Путівник по містах і країнах: фотографії міст і країн, розповіді про поїздки, поради туристам, фото мандрівників, пам'ятки з усього світу.

Збірники місць Rutraveller

Збірок місць 540 Місць в збірниках 5 890 Лайко 3 354 Країн зі збірниками 125
  • Мені подобається! 2

    Благовєщенськ - один з найбільших далекосхідних міст з багатою культурною та історичною спадщиною. У місті збереглося безліч архітектурних пам'ятників кінця XIX - початку XX століття. Так само ця Приамурская перлина відома своїми театрами, музеями і набережної річки Амур, з якої можна мрійливо заглянути в Китай - на протилежному березі розташувався китайський місто Хейхе. Від Rutraveller - збірник цікавих місць, які варто відвідати в Благовєщенську ....

  • 0 коментарів

Благовєщенськ - один з найбільших далекосхідних міст з багатою культурною та історичною спадщиною. У місті збереглося безліч архітектурних пам'ятників кінця XIX - початку XX століття. Так само ця Приамурская перлина відома своїми театрами, музеями і набережної річки Амур, з якої можна мрійливо заглянути в Китай - на протилежному березі розташувався китайський місто Хейхе. Від Rutraveller - збірник цікавих місць, які варто відвідати в Благовєщенську.

Кафедральний собор Благовіщення Пресвятої Богородиці є головним храмом Благовіщенській єпархії. Його настоятелем є сам правлячий архієрей архієпископ Благовіщенський і Тиндинський Гавриїл.
Храм побудований на історичному, священному для місцевих жителів місці, де до 1980 року стояло перша будова р Благовещенська - Свято-Микільська церква. Архітектурний проект собору розроблений в традиційному «цегляному» стилі, характерному для православних храмів кінця XIX століття.
Будівництво сучасного кафедрального собору розпочалося 15 лютого 1997 року із освячення місця і встановлення хреста. У 1998 році в зв'язку з загальними для всієї країни економічними труднощами, які відбилися і на фінансуванні будівництва храму, постало питання про консервацію будівництва, але всенародна підтримка дозволила продовжити роботу. Влітку 2000 року храм прикрасився всіма своїми куполами, і собор набув свого закінченого вигляду, відразу ставши однією з головних визначних пам'яток міста Благовєщенська і всього Приамур'я в цілому. Внутрішнє оздоблення храму була завершена до кінця 2002 року.
Храм увінчаний сім'ю позолоченими куполами, і восьмий позолочений купол вершить дзвіницю. Висота головного купола до основи хреста 38,85 метрів, висота дзвіниці - 32,5 метрів. Розрахований на 540 молільників, всередині храм має висоту від підлоги до купола 21,12 метра. церквою Навколо собору влаштована бетонована доріжка шириною 3,5 метра для здійснення хресних ходів.
У храмі зберігається Далекосхідна святиня - Албазінський ікона Божої Матері, що з'явилася на берегах Амура в 1667 році.

Зейское водосховище - це водосховище розташоване на річці Зея в Амурській області Російської Федерації. Було утворено греблею Зейської гідроелектростанцією в період з 1974 по 1980 роки.
Водосховище простягнулося наверх за течією річки Зея від греблі ГЕС в однойменному місті Зея на 40 кілометрів в районі хребта Тукурінгра і являє собою неширокий водойму з множинними затоками. А трохи вище за течією, в межах Верхнезейской улоговини, переходить в досить широкий водойму.
Байкало-Амурська дорога проходить поруч з північним узбережжям водойми і перетинає водосховище 1100 метровим мостом в поселенні Верхнезейск.
Зейское водосховище повноцінно використовується для судноплавства і рибальства.

Пам'ятник прикордонникам на набережній Благовєщенська був встановлений в 2007 році. Триметрову скульптуру місту подарувала місцева будівельна асоціація. Монумент відлили за індивідуальним ескізом каслійскіе майстра. Бронзовий прикордонний стовп встановили через рік.
Тепер всіх гостей Благовещенська, ступають на набережну, зустрічає триметрова статуя прикордонника, який суворо дивиться на протилежній берег в бік кордону. Бронзова фігура одягнена в форму зразка початку минулого століття. Весь його вигляд і поза прикордонника говорять про те, що повз нього не пройде жоден сторонній. В руках дозорного гвинтівка, а біля його ніг віддано і вірно сидить сторожовий пес.

Амурський обласний краєзнавчий музей ім. Г.С. Новикова-Даурського - один з найстаріших на Далекому Сході. Музей був заснований в 1891 році за ініціативою Благовіщенській Міської Думи. Початок колекції музею поклали експонати виставки, влаштованої золотопромисловець в честь приїзду спадкоємця царського престолу Миколи Олександровича Романова. Після його від'їзду експонати виставки (макети копалень, моделі золотопромивательних машин, діаграми і фотографії і інше) були передані місту.
Музей розташовується в старовинному двоповерховому цегляному будинку р Благовещенська (пам'ятник архітектури федерального значення), де в кінці XIX - початку XX століття розміщувався магазин торгової німецької фірми «Кунст і Альберс». У музеї 2 поверху, 26 експозиційних залів.
У фондах музею налічується понад 155000 предметів, більш 120000 з них відносяться до основного фонду. Найбільші музейні колекції: нумізматична, археологічна, природничо, етнографічна.
Багато музейні предмети унікальні: обладунки японського самурая XVIII століття, костюми і атрибути даурского і евенкійського шаманів (кінець XIX - початок XX ст.), Музична шкатулка (Німеччина, к. XIX ст.), Усть-Нюкжінскій метеорит (н. XX в. ), кістки доісторичних викопних тварин - динозаврів (65-70 млн років тому), мамонтів (25-30 тис. років) та інші.
Розташований на прикордонній території, музей активно розвиває міжнародне співробітництво. У музеї проводяться виставки з історії та культури Китаю, Кореї, Японії.

Амурський обласний театр Актора і Ляльки - один з найстаріших театрів для дітей на Далекому Сході. Утворений він у 1964 році. Засновник і перший головний режисер театру Семен Йосипович Богорад, який приїхав в Благовєщенськ після закінчення Вищі режисерські курсів при Державному Центральному театрі ляльок, згадується зараз в історії театру ляльок поряд з кращими кукольниками країни.
Офіційне відкриття Амурського обласного театру ляльок «Амурчонок» (так його тоді назвали) відбулося показом вистав «Капризка» і «Шкідливий вітамін». Перші роки театр не мав власного приміщення, гастролюючи по дитячим установам і клубам міст і сіл області. З тих, хто застав "роз'їзний" період, в театрі досі працює Олег Георгійович Голощапов, нині головний художник. У той час в будівлі обласної філармонії був орендований лекційний зал і кілька приміщень для адміністрації, артистів і бутафори.
Згодом, колективу було надано Малий зал обласної філармонії, а в 1991 - і вся будівля. 60-е і 70-е роки характерні тим, що з традиційного театр поступово ставав синтетичним: в спектаклях стали використовуватися ляльки різних конструкцій. Поряд з лялькою на сцену виходив і артист, який співав, танцював, володів пантомімою. Звідси і назва театру - театр Актора і Ляльки.
Основне місце в репертуарі театру займає казка. Проста і добра, розумна і весела, вона вчить дітей добру і красі. Театр ляльок - це перша зустріч дітей з мистецтвом, це перша сходинка в розвитку сприйнятливості дітей до театрального мистецтва. Спеціально для двох-трирічні малюків театром створені спектаклі «Лисеня-шахрай», «Правила наші для Саші і Маші», «Два веселих гуся».

Пам'ятник святителю Інокентію Вініамінову в Благовєщенську розташований на площі перед входом в ЗАГС. Він присвячений видатному православному місіонера XIX століття, що ввійшов в історію Росії як просвітитель, діяльність якого була тісно пов'язана з регіонами Сибіру, ​​Далекого Сходу і Америки.
Інокентій Вениаминов був першим православним єпископом Камчатки, Якутії, Приамур'я, а також Північної Америки. У роки, коли відбувалося активне освоєння Далекого Сходу, він був вірним соратником графа Н. М. Муравйова-Амурського, який обіймав пост генерал-губернатора Східного Сибіру. Його роль в освіті корінних народів важко переоцінити. Він не тільки ніс знання народам Камчатки, Алеутських островів і Північної Америки, а й хрестив тисячі людей, ініціював будівництво храмів, засновував школи і особисто навчав дітей, брав участь в дипломатичних переговорах. Зараз бронзовий бюст святителя Інокентія Веніяминового височить на гранітному постаменті і нагадує про його великі діяння.

На далекосхідної театральній афіші Амурський театр драми займає одне з провідних місць. Датою його утворення вважається грудень 1883, коли на орендованій сцені Благовіщенського міського Громадського Зборів відбувся перший спектакль за участю професійних акторів. Це був «Ревізор» за п'єсою М.В.Гоголя.
Після вдало зіграного спектаклю Громадські збори вирішило, що треба обзавестися власним будинком і в 1886 році на добровільні пожертвування городян всіх станів було споруджено будинок, в якому театр грає донині. Просторий зал для глядачів з відмінною акустикою, глибокої сценою і зручними приміщеннями для роботи трупи незмінно надихав заїжджих антрепренерів, які, до того ж, відзначали наявність хорошого театрального смаку у Благовіщенській публіки.
У 1920-му році трупа отримала державний статус, а в 30-і роки театр став обласним. З 1948 по 1962 роки Амурський театр драми очолював заслужений діяч мистецтв, заслужений артист Росії Микола Іванович Уралов, який зробив сильний вплив на театральний процес далекосхідного краю: ставилося багато класики - російської, зарубіжної, радянської. У 1983-му році театр був нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора.
Театр успішно гастролював в Харбіні, Пекіні, Нью-Йорку, блискуче виступав у далекосхідної столиці - Хабаровську. Вельми успішно здійснюється співпраця амурських майстрів сцени з відомими китайськими кіностудіями.

Перша тріумфальна арка Благовещенська була споруджена в червні 1891 року в честь приїзду майбутнього спадкоємця престолу цесаревича Миколи Романова - майбутнього Імператора Миколи II. Він став єдиним главою держави Російського, проїхав всю країну «від краю до краю» ще до вступу на посаду. До приїзду цесаревича відповідно до тодішніх традиціями всюди шикувалися тріумфальні арки. Благовіщенська арка набагато перевершувала подібні будови Хабаровська і Владивостока, так як Благовєщенськ в ті роки був набагато значніше і багатше сусідніх міст. Тріумфальну арку побудували на березі Амура - біля причалу, де зустрічали майбутнього царя. Спорудження являло собою 20-метрові кам'яні ворота, увінчані вежами з двоголовими орлами і іконами.
Тріумфальна арка прикрашала міську набережну на протязі майже півстоліття. У 30-х роках минулого століття царські ворота були зруйновані повінню. На цьому місці побудували площа Перемоги. Від тріумфальної арки на березі Амура не залишилося майже нічого - ні креслень, ні планів, тільки кілька фотографій. На її місці побудували площа Перемоги.
Про необхідність відновлення арки заговорили через майже 80 років. Проект відтворення Тріумфальної арки розроблявся в 2003 - 2005 роках за архівними фотографіями. Причому при будівництві виявилося, що місце для нової арки було вибрано правильно - коли робочі закладали новий фундамент, потрапили в старе основу.
Звід арки - залізобетонна конструкція вагою понад 30 тонн. На зводі встановлені дві керамічні ікони: ікона Благовіщення Пресвятої Богородиці дивиться на Амурську столицю, а лик Миколи Страстотерпця звернений до Китаю. Кладка виконана з глиняної цегли з додаванням профільного цегли з Красноярська. На арці видно напис «Земля амурський була, є і буде російською», а також дві історичні дати: створення - 1891 і відтворення - 2005. Відновлений пам'ятник практично не відрізняється від оригіналу.

На території Благовєщенська знаходиться багато пам'яток, однією з яких є унікальний пам'ятник природи - Кладовище динозаврів, розташоване на південно-західній околиці міста. З останків динозаврів, знайдених на берегах річки Амур, зібрана величезна дивовижна колекція кісток рослиноїдних динозаврів, яка не має аналогів у всьому світі.
Амурський місто вважається одним з центрів дінозавроведенія. Вперше останки динозавра були знайдені на березі Амура полковником російської царської армії в 1902 році. Пізніше російські палеонтологи успішно провели там розкопки, і з витягнутих останків в 1911 році був відтворений скелет динозавра для музею Всесоюзного геологічного інституту в Санкт-Петербурзі. Але вже з середини двадцятих років дослідження були припинені.
В середині двадцятого століття, а точніше в 1948 році, в кам'яному кар'єрі в районі вулиці Нагірній школяр випадково натрапив на невідомі кістки, явно старі і явно належать до великої тварини, які він відніс до місцевого краєзнавчого музею. Працівники музею повідомили про знахідку в Москву. Результатом повідомлення про знахідку 1948 року в Москву стала експедиція відомого вченого професора Анатолія Різдвяного.
У 1980 році був створений Амурський комплексний науково-дослідний інститут Далекосхідного відділення АН СРСР. Активно проводилися розкопки, які показали, що мільйони років тому з цієї території пронісся потужний селевий потік, який знищив все на своєму шляху. Саме так і загинули всі жили тут динозаври.
З середини 1980-х років розкопки перемістилися в район села Кундур Архарінський району. Тут виявився практично цілий скелет динозавра. Скелет належав рослиноїдних ящера - такому величезному, що його відкопували цілих три роки!
До 2000 року до фахівців з Амурського КНДІ приєдналися палеонтологи з Королівського інституту природничих наук Бельгії і Палеонтологічного інституту РАН.

  • Мені подобається! 2

    Благовєщенськ - один з найбільших далекосхідних міст з багатою культурною та історичною спадщиною. У місті збереглося безліч архітектурних пам'ятників кінця XIX - початку XX століття. Так само ця Приамурская перлина відома своїми театрами, музеями і набережної річки Амур, з якої можна мрійливо заглянути в Китай - на протилежному березі розташувався китайський місто Хейхе. Від Rutraveller - збірник цікавих місць, які варто відвідати в Благовєщенську ....

  • 0 коментарів

Інші збірники місць - 540

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация