалежні засоби масової інформації не підтвердили заяви Росії про збройної конфронтації і артилерійські обстріли з боку українських урядових сил.

Андрій Яницький, український журналіст, що стежить за пропагандою Росії, повідомив, що фотографія намети, якої, як стверджують російські влади, нібито користувалися диверсанти, насправді було взята з фотостоку в інтернеті.

І знову дезінформаційна кампанія Росії набирає обертів. Як стверджує кримський журналіст Яницький, сама ідея проведення диверсійної операції в Криму безглузда. Навіщо уявним диверсантам таємно проникати в Крим, як стверджує Росія, коли на півострів можна з легкістю потрапити через пропускний пункт в Херсонській області або з території Росії?

Однак головне питання полягає в тому, навіщо Росія зараз це робить? Українська розвідка повідомила, що насправді Москва намагається таким чином приховати факт перестрілки між російськими військовими і співробітниками ФСБ. Ця версія цілком може виявитися правдою, однак ключова причина того, що відбувається набагато більш лякає.

Влітку цього року Росія поступово оточувала України готовими до бою військами. У серпні Москва перекинула додаткові війська і військову техніку в окупований Крим недалеко від кордону. За деякими повідомленнями, російські конвої були помічені на півострові 11 серпня, і раніше до Севастополя прибули військові кораблі і літаки.

12 серпня Росія розгорнула зенітні ракетні комплекси С-400 в центральній частині Криму. Російські протичовнові кораблі і підводні човни вже деякий час знаходяться в Чорному морі. Три моторизовані бригади були переміщені ще ближче до українського кордону: одна з них перебуває у міста Клинці на півночі, а дві інші - в Валуйки і Богучарі на сході.

Нещодавно створена 150-я мотострілецька дивізія була перекинута в Ростов, на схід від контрольованих сепаратистами районів Донбасу.

Крім того, Росія провела танкові навчання в Придністров'ї, у західного кордону України. Щоб мати можливість з'єднати Крим, Донбас і Придністров'я, Москві потрібно контролювати весь південний схід України, який Кремль іноді називає «Новоросією».

Сепаратисти в Донбасі теж не сиділи склавши руки. Хоча офіційно зараз діє перемир'я, з травня інтенсивність обстрілів з боку сепаратистів серйозно виросла. Зараз вони вже стріляють з важкої зброї, в тому числі артилерійських знарядь, зенітних знарядь і навіть танків, які заборонені Мінським угодою.

В результаті число жертв серед мирного населення і військових зросла до рівня, не баченого з минулого року, як повідомляє Верховний комісар ООН з прав людини.

Чому ситуація загострюється? Можливо, через наближення виборів в Державну Думу, які призначені на вересень. Кремлю необхідно роздути націоналістичні настрої, щоб відвернути виборців від можливої ​​фальсифікації результатів виборів, а український народ можна не шкодувати.

загрузка ...

Цинічно? Так. Дивує? Анітрохи. Зрозуміло, це намагання відволікти увагу може перерости в щось більше, ніж нарощування військового потенціалу біля кордонів. Путін не побоїться почати війну, якщо вона допоможе йому втриматися при владі.

У своїй статті, опублікованій в виданні Kyiv Post, Джордж Вайгель, старший науковий співробітник Центру етики та громадської політики в Вашингтоні, запитує, чому Заходу так важко протистояти агресії у самих його кордонів. Він називає нездатність Заходу зрозуміти, що проблема України - це наша загальна проблема, прикладом «дефіциту солідарності».

Євросоюз вже почав серію дискусій, які будуть включати в себе перегляд термінів санкцій відносно Росії у жовтні. Цікаво, чому міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр говорить про зняття санкцій «В разі прогресу в мирному процесі», коли цього прогресу і в помині немає. Зараз він повинен говорити про військову допомогу Україні. Росія дійсно має перевагу ескалації, однак російські ведуть війну з власної волі. Для українців же це війна на виживання. Раптове масштабний наступ Росії, найімовірніше, переконає навіть таких політиків, як Штайнмаєр, в необхідності збільшити тиск на Кремль.

У жовтні 2015 року активність сепаратистів в Україні різко знизилася - саме тоді почалася військова кампанія Росії в Сирії. В той момент Росія була вкрай зацікавлена ​​в тому, щоб укласти перемир'я, щоб зняти з себе тягар санкцій. Путін особисто приймав участь в переговорах, в тому числі в мінській зустрічі в серпні і в зустрічі нормандської групи в Парижі в жовтні.

Це доводить, що, незважаючи на всі запевнення в непричетності, саме Росія керує діями сепаратистів. Це також доводить, що з урахуванням скорочується економіки і зростаючих дірок в бюджеті Росія не може дозволити собі вести відразу дві війни.

Захід може і повинен скористатися цим, щоб виступити проти агресії Кремля, пригрозивши йому продовженням санкцій і військову допомогу Україні. Доказів того, що тактика умиротворення більше не працює, у нас більш ніж достатньо.

Аарон Корева, позаштатний науковий співробітник Інституту Маккейна в Вашингтоні, Newsweek (США)

Нагадаю, минулого четверга російські війська почали широкомасштабні навчання поблизу кордонів України у відповідь на «диверсію» в Криму. Детальніше про це читайте тут !

Навіщо уявним диверсантам таємно проникати в Крим, як стверджує Росія, коли на півострів можна з легкістю потрапити через пропускний пункт в Херсонській області або з території Росії?
Однак головне питання полягає в тому, навіщо Росія зараз це робить?
Чому ситуація загострюється?
Цинічно?
Дивує?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация