Путівник по містах і країнах: фотографії міст і країн, розповіді про поїздки, поради туристам, фото мандрівників, пам'ятки з усього світу. | RuTraveller

  1. Путівник по містах і країнах: фотографії міст і країн, розповіді про поїздки, поради туристам, фото...
  2. Інші збірники місць - 540

Путівник по містах і країнах: фотографії міст і країн, розповіді про поїздки, поради туристам, фото мандрівників, пам'ятки з усього світу.

Збірники місць Rutraveller

Збірок місць 540 Місць в збірниках 5 890 Лайко 3 354 Країн зі збірниками 125 Збірок місць 540 Місць в збірниках 5 890 Лайко 3 354 Країн зі збірниками 125

  • Мені подобається! 14

    Пам'ятки України за своєю суттю надзвичайно різноманітні. Ця країна, що стала колискою Русі і стиком культур східних і західних слов'ян, вмістила на своїй території масу історичних і архітектурних пам'яток. Від RuTraveller - найважливіші з них. ...

  • 2 коментарі

Пам'ятки України за своєю суттю надзвичайно різноманітні. Ця країна, що стала колискою Русі і стиком культур східних і західних слов'ян, вмістила на своїй території масу історичних і архітектурних пам'яток. Найважливіші з них - в списку нижче.

Києво-Печерська лавра - один з найдавніших монастирів на території Русі. Лавра розташована на території сучасної України, в центрі Києва. Монастир внесений до списку Всесвітньої культурної спадщини, що складається організацією ЮНЕСКО.
Києво-Печерська лавра заснована у 1051 році ченцем Антонієм Печерським з міста Любеча під заступництвом Великого князя київського Ярослава Мудрого. У монастиря була важка історія - безліч разів лавру спалювали половці і берендеї під час своїх навал, також монастир руйнувався під час незліченних війн, які вела Київська Русь. Проте кожного разу лавру незмінно відновлювали.
Зараз Києво-Печерська лавра - найзнаменитіша і найпопулярніша визначна пам'ятка Києва. На її території розташовано кілька десятків локальних пам'яток - середньовічні церкви, дзвіниці, каплиці, стародавні чернечі келії, залишки старовинних воріт і укріплень. Також для туристів доступний комплекс підземних печер, де покояться мощі численних святих і просто відомих особистостей.
Крім цього можна відвідати місцевий музей, де представлена ​​велика колекція старовинних релігійних предметів, картин і книг.
Києво-Печерська лавра - унікальний історичний пам'ятник і центральна пам'ятка всіх туристичних екскурсій по Києву.

Майдан Незалежності, в народі звана "Майданом", - головна площа Києва і найвідоміша площа України.
Площа почала формуватися в тридцятих роках XIX століття, коли зруйнували залишки оборонних валів. У 1876 році на ній звели будинок Міської думи, в честь якої площа назвали Думській.
Варто відзначити, що площа багато разів за свою історію змінювала свою назву. До Думській вона носила назву Хрещатицька. У 1919 році вона отримала назву Радянської, яке проіснувало зовсім недовго, так як в 1935 році її перейменували на площу Калініна.
На жаль, під час Другої світової війни площа і навколишні її вулиці сильно постраждали. Саме після війни площа стала головною міською площею. На площі були побудовані нові будівлі в п'ятдесятих-сімдесятих роках, які і сформували сучасний вигляд площі. Зокрема, було зведено будівлю готелю "Україна". У 2001 році площа піддалася ще однієї серйозної перебудови.
У світі площа Незалежності стала широко відома після знаменитої Помаранчевої революції 2004 року.

Дерибасівська - мабуть, найвідоміша вулиця в Одесі. Ну хто, хоча б раз в житті не чув куплет: «На Дерибасівській відкрилася пивна ...»?
Вулиця названа на честь російського адмірала іспанського походження Хосе де Рібаса, призначеного в 1794 р Катериною II головним організатором і попечителем міста.
Зараз Дерибасівська - це пішохідна вулиця, традиційне місце прогулянок одеситів і гостей міста. Тут же проводяться День міста, одеська Гуморина та інші масові заходи і празднікі.Веліколепная архітектура, безліч затишних кафе, ресторанів і магазинів, брущата бруківка, що надає вулиці неповторну атмосферу XIX, не залишать байдужим будь-якого, хоч одного разу прогулятися по Дерибасівській.
На цій вулиці розташовано багато міські пам'ятки та архітектурні пам'ятки, в числі яких знаменитий Пасаж, готель «Нова Москва», пам'ятник де Рібаса. Поруч з Дерибасівською, між вул. Преображенської та вул. Гаванною, знаходиться перший парк Одеси, де можна подивитися співаючий фонтан, по вихідних і святах послухати симфонічний оркестр. Також одеський парк відомий своїми пам'ятниками: це монумент «Дванадцятий стілець», присвячений безсмертному твору І. Ільфа та Є. Петрова, пам'ятник Леоніду Утьосову, і пам'ятник знаменитому льотчику Уточкіну.

Одеський академічний театр опери та балету - найстаріший і найвідоміший театр в Одесі і Новоросії. Це одна з головних визначних пам'яток міста.
Сучасна будівля театру була побудована в 1887 році архітекторами Фельнером і Гельмером. Перше ж його будівлю проіснувало з 1810 по 1873 р.р. Воно було знищено пожежею в ніч на 2 січня 1873 року. Архітектурний ансамбль будівлі витриманий в стилі віденського бароко, а архітектура залу для глядачів представлена ​​стилем пізнього французького рококо. Будівля театру було повністю відреставровано в 2007 році.
Тут виступали такі великі люди, як Енріко Карузо, Федір Шаляпін, Анна Павлова, Айседора Дункан, П.І. Чайковський, Н.А. Римський-Корсаков, С. В. Рахманінов. Трупою театру було здійснено безліч чудових постановок, таких як "Кармен", "Жизель", "Лускунчик", "Спляча красуня", "Трубадур" і багатьох інших. Театр був включений в список найбільш незвичайних визначних пам'яток Східної Європи, складений журналом "Forbes".

Софійський собор, заснований за наказом князя Ярослава Мудрого на місці перемоги в битві з печенігами. Назва собору було вибрано на честь однойменного храму в Константинополі і тому його внутрішнє оздоблення і зовнішній вигляд не повинні були поступатиметься оригіналу. У той час це було саме грандіозне і велична споруда в місті.
До наших днів вдалося зберегти справжню красу собору, створеного ще в IX столітті. Собор Софії Київської належить до одного з найважливіших пам'ятників історії і культури. Це перший історичний пам'ятник на Україні, внесений до списку особливо охоронюваних пам'яток всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Подібних споруд в світі практично немає. І хоча зовнішній вигляд собору зазнав кілька змін, внутрішнє оздоблення залишилося повністю оригінальним.
Головна цінність собору його унікальні мозаїки авторства візантійських майстрів. Найвідоміша з них - шестиметрова Богоматір Оранта.
Софійський собор є місцем поховання київських князів, але до наших днів збереглися тільки останки Ярослава Мудрого і його дружини, що спочивають в різьбленому саркофагу всередині храму.

Домініканський собор - яскравий приклад архітектури пізнього бароко у Львові. З 1972 року тут знаходився Музей історії релігії, однак в даний час собор повернули віруючим, а музейна експозиція розмістилася в домініканському монастирі, що примикає до собору.
Величний комплекс Домініканського собору Тіла Господня, що складається з власне собору, дзвіниці та монастиря - це по праву гордість Львова, пам'ятник європейського значення.
Собор побудований на кошти гетьмана Юзефа Потоцького. Його архітектура точно відображає європейські віяння того часу: храм має форму витягнутого хреста, а його величний купол підтримують вісім пар потужних колон. Над входом в храм напис «Лише Господу честь і слава». І тут же зображення символу чернечого ордену домініканців - собака на Біблії з палаючим факелом, затиснутим в зубах, адже назва ордену домініканців перекладається з латині як пси Божі. Внутрішнє оздоблення храму вражає вишуканою красою і урочистістю. Вісімнадцять різьблених дерев'яних фігур домініканців, своєю праведністю заслужили звання Святих, розташовані у верхніх галереях храму. Центральний вівтар прикрашений чотирма фігурами апостолів: Петра, Павла, Іоанна-Хрестителя і Луки.
Зараз, коли храм повернули церкви, ви можете не тільки гідно оцінити його красу, а й насолодитися звуками одного з трьох львівських органів, які лунають тут під час служби.

Розташована на правому березі Сіверського Дінця лавра виглядає дуже затишно. Сосни, високий берег, річка, монастир - заповідний куточок є непорушним зберігає давню історію і випромінює святість. Цей п'ятачок української землі, будучи спочатку красивим місцем, суцільно складається з визначних пам'яток. Оплот руського чернецтва.
Всі складові монастирського комплексу по-своєму цікаві. І найдавніший пам'ятник лаври - печери, складним лабіринтом пронизують крейдяні скелю, і церкви цікавої архітектури з багатою історією, і чернечі скити, і монастирський мур. Це місце сили, чистоти і краси.

Стара фортеця в Кам'янець-Подільському є одним з найвідоміших середньовічних пам'яток і туристичних визначних пам'яток України. Входить до складу державного музею-заповідника. Споруди замку часто є місцем проведення різних заходів і зйомок фільмів.
Замок почав своє існування ще з давньоруських часів. Вперше згадується в XIV столітті, пізніше був перебудований у камені, розширювався і добудовувався. У XVI столітті був споруджений міст, в XVII були добудовані бастіони.
Фортеця кілька разів брала участь в обороні міста і була його головним оборонною спорудою.
Сьогодні замок є головною визначною пам'яткою міста, на його території можна побачити середньовічні споруди, також відвідати різні експозиції, присвячені історії замку і регіону.
Крім того можна відвідати музей легкої зброї. Замок відкритий для відвідувачів з 9.00 до 19.00 влітку і з 9.00 до 18.00 взимку.

У минулому Мисливський замок Шенборнів, а в наші дні - санаторій "Карпати" - один з найкрасивіших пам'яток України. Палац зберігся до наших днів у чудовому стані. Будучи найбільш яскравим зразком палацового будівництва Закарпаття, цей замок був побудований в 1890 році в якості заміської резиденції відомих австрійських аристократів - родини Шенборнів.
Мальовничі пейзажі цих країв буквально з першого погляду підкорили Шенборнів, і було вирішено побудувати тут кам'яний замок в романтичному стилі. Він входить в число найкрасивіших замків Східної Європи. У цей замку все пронизано якимось особливим, прихованим змістом: тут 365 вікон - за кількістю днів у році, 52 кімнати - за кількістю тижнів і 12 входів - за кількістю місяців. Прилегла до замку територія займає близько 20 гектарів землі. Навколо нього розкинувся унікальний сад-дендрарій, розбитий ще в середині дев'ятнадцятого століття. В саду можна зустріти досить рідкісні породи дерев - тут росте, наприклад, сосна Веймута, канадська ялина, самшит, а також рожевий бук, катальпа та навіть японська сакура.
Як то кажуть, у кожного пристойного замку обов'язково повинна бути своя легенда і, само собою, привид. І замок Шенборнів в цьому ряду не є винятком. Існує досить відома легенда, що оповідає про графа Шенборні. За переказами граф з маніакальною наполегливістю перевіряв свою дружину на відданість і влаштовував їй різні випробування. Графиня з честю витримала всі його перевірки, але одного разу терпіння її лопнуло, і вона кинула чоловіка. Але після смерті душа графині не знайшла спочинку, і тепер по замку бродить привид жінки в чорному вбранні ...

Ужгородський замок - історичний центр міста і один з найбільш збережених пам'яток оборонної архітектури на території України. Вперше фортеця згадується в хроніках IX століття, проте дослідники відносять її підставу до VII століття.
Засновниками замку вважається плем'я хорватів, однак сучасний вигляд він отримав в XIV столітті, коли перейшов у володіння італійського роду Другетів. Протягом своєї історії зміцнення замку жодного разу не були взяті штурмом. Після втрати свого оборонного значення приміщення замку використовувалися в якості гімназії, а пізніше - як краєзнавчий музей. До наших днів прекрасно збереглися палац-цитадель замку, його зміцнення, бастіони і 10-метрової глибини рів. Також на території замку можна відвідати ресторан і дегустації зал закарпатських вин.

Найдавніша святиня, Антонієві печери, знаходяться в Чернігові, Україна. Вони входять до складу Троїцько-Іллінського монастиря на Болдиних горах і включають в себе підземні храми святого Антонія, святого Феодосія Тотемського і святого Миколая-Святоші, каплиці з мощами і келію святого Антонія. Монастир і перший підземний храм були засновані святим Антонієм Печерським 1069 року. У печерну частина монастиря можна потрапити через Іллінську церкву XII століття.
Загальна протяжність печер становить понад 300 метрів, приміщення розташовані в чотири яруси і розташовуються один над одним. Головними святинями печер вважаються келія святого Антонія, гробниця з кістками ченців, убитих в XIII столітті монголо-татарами, а також древній хрест, який перебуває тут з часу заснування печер. Цікавим є і церква святого Феодосія Тотемського, найбільша підземна церква на Україні, висота якої становить 8,4 метра, що дозволило навіть влаштувати в ній хори. Тут також знаходиться стародавня підземна церква-кістниця - місце поховання покійних ченців, покинута ще в давнину.
З 1967 року Антонієві печери увійшли до складу Чернігівського архітектурно-історичного заповідника.

Костел святого Андрія Первозванного (колишній Бернардинський костел) розташовується в центрі старої частини Львова і вважається однією з його «візитних карток».
Архітектурний комплекс в стилях німецького та італійського ренесансного зодчества був побудований в XVII столітті на місці більш давнього храму по кресленнях ченця Бернарда Авелідеса архітекторами Павла Римлянина і Амвросієм Прихильним. Будівлі складаються з монастирських споруд, дзвіниці, альтанки-ротонди і оборонних стін.
Монастир відрізняється своєю простотою, а його фасад складається з різночасових частин, прикрашених гербами Польщі та Литви. Найголовнішою окрасою костелу вважається 38-метрова вежа, побудована Андреасом Бемер. В середині XVII століття на вежі було встановлено годинник з дзвоном, відлиті Андрієм Франком.
Усередині храму пишний бароковий інтер'єр включає в себе різьблені вівтарі, скульптури святих і інші роботи відомих майстрів.

  • Мені подобається! 14

    Пам'ятки України за своєю суттю надзвичайно різноманітні. Ця країна, що стала колискою Русі і стиком культур східних і західних слов'ян, вмістила на своїй території масу історичних і архітектурних пам'яток. Від RuTraveller - найважливіші з них. ...

  • 2 коментарі
Stella9

, Buzok прокоментували збірник місць ,   Buzok   прокоментували збірник місць

Інші збірники місць - 540

Путівник по містах і країнах: фотографії міст і країн, розповіді про поїздки, поради туристам, фото мандрівників, пам'ятки з усього світу.

Збірники місць Rutraveller

Збірок місць 540 Місць в збірниках 5 890 Лайко 3 354 Країн зі збірниками 125 Збірок місць 540 Місць в збірниках 5 890 Лайко 3 354 Країн зі збірниками 125

  • Мені подобається! 14

    Пам'ятки України за своєю суттю надзвичайно різноманітні. Ця країна, що стала колискою Русі і стиком культур східних і західних слов'ян, вмістила на своїй території масу історичних і архітектурних пам'яток. Від RuTraveller - найважливіші з них. ...

  • 2 коментарі

Пам'ятки України за своєю суттю надзвичайно різноманітні. Ця країна, що стала колискою Русі і стиком культур східних і західних слов'ян, вмістила на своїй території масу історичних і архітектурних пам'яток. Найважливіші з них - в списку нижче.

Києво-Печерська лавра - один з найдавніших монастирів на території Русі. Лавра розташована на території сучасної України, в центрі Києва. Монастир внесений до списку Всесвітньої культурної спадщини, що складається організацією ЮНЕСКО.
Києво-Печерська лавра заснована у 1051 році ченцем Антонієм Печерським з міста Любеча під заступництвом Великого князя київського Ярослава Мудрого. У монастиря була важка історія - безліч разів лавру спалювали половці і берендеї під час своїх навал, також монастир руйнувався під час незліченних війн, які вела Київська Русь. Проте кожного разу лавру незмінно відновлювали.
Зараз Києво-Печерська лавра - найзнаменитіша і найпопулярніша визначна пам'ятка Києва. На її території розташовано кілька десятків локальних пам'яток - середньовічні церкви, дзвіниці, каплиці, стародавні чернечі келії, залишки старовинних воріт і укріплень. Також для туристів доступний комплекс підземних печер, де покояться мощі численних святих і просто відомих особистостей.
Крім цього можна відвідати місцевий музей, де представлена ​​велика колекція старовинних релігійних предметів, картин і книг.
Києво-Печерська лавра - унікальний історичний пам'ятник і центральна пам'ятка всіх туристичних екскурсій по Києву.

Майдан Незалежності, в народі звана "Майданом", - головна площа Києва і найвідоміша площа України.
Площа почала формуватися в тридцятих роках XIX століття, коли зруйнували залишки оборонних валів. У 1876 році на ній звели будинок Міської думи, в честь якої площа назвали Думській.
Варто відзначити, що площа багато разів за свою історію змінювала свою назву. До Думській вона носила назву Хрещатицька. У 1919 році вона отримала назву Радянської, яке проіснувало зовсім недовго, так як в 1935 році її перейменували на площу Калініна.
На жаль, під час Другої світової війни площа і навколишні її вулиці сильно постраждали. Саме після війни площа стала головною міською площею. На площі були побудовані нові будівлі в п'ятдесятих-сімдесятих роках, які і сформували сучасний вигляд площі. Зокрема, було зведено будівлю готелю "Україна". У 2001 році площа піддалася ще однієї серйозної перебудови.
У світі площа Незалежності стала широко відома після знаменитої Помаранчевої революції 2004 року.

Дерибасівська - мабуть, найвідоміша вулиця в Одесі. Ну хто, хоча б раз в житті не чув куплет: «На Дерибасівській відкрилася пивна ...»?
Вулиця названа на честь російського адмірала іспанського походження Хосе де Рібаса, призначеного в 1794 р Катериною II головним організатором і попечителем міста.
Зараз Дерибасівська - це пішохідна вулиця, традиційне місце прогулянок одеситів і гостей міста. Тут же проводяться День міста, одеська Гуморина та інші масові заходи і празднікі.Веліколепная архітектура, безліч затишних кафе, ресторанів і магазинів, брущата бруківка, що надає вулиці неповторну атмосферу XIX, не залишать байдужим будь-якого, хоч одного разу прогулятися по Дерибасівській.
На цій вулиці розташовано багато міські пам'ятки та архітектурні пам'ятки, в числі яких знаменитий Пасаж, готель «Нова Москва», пам'ятник де Рібаса. Поруч з Дерибасівською, між вул. Преображенської та вул. Гаванною, знаходиться перший парк Одеси, де можна подивитися співаючий фонтан, по вихідних і святах послухати симфонічний оркестр. Також одеський парк відомий своїми пам'ятниками: це монумент «Дванадцятий стілець», присвячений безсмертному твору І. Ільфа та Є. Петрова, пам'ятник Леоніду Утьосову, і пам'ятник знаменитому льотчику Уточкіну.

Одеський академічний театр опери та балету - найстаріший і найвідоміший театр в Одесі і Новоросії. Це одна з головних визначних пам'яток міста.
Сучасна будівля театру була побудована в 1887 році архітекторами Фельнером і Гельмером. Перше ж його будівлю проіснувало з 1810 по 1873 р.р. Воно було знищено пожежею в ніч на 2 січня 1873 року. Архітектурний ансамбль будівлі витриманий в стилі віденського бароко, а архітектура залу для глядачів представлена ​​стилем пізнього французького рококо. Будівля театру було повністю відреставровано в 2007 році.
Тут виступали такі великі люди, як Енріко Карузо, Федір Шаляпін, Анна Павлова, Айседора Дункан, П.І. Чайковський, Н.А. Римський-Корсаков, С. В. Рахманінов. Трупою театру було здійснено безліч чудових постановок, таких як "Кармен", "Жизель", "Лускунчик", "Спляча красуня", "Трубадур" і багатьох інших. Театр був включений в список найбільш незвичайних визначних пам'яток Східної Європи, складений журналом "Forbes".

Софійський собор, заснований за наказом князя Ярослава Мудрого на місці перемоги в битві з печенігами. Назва собору було вибрано на честь однойменного храму в Константинополі і тому його внутрішнє оздоблення і зовнішній вигляд не повинні були поступатиметься оригіналу. У той час це було саме грандіозне і велична споруда в місті.
До наших днів вдалося зберегти справжню красу собору, створеного ще в IX столітті. Собор Софії Київської належить до одного з найважливіших пам'ятників історії і культури. Це перший історичний пам'ятник на Україні, внесений до списку особливо охоронюваних пам'яток всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Подібних споруд в світі практично немає. І хоча зовнішній вигляд собору зазнав кілька змін, внутрішнє оздоблення залишилося повністю оригінальним.
Головна цінність собору його унікальні мозаїки авторства візантійських майстрів. Найвідоміша з них - шестиметрова Богоматір Оранта.
Софійський собор є місцем поховання київських князів, але до наших днів збереглися тільки останки Ярослава Мудрого і його дружини, що спочивають в різьбленому саркофагу всередині храму.

Домініканський собор - яскравий приклад архітектури пізнього бароко у Львові. З 1972 року тут знаходився Музей історії релігії, однак в даний час собор повернули віруючим, а музейна експозиція розмістилася в домініканському монастирі, що примикає до собору.
Величний комплекс Домініканського собору Тіла Господня, що складається з власне собору, дзвіниці та монастиря - це по праву гордість Львова, пам'ятник європейського значення.
Собор побудований на кошти гетьмана Юзефа Потоцького. Його архітектура точно відображає європейські віяння того часу: храм має форму витягнутого хреста, а його величний купол підтримують вісім пар потужних колон. Над входом в храм напис «Лише Господу честь і слава». І тут же зображення символу чернечого ордену домініканців - собака на Біблії з палаючим факелом, затиснутим в зубах, адже назва ордену домініканців перекладається з латині як пси Божі. Внутрішнє оздоблення храму вражає вишуканою красою і урочистістю. Вісімнадцять різьблених дерев'яних фігур домініканців, своєю праведністю заслужили звання Святих, розташовані у верхніх галереях храму. Центральний вівтар прикрашений чотирма фігурами апостолів: Петра, Павла, Іоанна-Хрестителя і Луки.
Зараз, коли храм повернули церкви, ви можете не тільки гідно оцінити його красу, а й насолодитися звуками одного з трьох львівських органів, які лунають тут під час служби.

Розташована на правому березі Сіверського Дінця лавра виглядає дуже затишно. Сосни, високий берег, річка, монастир - заповідний куточок є непорушним зберігає давню історію і випромінює святість. Цей п'ятачок української землі, будучи спочатку красивим місцем, суцільно складається з визначних пам'яток. Оплот руського чернецтва.
Всі складові монастирського комплексу по-своєму цікаві. І найдавніший пам'ятник лаври - печери, складним лабіринтом пронизують крейдяні скелю, і церкви цікавої архітектури з багатою історією, і чернечі скити, і монастирський мур. Це місце сили, чистоти і краси.

Стара фортеця в Кам'янець-Подільському є одним з найвідоміших середньовічних пам'яток і туристичних визначних пам'яток України. Входить до складу державного музею-заповідника. Споруди замку часто є місцем проведення різних заходів і зйомок фільмів.
Замок почав своє існування ще з давньоруських часів. Вперше згадується в XIV столітті, пізніше був перебудований у камені, розширювався і добудовувався. У XVI столітті був споруджений міст, в XVII були добудовані бастіони.
Фортеця кілька разів брала участь в обороні міста і була його головним оборонною спорудою.
Сьогодні замок є головною визначною пам'яткою міста, на його території можна побачити середньовічні споруди, також відвідати різні експозиції, присвячені історії замку і регіону.
Крім того можна відвідати музей легкої зброї. Замок відкритий для відвідувачів з 9.00 до 19.00 влітку і з 9.00 до 18.00 взимку.

У минулому Мисливський замок Шенборнів, а в наші дні - санаторій "Карпати" - один з найкрасивіших пам'яток України. Палац зберігся до наших днів у чудовому стані. Будучи найбільш яскравим зразком палацового будівництва Закарпаття, цей замок був побудований в 1890 році в якості заміської резиденції відомих австрійських аристократів - родини Шенборнів.
Мальовничі пейзажі цих країв буквально з першого погляду підкорили Шенборнів, і було вирішено побудувати тут кам'яний замок в романтичному стилі. Він входить в число найкрасивіших замків Східної Європи. У цей замку все пронизано якимось особливим, прихованим змістом: тут 365 вікон - за кількістю днів у році, 52 кімнати - за кількістю тижнів і 12 входів - за кількістю місяців. Прилегла до замку територія займає близько 20 гектарів землі. Навколо нього розкинувся унікальний сад-дендрарій, розбитий ще в середині дев'ятнадцятого століття. В саду можна зустріти досить рідкісні породи дерев - тут росте, наприклад, сосна Веймута, канадська ялина, самшит, а також рожевий бук, катальпа та навіть японська сакура.
Як то кажуть, у кожного пристойного замку обов'язково повинна бути своя легенда і, само собою, привид. І замок Шенборнів в цьому ряду не є винятком. Існує досить відома легенда, що оповідає про графа Шенборні. За переказами граф з маніакальною наполегливістю перевіряв свою дружину на відданість і влаштовував їй різні випробування. Графиня з честю витримала всі його перевірки, але одного разу терпіння її лопнуло, і вона кинула чоловіка. Але після смерті душа графині не знайшла спочинку, і тепер по замку бродить привид жінки в чорному вбранні ...

Ужгородський замок - історичний центр міста і один з найбільш збережених пам'яток оборонної архітектури на території України. Вперше фортеця згадується в хроніках IX століття, проте дослідники відносять її підставу до VII століття.
Засновниками замку вважається плем'я хорватів, однак сучасний вигляд він отримав в XIV столітті, коли перейшов у володіння італійського роду Другетів. Протягом своєї історії зміцнення замку жодного разу не були взяті штурмом. Після втрати свого оборонного значення приміщення замку використовувалися в якості гімназії, а пізніше - як краєзнавчий музей. До наших днів прекрасно збереглися палац-цитадель замку, його зміцнення, бастіони і 10-метрової глибини рів. Також на території замку можна відвідати ресторан і дегустації зал закарпатських вин.

Найдавніша святиня, Антонієві печери, знаходяться в Чернігові, Україна. Вони входять до складу Троїцько-Іллінського монастиря на Болдиних горах і включають в себе підземні храми святого Антонія, святого Феодосія Тотемського і святого Миколая-Святоші, каплиці з мощами і келію святого Антонія. Монастир і перший підземний храм були засновані святим Антонієм Печерським 1069 року. У печерну частина монастиря можна потрапити через Іллінську церкву XII століття.
Загальна протяжність печер становить понад 300 метрів, приміщення розташовані в чотири яруси і розташовуються один над одним. Головними святинями печер вважаються келія святого Антонія, гробниця з кістками ченців, убитих в XIII столітті монголо-татарами, а також древній хрест, який перебуває тут з часу заснування печер. Цікавим є і церква святого Феодосія Тотемського, найбільша підземна церква на Україні, висота якої становить 8,4 метра, що дозволило навіть влаштувати в ній хори. Тут також знаходиться стародавня підземна церква-кістниця - місце поховання покійних ченців, покинута ще в давнину.
З 1967 року Антонієві печери увійшли до складу Чернігівського архітектурно-історичного заповідника.

Костел святого Андрія Первозванного (колишній Бернардинський костел) розташовується в центрі старої частини Львова і вважається однією з його «візитних карток».
Архітектурний комплекс в стилях німецького та італійського ренесансного зодчества був побудований в XVII столітті на місці більш давнього храму по кресленнях ченця Бернарда Авелідеса архітекторами Павла Римлянина і Амвросієм Прихильним. Будівлі складаються з монастирських споруд, дзвіниці, альтанки-ротонди і оборонних стін.
Монастир відрізняється своєю простотою, а його фасад складається з різночасових частин, прикрашених гербами Польщі та Литви. Найголовнішою окрасою костелу вважається 38-метрова вежа, побудована Андреасом Бемер. В середині XVII століття на вежі було встановлено годинник з дзвоном, відлиті Андрієм Франком.
Усередині храму пишний бароковий інтер'єр включає в себе різьблені вівтарі, скульптури святих і інші роботи відомих майстрів.

  • Мені подобається! 14

    Пам'ятки України за своєю суттю надзвичайно різноманітні. Ця країна, що стала колискою Русі і стиком культур східних і західних слов'ян, вмістила на своїй території масу історичних і архітектурних пам'яток. Від RuTraveller - найважливіші з них. ...

  • 2 коментарі
Stella9

, Buzok прокоментували збірник місць ,   Buzok   прокоментували збірник місць

Інші збірники місць - 540

Путівник по містах і країнах: фотографії міст і країн, розповіді про поїздки, поради туристам, фото мандрівників, пам'ятки з усього світу.

Збірники місць Rutraveller

Збірок місць 540 Місць в збірниках 5 890 Лайко 3 354 Країн зі збірниками 125 Збірок місць 540 Місць в збірниках 5 890 Лайко 3 354 Країн зі збірниками 125

  • Мені подобається! 14

    Пам'ятки України за своєю суттю надзвичайно різноманітні. Ця країна, що стала колискою Русі і стиком культур східних і західних слов'ян, вмістила на своїй території масу історичних і архітектурних пам'яток. Від RuTraveller - найважливіші з них. ...

  • 2 коментарі

Пам'ятки України за своєю суттю надзвичайно різноманітні. Ця країна, що стала колискою Русі і стиком культур східних і західних слов'ян, вмістила на своїй території масу історичних і архітектурних пам'яток. Найважливіші з них - в списку нижче.

Києво-Печерська лавра - один з найдавніших монастирів на території Русі. Лавра розташована на території сучасної України, в центрі Києва. Монастир внесений до списку Всесвітньої культурної спадщини, що складається організацією ЮНЕСКО.
Києво-Печерська лавра заснована у 1051 році ченцем Антонієм Печерським з міста Любеча під заступництвом Великого князя київського Ярослава Мудрого. У монастиря була важка історія - безліч разів лавру спалювали половці і берендеї під час своїх навал, також монастир руйнувався під час незліченних війн, які вела Київська Русь. Проте кожного разу лавру незмінно відновлювали.
Зараз Києво-Печерська лавра - найзнаменитіша і найпопулярніша визначна пам'ятка Києва. На її території розташовано кілька десятків локальних пам'яток - середньовічні церкви, дзвіниці, каплиці, стародавні чернечі келії, залишки старовинних воріт і укріплень. Також для туристів доступний комплекс підземних печер, де покояться мощі численних святих і просто відомих особистостей.
Крім цього можна відвідати місцевий музей, де представлена ​​велика колекція старовинних релігійних предметів, картин і книг.
Києво-Печерська лавра - унікальний історичний пам'ятник і центральна пам'ятка всіх туристичних екскурсій по Києву.

Майдан Незалежності, в народі звана "Майданом", - головна площа Києва і найвідоміша площа України.
Площа почала формуватися в тридцятих роках XIX століття, коли зруйнували залишки оборонних валів. У 1876 році на ній звели будинок Міської думи, в честь якої площа назвали Думській.
Варто відзначити, що площа багато разів за свою історію змінювала свою назву. До Думській вона носила назву Хрещатицька. У 1919 році вона отримала назву Радянської, яке проіснувало зовсім недовго, так як в 1935 році її перейменували на площу Калініна.
На жаль, під час Другої світової війни площа і навколишні її вулиці сильно постраждали. Саме після війни площа стала головною міською площею. На площі були побудовані нові будівлі в п'ятдесятих-сімдесятих роках, які і сформували сучасний вигляд площі. Зокрема, було зведено будівлю готелю "Україна". У 2001 році площа піддалася ще однієї серйозної перебудови.
У світі площа Незалежності стала широко відома після знаменитої Помаранчевої революції 2004 року.

Дерибасівська - мабуть, найвідоміша вулиця в Одесі. Ну хто, хоча б раз в житті не чув куплет: «На Дерибасівській відкрилася пивна ...»?
Вулиця названа на честь російського адмірала іспанського походження Хосе де Рібаса, призначеного в 1794 р Катериною II головним організатором і попечителем міста.
Зараз Дерибасівська - це пішохідна вулиця, традиційне місце прогулянок одеситів і гостей міста. Тут же проводяться День міста, одеська Гуморина та інші масові заходи і празднікі.Веліколепная архітектура, безліч затишних кафе, ресторанів і магазинів, брущата бруківка, що надає вулиці неповторну атмосферу XIX, не залишать байдужим будь-якого, хоч одного разу прогулятися по Дерибасівській.
На цій вулиці розташовано багато міські пам'ятки та архітектурні пам'ятки, в числі яких знаменитий Пасаж, готель «Нова Москва», пам'ятник де Рібаса. Поруч з Дерибасівською, між вул. Преображенської та вул. Гаванною, знаходиться перший парк Одеси, де можна подивитися співаючий фонтан, по вихідних і святах послухати симфонічний оркестр. Також одеський парк відомий своїми пам'ятниками: це монумент «Дванадцятий стілець», присвячений безсмертному твору І. Ільфа та Є. Петрова, пам'ятник Леоніду Утьосову, і пам'ятник знаменитому льотчику Уточкіну.

Одеський академічний театр опери та балету - найстаріший і найвідоміший театр в Одесі і Новоросії. Це одна з головних визначних пам'яток міста.
Сучасна будівля театру була побудована в 1887 році архітекторами Фельнером і Гельмером. Перше ж його будівлю проіснувало з 1810 по 1873 р.р. Воно було знищено пожежею в ніч на 2 січня 1873 року. Архітектурний ансамбль будівлі витриманий в стилі віденського бароко, а архітектура залу для глядачів представлена ​​стилем пізнього французького рококо. Будівля театру було повністю відреставровано в 2007 році.
Тут виступали такі великі люди, як Енріко Карузо, Федір Шаляпін, Анна Павлова, Айседора Дункан, П.І. Чайковський, Н.А. Римський-Корсаков, С. В. Рахманінов. Трупою театру було здійснено безліч чудових постановок, таких як "Кармен", "Жизель", "Лускунчик", "Спляча красуня", "Трубадур" і багатьох інших. Театр був включений в список найбільш незвичайних визначних пам'яток Східної Європи, складений журналом "Forbes".

Софійський собор, заснований за наказом князя Ярослава Мудрого на місці перемоги в битві з печенігами. Назва собору було вибрано на честь однойменного храму в Константинополі і тому його внутрішнє оздоблення і зовнішній вигляд не повинні були поступатиметься оригіналу. У той час це було саме грандіозне і велична споруда в місті.
До наших днів вдалося зберегти справжню красу собору, створеного ще в IX столітті. Собор Софії Київської належить до одного з найважливіших пам'ятників історії і культури. Це перший історичний пам'ятник на Україні, внесений до списку особливо охоронюваних пам'яток всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Подібних споруд в світі практично немає. І хоча зовнішній вигляд собору зазнав кілька змін, внутрішнє оздоблення залишилося повністю оригінальним.
Головна цінність собору його унікальні мозаїки авторства візантійських майстрів. Найвідоміша з них - шестиметрова Богоматір Оранта.
Софійський собор є місцем поховання київських князів, але до наших днів збереглися тільки останки Ярослава Мудрого і його дружини, що спочивають в різьбленому саркофагу всередині храму.

Домініканський собор - яскравий приклад архітектури пізнього бароко у Львові. З 1972 року тут знаходився Музей історії релігії, однак в даний час собор повернули віруючим, а музейна експозиція розмістилася в домініканському монастирі, що примикає до собору.
Величний комплекс Домініканського собору Тіла Господня, що складається з власне собору, дзвіниці та монастиря - це по праву гордість Львова, пам'ятник європейського значення.
Собор побудований на кошти гетьмана Юзефа Потоцького. Його архітектура точно відображає європейські віяння того часу: храм має форму витягнутого хреста, а його величний купол підтримують вісім пар потужних колон. Над входом в храм напис «Лише Господу честь і слава». І тут же зображення символу чернечого ордену домініканців - собака на Біблії з палаючим факелом, затиснутим в зубах, адже назва ордену домініканців перекладається з латині як пси Божі. Внутрішнє оздоблення храму вражає вишуканою красою і урочистістю. Вісімнадцять різьблених дерев'яних фігур домініканців, своєю праведністю заслужили звання Святих, розташовані у верхніх галереях храму. Центральний вівтар прикрашений чотирма фігурами апостолів: Петра, Павла, Іоанна-Хрестителя і Луки.
Зараз, коли храм повернули церкви, ви можете не тільки гідно оцінити його красу, а й насолодитися звуками одного з трьох львівських органів, які лунають тут під час служби.

Розташована на правому березі Сіверського Дінця лавра виглядає дуже затишно. Сосни, високий берег, річка, монастир - заповідний куточок є непорушним зберігає давню історію і випромінює святість. Цей п'ятачок української землі, будучи спочатку красивим місцем, суцільно складається з визначних пам'яток. Оплот руського чернецтва.
Всі складові монастирського комплексу по-своєму цікаві. І найдавніший пам'ятник лаври - печери, складним лабіринтом пронизують крейдяні скелю, і церкви цікавої архітектури з багатою історією, і чернечі скити, і монастирський мур. Це місце сили, чистоти і краси.

Стара фортеця в Кам'янець-Подільському є одним з найвідоміших середньовічних пам'яток і туристичних визначних пам'яток України. Входить до складу державного музею-заповідника. Споруди замку часто є місцем проведення різних заходів і зйомок фільмів.
Замок почав своє існування ще з давньоруських часів. Вперше згадується в XIV столітті, пізніше був перебудований у камені, розширювався і добудовувався. У XVI столітті був споруджений міст, в XVII були добудовані бастіони.
Фортеця кілька разів брала участь в обороні міста і була його головним оборонною спорудою.
Сьогодні замок є головною визначною пам'яткою міста, на його території можна побачити середньовічні споруди, також відвідати різні експозиції, присвячені історії замку і регіону.
Крім того можна відвідати музей легкої зброї. Замок відкритий для відвідувачів з 9.00 до 19.00 влітку і з 9.00 до 18.00 взимку.

У минулому Мисливський замок Шенборнів, а в наші дні - санаторій "Карпати" - один з найкрасивіших пам'яток України. Палац зберігся до наших днів у чудовому стані. Будучи найбільш яскравим зразком палацового будівництва Закарпаття, цей замок був побудований в 1890 році в якості заміської резиденції відомих австрійських аристократів - родини Шенборнів.
Мальовничі пейзажі цих країв буквально з першого погляду підкорили Шенборнів, і було вирішено побудувати тут кам'яний замок в романтичному стилі. Він входить в число найкрасивіших замків Східної Європи. У цей замку все пронизано якимось особливим, прихованим змістом: тут 365 вікон - за кількістю днів у році, 52 кімнати - за кількістю тижнів і 12 входів - за кількістю місяців. Прилегла до замку територія займає близько 20 гектарів землі. Навколо нього розкинувся унікальний сад-дендрарій, розбитий ще в середині дев'ятнадцятого століття. В саду можна зустріти досить рідкісні породи дерев - тут росте, наприклад, сосна Веймута, канадська ялина, самшит, а також рожевий бук, катальпа та навіть японська сакура.
Як то кажуть, у кожного пристойного замку обов'язково повинна бути своя легенда і, само собою, привид. І замок Шенборнів в цьому ряду не є винятком. Існує досить відома легенда, що оповідає про графа Шенборні. За переказами граф з маніакальною наполегливістю перевіряв свою дружину на відданість і влаштовував їй різні випробування. Графиня з честю витримала всі його перевірки, але одного разу терпіння її лопнуло, і вона кинула чоловіка. Але після смерті душа графині не знайшла спочинку, і тепер по замку бродить привид жінки в чорному вбранні ...

Ужгородський замок - історичний центр міста і один з найбільш збережених пам'яток оборонної архітектури на території України. Вперше фортеця згадується в хроніках IX століття, проте дослідники відносять її підставу до VII століття.
Засновниками замку вважається плем'я хорватів, однак сучасний вигляд він отримав в XIV столітті, коли перейшов у володіння італійського роду Другетів. Протягом своєї історії зміцнення замку жодного разу не були взяті штурмом. Після втрати свого оборонного значення приміщення замку використовувалися в якості гімназії, а пізніше - як краєзнавчий музей. До наших днів прекрасно збереглися палац-цитадель замку, його зміцнення, бастіони і 10-метрової глибини рів. Також на території замку можна відвідати ресторан і дегустації зал закарпатських вин.

Найдавніша святиня, Антонієві печери, знаходяться в Чернігові, Україна. Вони входять до складу Троїцько-Іллінського монастиря на Болдиних горах і включають в себе підземні храми святого Антонія, святого Феодосія Тотемського і святого Миколая-Святоші, каплиці з мощами і келію святого Антонія. Монастир і перший підземний храм були засновані святим Антонієм Печерським 1069 року. У печерну частина монастиря можна потрапити через Іллінську церкву XII століття.
Загальна протяжність печер становить понад 300 метрів, приміщення розташовані в чотири яруси і розташовуються один над одним. Головними святинями печер вважаються келія святого Антонія, гробниця з кістками ченців, убитих в XIII столітті монголо-татарами, а також древній хрест, який перебуває тут з часу заснування печер. Цікавим є і церква святого Феодосія Тотемського, найбільша підземна церква на Україні, висота якої становить 8,4 метра, що дозволило навіть влаштувати в ній хори. Тут також знаходиться стародавня підземна церква-кістниця - місце поховання покійних ченців, покинута ще в давнину.
З 1967 року Антонієві печери увійшли до складу Чернігівського архітектурно-історичного заповідника.

Костел святого Андрія Первозванного (колишній Бернардинський костел) розташовується в центрі старої частини Львова і вважається однією з його «візитних карток».
Архітектурний комплекс в стилях німецького та італійського ренесансного зодчества був побудований в XVII столітті на місці більш давнього храму по кресленнях ченця Бернарда Авелідеса архітекторами Павла Римлянина і Амвросієм Прихильним. Будівлі складаються з монастирських споруд, дзвіниці, альтанки-ротонди і оборонних стін.
Монастир відрізняється своєю простотою, а його фасад складається з різночасових частин, прикрашених гербами Польщі та Литви. Найголовнішою окрасою костелу вважається 38-метрова вежа, побудована Андреасом Бемер. В середині XVII століття на вежі було встановлено годинник з дзвоном, відлиті Андрієм Франком.
Усередині храму пишний бароковий інтер'єр включає в себе різьблені вівтарі, скульптури святих і інші роботи відомих майстрів.

  • Мені подобається! 14

    Пам'ятки України за своєю суттю надзвичайно різноманітні. Ця країна, що стала колискою Русі і стиком культур східних і західних слов'ян, вмістила на своїй території масу історичних і архітектурних пам'яток. Від RuTraveller - найважливіші з них. ...

  • 2 коментарі
Stella9

, Buzok прокоментували збірник місць ,   Buzok   прокоментували збірник місць

Інші збірники місць - 540

»?
»?
»?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация