Путівник по містах і країнах: фотографії міст і країн, розповіді про поїздки, поради туристам, фото мандрівників, пам'ятки з усього світу.

Збірники місць Rutraveller

Збірок місць 540 Місць в збірниках 5 891 Лайко 3 353 Країн зі збірниками 125
  • Мені подобається! 7

    Мечеті Азербайджану - величні споруди, святі місця, що представляють собою пам'ятки архітектури та культури. Більшість мечетей розташовуються в Баку - столиці Азербайджану, однак і в інших менш великих містах можна знайти цікаві релігійні композиції. Від RuTraveller - добірка мечетей Азербайджану ....

  • 0 коментарів

Мечеті Азербайджану - величні споруди, святі місця, що представляють собою пам'ятки архітектури та культури. Більшість мечетей розташовуються в Баку - столиці Азербайджану, однак і в інших менш великих містах можна знайти цікаві релігійні композиції. Від RuTraveller - добірка мечетей Азербайджану.

Мечеть Мухаммеда (або Мечеть Синик-Кала) розташована в Ичери-шехер - старому кварталі Баку. Друга назва пов'язане з долею мінарету цієї мечеті і перекладається як «зламана вежа».
У XVIII столітті мінарет був пошкоджений артилерійським снарядом під час облоги міста російською ескадрою. За легендою, в ту ж мить вітрильні судна, які влаштували бомбардування, були понесені в море сильним поривом вітру. Жителі Баку визнали це знаком згори і вирішили не відновлювати мінарет в пам'ять про мужніх захисників фортеці. З тих пір у мечеті Мухаммеда з'явилося друге ім'я - Синик-Кала.
Мечеть вважається першим ісламським спорудою на території Азербайджану і відрізняється по стилю архітектури від більш пізніх споруд. У 2010 році за підтримки ЮНЕСКО будівлю мечеті було повністю відреставровано.

Джума мечеть - це П'ятнична мечеть для спільної молитви мусульманської громади в полудень п'ятниці. Мечеть була побудована в старому місті - Ичери-Шехер - на гроші бакинського мецената Гаджи Шихан Дадашева.
У давні часи на місці сучасної мечеті розташовувався храм вогнепоклонників, який потім змінила древня Джума мечеть. У 1899 році один з місцевих благочестивих купців вирішив повністю перебудувати будівлю і виділив великі гроші на будівництво нової мечеті. Від старої Джуми XV століття залишився тільки мінарет, який і сьогодні примикає до будівлі вже нової мечеті.
Мечеть Джума - це не тільки архітектурний пам'ятник, але і одна з діючих мечетей міста. Опинившись біля мечеті в п'ятницю, можна побачити велику кількість мусульман, які прийшли сюди для молитви.

Мечеть Бібі-Ейбат, перлина Бібі-Ейбатского комплексу, розташована на березі Бакинської бухти в Азербайджані. Вона була відбудована практично з нуля тільки в 1998-1999 роках. Велична, історично цінне будівля оригінальної мечеті, побудованої спочатку ще в XIII столітті, було підірвано більшовиками в 1936 році. Реконструкцію провели найретельнішим чином, спираючись на фотографії і записи мандрівників, зодчих і письменників.
Спочатку шиїтська мечеть була споруджена над гробницею дочки знаменитого імама Муси аль-Казима. Укейма ханум, як і її батько, вели свій рід від пророка Мухаммада, про що свідчила велика напис у гробниці. Зараз комплекс включає в себе не тільки мечеть, а й могили і усипальниці інших великих людей країни.
Архітектура реконструйованої мечеті побудована на основі азербайджанської технології «Шебек», максимально відповідної первинним проектом будівлі. Все робилося за каноном цієї школи: масштаби будівлі, три куполи характерної гофрованої форми, як і в старій мечеті Бібі-Ейбат, два мінарети. Усередині будівля прикрашена бірюзовими дзеркалами і золотими цитатами з Корану.

Агдамського мечеть зараз не функціонує як культову будівлю, але тут все ще є на що подивитися. Карабахська війна принесла сильні руйнування в місто Агдам, і зараз мечеть - одна з більш-менш вцілілих будівель, хоча і їй завдано істотної шкоди. Це відносно молода мечеть, зведена в 1868-1870 роках архітектором Кербалаі Сефи-ханом Карабах. Внутрішня конструкція мечеті мало чим відрізняється від традиційного стилю забудови карабахського регіону. Кам'яні колони розділяють мечеть на двоповерхові галереї, зверху використовується перекриття купола.
Війна позбавила мечеть даху, зруйнувала вікна і двері, пошкодила горище. Сильно постраждав також внутрішній декор храму і навіть викладений мармуром підлогу.
У 2009 році на кошти невизнаної республіки Нагірний Карабах територію мечеті почали очищати і оточувати огорожею для початку реконструкції.

Мечеть Тезепір була побудована в Баку в 1905-1914 роках на гроші меценатки Набат-ханум Ашурбековой і її сина. Будівництво кілька разів заморожувалося в зв'язку зі смертю меценатки і припиненням фінансування. Раніше на місці цього твору архітектурного мистецтва стояла непомітна одноповерхова мечеть. Проект культової будівлі належить Зівербеку Ахмедбекову. Саме мечеть Тезепір підняла планку будівництва нових мечетей в Баку.
Через 3 роки після відкриття мечеть була закрита новим радянською державою, використовувалася в якості комори і кінотеатру, і тільки в 1943 році знову стала храмом. Крім безпосередньо культової будівлі, на її території розташовано управління Мусульман Кавказу.
Мечеть має два молитовних залу - жіночий і чоловічий. Чоловічий зал прикрашають 52 люстри. Внутрішній інтер'єр мечеті розписаний візерунками азербайджанських художників, а також рідкісними східними орнаментами. Купол і михраб виконаний в мармурі, висота купола становить півтора метра. В оздобленні мечеті використовується натуральне золото - їм покриті верхівки мінаретів, а також написи в храмі зроблені із золота.
З нововведень, в мечеті зроблена підлога з підігрівом і гардероб для тих, хто молиться.

Верхня мечеть Гевхар-аги початку будується в місті Шуша, що нині знаходиться на території невизнаної республіки Нагірний Карабах, в 1768 році. Інші відомі назви мечеті - Джума мечеть Гевхар-аги, або ж Соборна мечеть. Наказ про будівництво дав Ібрагім хан. Та тільки-но почате будівництво в силу обставин було заморожено на довгі роки, поки Гевхар-ага, спадкоємиця Ібрагім хана, не закінчила будівництво за допомогою зодчого Кербалаі Сефи-хана Карабах.
Внутрішній простір мечеті мало чим відрізняється від інших культових споруд карабахської архітектури того періоду. Тут є двоповерхові галереї, що розділяються високими кам'яними колонами, а також традиційні купольні перекриття.
Як і багато важливих архітектурні пам'ятники, мечеть постраждала в 1992 році, коли Нагірний Карабах взяв місто Шуша під свій контроль. Її облицювання, фронтон і зовнішні елементи були частково зруйновані. Але вже в 2007 році почалися відновлювальні роботи, а в 2011 році було прийнято рішення про її повної реконструкції. В даний момент будівля є для зовнішнього огляду в якості архітектурного пам'ятника, але як мечеть не функціонує.

  • Мені подобається! 7

    Мечеті Азербайджану - величні споруди, святі місця, що представляють собою пам'ятки архітектури та культури. Більшість мечетей розташовуються в Баку - столиці Азербайджану, однак і в інших менш великих містах можна знайти цікаві релігійні композиції. Від RuTraveller - добірка мечетей Азербайджану ....

  • 0 коментарів

Інші збірники місць - 540

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация