Путін і Трамп не зустрінуться «на полях» Першої світової

  1. Що сталося і при чому тут «Король-сонце»
  2. А може бути Трамп (теж) не хотів?
  3. PS

У суботу та неділю в Парижі пройдуть масові гуляння за участю приблизно 80 глав держав. У програмі - концерти, відвідування виставки Пікассо в Музеї Орсе, урочиста вечеря, церемонія на Єлисейських Полях, обід і, нарешті, виступи на першому Паризькому форумі світу .

Все це задоволення приурочили до 100-річчя закінчення Першої світової, яке було запротокольовано 11.11.1918 в Комп'єнському лісі, в вагоні французького маршала Фоша і означало поразку Німеччини. Сто років потому, в нинішню суботу, глави Франції і Німеччини вперше разом відправляться в ліс на церемонію, і «цей жест» організатори зустрічі називають «глибоко символічним». Символічною - хоча, скоріше, символічною - могла стати і зустріч Трампа з Путіним «на полях» форуму, але в підсумку вона не відбудеться ні на полях, ні в лісі, а хіба що «на ногах», як висловився прес-секретар Пєсков.

При цьому в Кремлі вдень 7 листопада заявили, що руку до скасування зустрічі доклав Макрон. А в Єлисейському палаці ввечері 7-го «Нову» запевнили в тому, що «це не відповідає дійсності».

Що сталося і при чому тут «Король-сонце»

Згідно з інформацією, яка спочатку з'явилася в «Комерсанті» , А потім, 7 листопада, була повторена помічником президента РФ Ушаковим, зустріч була скасована з ініціативи «керівництва Франції». «Французькі колеги стали висловлювати побоювання, що сама зустріч і навіть процес її підготовки може відвернути увагу від головної теми паризьких заходів», - сказав Ушаков.

Але справа в тому, що про плани проведення зустрічі Трампа і Путіна в Парижі французька влада знали досить давно. Наприклад, 12 жовтня проведення зустрічі в Парижі не виключив представник МЗС РФ Георгій Борисенко. Ця новина в той же день з'явилася і у французьких ЗМІ. 23 жовтня вже Путін і Джон Болтон, помічник американського президента, відкрито оголосили про зустріч в Парижі.

І раптом через два тижні, 5 листопада, Трамп говорить про те, що «зустрічі, ймовірно, не буде»; а потім прес-секретар Путіна підтверджує, що повноцінна зустріч скасовується. Ну, і 6-го «Коммерсант», з посиланням на «інформоване європейське дипломатичне джерело», повідомляє про те, що ініціатором скасування став Макрон.

«Здавалося б, в 2018 році складно уявити, що стиль« Король-сонце »ще живий. Але, як то кажуть, "се ля ві" », - сказав європейський джерело.

З урахуванням того, що в Єлисейському палаці категорично відмовляються визнавати цю версію, нам поки залишається зайнятися грою з висуненням версій.

Якщо зустріч президентів США і Росії «скасував» президент Франції, тоді можна згадати, що між 23 жовтня і 5 листопада відбулися події, які могли схилити Макрона до такого «демаршу».

27 жовтня в Стамбулі пройшов саміт щодо Сирії за участю Путіна, Ердогана, Макрона і Меркель. Проведення саміту формально стало першим втіленням Макроновскім ідеї, заснованої на зближення двох форматів «боротьби за мир» в Сирії - астанінського (Росія, Іран, Туреччина) і «американського» (США, Франція, Великобританія, Німеччина, Саудівська Аравія, Єгипет, Йорданія) .

зустріч виявилася абсолютно беззмістовною . Путін не тільки не погодився піти на компроміс в питанні формування так званого Конституційного комітету (який за планом ООН потрібно було створити до кінця жовтня для вироблення нового Основного закону Сирії), але і заявив, що «якщо радикальні елементи будуть перешкоджати» рішенням завдання «по боротьбі з тероризмом »,« Росія залишає за собою право надати дієву підтримку рішучих дій сирійського уряду з ліквідації цього вогнища терористичної загрози ». Тобто по «ліквідації» останнього «вогнища» опору Асаду в Ідлібі на північному заході Сирії.

У суботу та неділю в Парижі пройдуть масові гуляння за участю приблизно 80 глав держав

Фото: РИА Новости

У свою чергу, Макрон на прес-конференції після стамбульського саміту сказав, що «військовий наступ сирійського режиму за підтримки його авторитетних покровителів може привести до неприпустимих наслідків»: «Наші (французькі) інтереси в галузі безпеки, а також інтереси турецькі, інтереси регіону і Європи прямо поставлені під загрозу ». Потім Макрон закликав Росію «надати ясно виражене тиск на (сирійський) режим, який безперечно зобов'язаний їй своїм виживанням».

Напередодні стамбульського саміту, 25 жовтня, Макрон провів телефонні переговори з Трампом, після яких Єлисейський палац нагадав про те, що «Сполучені Штати і Франція дотримуються спільних завдань в галузі безпеки, гуманітарних і політичних питань в Сирії» та «американський президент попросив президента Французької Республіки донести цю спільну позицію під час саміту в Стамбулі ».

Рано вранці 27-го був дзвінок Макрона російському президенту. У повідомленні прес-служби Кремля повідомлялося про те, що головною темою була Сирія, але «торкнуться також питання про проведення у французькій столиці російсько-американської зустрічі на вищому рівні». Єлисейський палац ніяких офіційних заяв після дзвінка не зробив. У прес-службі французького президента «Нової» пояснили, що «це був приватний дзвінок президента Макрона», а тому «не було і немає необхідності» оприлюднити його зміст. Так що про те, яку саме «спільну позицію» Макрон намагався донести до Путіна, ми поки не знаємо, але знаємо, що двостороння зустріч президентів США і Росії в результаті скасована. Сам Макрон відразу ж після дзвінка дав коротку відповідь журналістам на вулиці в Празі, де був з візитом. Його запитали, що він думає про що сталася напередодні ввечері бомбардуванню, яку провів в Ідлібі сирійський режим і жертвами якої стали 7 осіб, включаючи трьох дітей. «Я мав розмову з Володимиром Путіним на цю тему сьогодні вранці», - відповів Макрон на бігу.

Бомбардування стала першим випадком порушення досягнутої 17 вересня в Сочі домовленості між Ердоганом і Путіним про «перемир'я» в Ідлібі і трапилася - за дивним збігом обставин - як раз напередодні стамбульського саміту. Важко не згадати про те, що подібні «загострення» регулярно відбуваються і напередодні самітів з питань миру в Донбасі. До слова, 30 жовтня на засіданні Радбезу ООН представник Франції жорстко висловився з приводу відсутності прогресу в «нормандському форматі» і закликав Росію «покласти край нелегальній анексії Криму і використовувати свій вплив на сепаратистів Донбасу, щоб гарантувати невідкладне виконання мінських угод».

Ми також знаємо, що 1 листопада французький міністр закордонних справ Жан-Ів Ле Дріан відвідав ЦАР, куди привіз 10 мільйонів євро «прямої бюджетної допомоги» і пообіцяв до кінця року дати Центральноафриканська владі ще 24 мільйони, а також деякий зброю. Міністр заявив, що «починається новий етап», і пообіцяв, що допомога ЦАР буде продовжена. Він також зустрівся з президентом республіки, якого охороняють, нагадаю, представники російської ПВК.

«Париж хоче повернути контроль над своєю колишньою колонією», «в якій Росія з'явилася кілька місяців тому і стала активно проявляти ініціативу у всіх напрямках», «доставляючи Франції неприємності»

, - прокоментувала цей візит газета Le Monde.

Цілком ймовірно, що ні одна з названих вище причин не стала прямим приводом для скасування паризької зустрічі. Але будь-яка з них може пояснити, чому скасування заходу, на яке розраховували в Кремлі, не надто засмутила президента Макрона. Навіть якщо він і не брав такого рішення.

А може бути Трамп (теж) не хотів?

Джерело «Нової» в Єлисейському палаці також не став ні спростовувати, ні підтверджувати версію про те, що рішення про скасування зустрічі могло бути прийнято в результаті консенсусу між Макрона і Трампом.

До слова, як стверджує AFP, Путін - єдиний з представників «великих держав», якого не запросили взяти участь в «меморіальному турі» президента Франції по «знаковим» місцях Першої світової на півночі і північному сході країни (саме там і загинуло понад п'ять тисяч солдат Російського експедиційного корпусу).

Спочатку президент Франції прийняв в Страсбурзі президента Німеччини; в п'ятницю, 9 листопада, Макрон поїде разом з Терезою Мей в містечко Альбер (Сомма), в суботу - в Комп'єнському ліс разом з Меркель. Планувалася і поїздка з Трампом в 50-тисячне місто Мо (Сена і Марна), але зірвалася в останній момент після того, як десятки американських військових і дипломатів кілька днів вивчали «Об'єкт» приземлення шефа. В результаті американців щось не влаштувало, і поїздка в Мо відмінилася.

Може, звичайно, і із зустріччю Путін-Трамп було так само, але ж ні Кремль, ні Єлисейський палац, ні Білий дім цього поки не підтверджують. Так що зупинимося на єдиною озвученої поки версії про те, що кашу заварив Макрон. І дочекаємося паризьких церемоній: ніхто ж не заважає Трампу і Путіну обговорити щось важливе якщо не «на полях», то хоч «на ногах».

PS

Увечері в четвер Єлисейський палац оголосив про двосторонню зустріч Еммануеля Макрона з Дональдом Трампом. Зустріч відбудеться вранці в суботу, 10 листопада в Єлисейському, після неї буде обід Еммануеля і Бріжит Макрон з Дональдом і Меланією Трамп.

А може бути Трамп (теж) не хотів?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация