Путівник по містах і країнах: фотографії міст і країн, розповіді про поїздки, поради туристам, фото мандрівників, пам'ятки з усього світу.

Збірники місць Rutraveller

Збірок місць 540 Місць в збірниках 5 890 Лайко 3 355 Країн зі збірниками 125
  • Мені подобається! 6

    Замки України - могутні споруди, які протягом багатьох століть будувалися на землі, де кипіла історія і яка переходила від нації до нації. Велика частина замків зосередилася на заході країни, який нерідко опинявся в руках європейців. Західні загарбники залишили після себе чудові пам'ятники архітектури, які можуть стати найцікавішим пунктом програми подорожі по Україні. ...

  • 0 коментарів

Замки України - могутні споруди, які протягом багатьох століть будувалися на землі, де кипіла історія і яка переходила від нації до нації. Велика частина замків зосередилася на заході країни, який нерідко опинявся в руках європейців. Західні загарбники залишили після себе чудові пам'ятники архітектури, які можуть стати найцікавішим пунктом програми подорожі по Україні.

Стара фортеця в Кам'янець-Подільському є одним з найвідоміших середньовічних пам'яток і туристичних визначних пам'яток України. Входить до складу державного музею-заповідника. Споруди замку часто є місцем проведення різних заходів і зйомок фільмів.
Замок почав своє існування ще з давньоруських часів. Вперше згадується в XIV столітті, пізніше був перебудований у камені, розширювався і добудовувався. У XVI столітті був споруджений міст, в XVII були добудовані бастіони.
Фортеця кілька разів брала участь в обороні міста і була його головним оборонною спорудою.
Сьогодні замок є головною визначною пам'яткою міста, на його території можна побачити середньовічні споруди, також відвідати різні експозиції, присвячені історії замку і регіону.
Крім того можна відвідати музей легкої зброї. Замок відкритий для відвідувачів з 9.00 до 19.00 влітку і з 9.00 до 18.00 взимку.

Наближаючись до Мукачево, цей замок важко не помітити: він справді величний і неприступний. Висота гори, на якій розташувався Паланок, дорівнює висоті 18-поверхового будинку.
Красива назва Паланок замок отримав від назви дерев'яних кілків, які спочатку обороняли фортецю. Замок витримав безліч облог австрійців.
Паланок складається з трьох частин різних рівнів, які називаються Верхнім, Середнім і Нижнім фортецями. Верхній замок найстаріший (XIV століття) і найвищий (Середній і Нижній замки побудовані на кілька десятків метрів нижче Верхнього).
В різні часи замок був в'язницею і навчальним закладом. Цікавий факт, що після падіння Бастилії саме Паланок став загальноєвропейською політичною в'язницею. Зараз у замку знаходиться історичний музей та картинна галерея.

Побудована в ХIII столітті, Хотинська фортеця довгий час залишалася найнеприступнішою в Європі. Протягом декількох століть фортеця виконувала важливу стратегічну функцію щодо захисту території Буковини від ворогів.
Фортеця стоїть на правому березі річки Дністер біля північної околиці Хотина. Ще князь Володимир вибрав це місце для будівництва прикордонних укріплень. У ХIII столітті князь Данило Галицький побудував тут першу невелику кам'яну фортецю. Але вже в ХVI столітті молдавський король Стефан III перебудовує замок, розширює його територію і створює нові оборонні укріплення. Фортеця обнесли потужними стінами висотою 40 і товщиною 5-6 метрів. За стінами були побудовані двори: Княжий і Воїнів, Комендантська палац, викопані глибокі підвали для зберігання зброї і продовольства. Під фортецею розташувалася в'язниця. До наших днів фортеця збереглася саме в такому вигляді.
Найзначнішим і подією в історії Хотинської фортеці стала знаменита битва 1621 року, коли турецькі війська чисельністю 250 тисяч воїнів шість разів штурмували фортецю. Їм протистояло польське військо і українські козаки під проводом гетьмана Сагайдачного. Битва тривала більше місяця, але, врешті-решт, турецький султан змушений був почати переговори, що врятувало Європу від навали турецького війська. Сьогодні фортеця стала улюбленим об'єктом для зйомок кінофільмів.

У минулому Мисливський замок Шенборнів, а в наші дні - санаторій "Карпати" - один з найкрасивіших пам'яток України. Палац зберігся до наших днів у чудовому стані. Будучи найбільш яскравим зразком палацового будівництва Закарпаття, цей замок був побудований в 1890 році в якості заміської резиденції відомих австрійських аристократів - родини Шенборнів.
Мальовничі пейзажі цих країв буквально з першого погляду підкорили Шенборнів, і було вирішено побудувати тут кам'яний замок в романтичному стилі. Він входить в число найкрасивіших замків Східної Європи. У цей замку все пронизано якимось особливим, прихованим змістом: тут 365 вікон - за кількістю днів у році, 52 кімнати - за кількістю тижнів і 12 входів - за кількістю місяців. Прилегла до замку територія займає близько 20 гектарів землі. Навколо нього розкинувся унікальний сад-дендрарій, розбитий ще в середині дев'ятнадцятого століття. В саду можна зустріти досить рідкісні породи дерев - тут росте, наприклад, сосна Веймута, канадська ялина, самшит, а також рожевий бук, катальпа та навіть японська сакура.
Як то кажуть, у кожного пристойного замку обов'язково повинна бути своя легенда і, само собою, привид. І замок Шенборнів в цьому ряду не є винятком. Існує досить відома легенда, що оповідає про графа Шенборні. За переказами граф з маніакальною наполегливістю перевіряв свою дружину на відданість і влаштовував їй різні випробування. Графиня з честю витримала всі його перевірки, але одного разу терпіння її лопнуло, і вона кинула чоловіка. Але після смерті душа графині не знайшла спочинку, і тепер по замку бродить привид жінки в чорному вбранні ...

Олеський замок - пам'ятка архітектури XIV-XVII століть, розташований біля селища Олесько Буського району Львівської області, найстаріший зі збережених замків на території Західної України.
Перша згадка про замок датується 1327 роком. Його розташування на кордоні Галичини і Волині визначило його подальшу долю. У боротьбі. між Польщею, Литвою та Угорщиною за розподіл земель замок став розмінною картою: змінювалися кордони держав, змінювалися власники замку. Кожен з його власників добудовував замок, зміцнював його стіни, кам'яні споруди прийшли на зміну дерев'яним. Найбільші зміни в зовнішності замку відбулися в 1590-1620 роках, коли були перебудовані його зміцнення в зв'язку з появою вогнепальної зброї. Замок відомий тим, що тут в 1629 році народився майбутній король Речі Посполитої Ян III Cобескій. В кінці свого життя він викупив замок і вклав багато сил і коштів в його відновлення. Після смерті короля замок часто змінював своїх господарів, пережив кілька пожеж, постраждав від землетрусу і в першій половині ХIХ століття прийшов до повного занепаду.
В даний час замок відреставровано, в ньому представлена ​​колекція живопису, скульптури, предметів прикладного мистецтва, гобелени. У залах замку можна побачити старовинні каміни, кахельні печі, ліпні прикраси, меблі та світильники XVIII століття.

Ужгородський замок - історичний центр міста і один з найбільш збережених пам'яток оборонної архітектури на території України. Вперше фортеця згадується в хроніках IX століття, проте дослідники відносять її підставу до VII століття.
Засновниками замку вважається плем'я хорватів, однак сучасний вигляд він отримав в XIV столітті, коли перейшов у володіння італійського роду Другетів. Протягом своєї історії зміцнення замку жодного разу не були взяті штурмом. Після втрати свого оборонного значення приміщення замку використовувалися в якості гімназії, а пізніше - як краєзнавчий музей. До наших днів прекрасно збереглися палац-цитадель замку, його зміцнення, бастіони і 10-метрової глибини рів. Також на території замку можна відвідати ресторан і дегустації зал закарпатських вин.

У Закарпатті, при виході з долини річки Уж, на скелястому виступі, на висоті 260 метрів над рівнем моря красуються руїни стародавнього Невицького замку, або, як кажуть в народі, Замку Поганою Діви. До нього веде крутий серпантин.
Старовинна легенда свідчить, що замок був збудований Поганою Дівою. Так народ називав правительку, що прославилася своєю жорстокістю. Нікому не вдавалося вигнати злий правительку з цих місць. Лише король Матяш зміг змусити її бігти. Намагаючись врятуватися, Погана Діва побігла в ліс, де заплуталася своїми довгими волоссям серед стовбурів дерев. Тут-то і знайшов її король, який наказав стратити злочинницю.
Кам'яні стіни замку зведено в XIII столітті на місці попереднього дерев'яного укріплення. У 1241 році орди монгол-татар зруйнували замок, але через деякий час його відновили. На рубежі XIII-XIV століть була побудована чотирикутна триярусна вежа-донжон (головна вежа). У міру розвитку вогнепальної зброї удосконалювався і замок, постійно перебудовувався і придбав свої остаточні обриси на початку XVI століття. На початку XVII століття, коли замком володів знатний рід Другетів, він постійно переходив з рук в руки. У той час в країні вирували міжусобні війни. А в 1644 році замок захопив і зруйнував воєвода Дьордь Ракоці з Трансільванії. Велике замок не відбудовували, і збережені з тих пір руїни дійшли до наших днів. Тепер пам'ятник законсервований.

У Середньовіччі цей замок називався Сент-Міклошем (Святим Миколаєм), який розташувався біля перевалу «Руські ворота»: саме звідси угорці направляли свої війська на Галичину ... Фортеця в романському стилі споруджена в XV столітті і належала сімейству феодалів Пейрені. Споруда побудована в формі літери «П» з двома круглими вежами з бійницями з боків. Товщина стін замку більше 1 м, тому фортеця гордо вистоювала за часів нападів польських військ. Також вона пережила перебудови один тисяча сімсот тридцять чотири і 1839 рр., В роки Другої світової війни фортеця виконувала роль в'язниці, а за радянських часів - сільради і складу.
Зараз будівля орендує закарпатський художник Йосиф Бартош, який реставрує кімнати і проводить в них виставки та концерти. Уже відреставровано спальня Ілони Зріні, вітальня, скандинавський зал, картинна галерея. Гроші приходять не тільки від туристів, а й від фонду Ласло Телекі і Угорського Державного управління захисту пам'ятників мистецтва.
На жаль, парк навколо замку, який був розбитий в 1749 році, не зберігся.

Луцький замок є головною визначною пам'яткою міста. У 2011 році зайняв перше місце в списку "Сім чудес України". Є одним з небагатьох збережених пам'яток архітектури в Україні періоду Великого Литовського князівства.
Датою заснування замку вважається 1340 рік, однак замок існував уже 1085 році, що підтверджується літописом. Вже з XI століття на цьому місці стояв дерев'яним замок, але в 1340 році почав будується кам'яні укріплення. У 1385 році замок став резиденцією князя Любарта. Комплекс замку складається з трьох веж - В'їзний, Стировою і Владичій, які з'єднані стінами. На території замку знаходяться житлові будинки шляхти і єпископа. Також в замку представлені експозиції різних музеїв, в тому числі музей живопису, зброї, дзвонів, будівельної кераміки та друкарства. Для відвідувачів відкритий з 10.00 до 18.00.

  • Мені подобається! 6

    Замки України - могутні споруди, які протягом багатьох століть будувалися на землі, де кипіла історія і яка переходила від нації до нації. Велика частина замків зосередилася на заході країни, який нерідко опинявся в руках європейців. Західні загарбники залишили після себе чудові пам'ятники архітектури, які можуть стати найцікавішим пунктом програми подорожі по Україні. ...

  • 0 коментарів

Інші збірники місць - 540

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация