Путівник по Риму Дена Брауна: міфи і реальність

Сьогодні піввіковий ювілей святкує Ден Браун - письменник, чия книга «Ангели і демони», незважаючи на численні фактологічні помилки, привернула увагу тисяч шанувальників до реальної історії Вічного міста

Сьогодні піввіковий ювілей святкує Ден Браун - письменник, чия книга «Ангели і демони», незважаючи на численні фактологічні помилки, привернула увагу тисяч шанувальників до реальної історії Вічного міста

C тих пір як в світ вийшла книга Дена Брауна «Ангели і демони», а потім ще і фільм, знятий в кращих традиціях голлівудських бойовиків, в Римі нескладно знайти гіда, який із задоволенням проведе всіх бажаючих по місцях, де побували Роберт Ленгдон і Вітторія , розставивши всі крапки над i і пояснивши, що не всі описане в книзі, а також відзняте у фільмі відповідає дійсності.

Так як всі ці місця розташовані досить далеко один від одного, напевно, комусь є сенс звернутися в агентство і з комфортом провести час у Вічному місті.

Однак можна, як і герої книги, спробувати розібратися в заплутаних колізіях самостійно.

Професор Роберт Ленгдон на запрошення співробітника Ватикану приїжджає в Рим, щоб допомогти відшукати викрадених кардиналів і бомбу. Часу дуже мало - вбивця погрожує вбивати кардиналів щогодини, а потім підірвати бомбу. У Роберта немає сумнівів, що викрадення організовано ілюмінатами, до яких він зараховує і Рафаеля, і Берніні. Однак варто зауважити, що і той і інший померли на багато-багато років раніше, ніж з'явилися перші ілюмінати.

Намагаючись розшифрувати натяки викрадача, Роберт приходить до висновку: потрібно їхати в Пантеон, де похований Рафаель Санті.

Пантеон був побудований як храм усіх богів в 126 році і розташований на Пьяцці-делла-Ротонда Пантеон був побудований як храм усіх богів в 126 році і розташований на Пьяцці-делла-Ротонда. Після освячення в 609 році він став християнським.
Головна особливість Пантеону - отвір в його даху, яке Роберт помилково прийняв спочатку за «диявольську діру». Крізь отвір опускається світловий стовп, який, не розсіюючись, струмує у вигляді величезного променя. Отвір служить також як охолодження повітря в храмі і вентиляції приміщення. Правда, сюди проникає і дощ, але внизу існує спеціальна дренажна система, вбирає воду. Пантеон - одне з ідеально збережених старих будівель Риму.

Другого кардинала вбивають саме на площі Святого Петра, протикаючи йому легке.

Площа була створена за проектом Берніні. Вона розкинулася перед собором Святого Петра і оточена колонадами, що утворюють разом з собором символічний «ключ святого Петра». На площі встановлено обеліск, привезений в Рим Калігулою і, за переказами, що прикрашав цирк Нерона, де був страчений святий Петро. На площі завжди багато народу.
На площі в натовпі Роберт і Вітторія, намагаючись запобігти наступне вбивство, знаходять медальйон із зображенням дме ангела і вирішують, що струмені повітря вказують на церкву Санта-Марія делла Вітторія, де стоїть скульптура Берніні «Екстаз святої Терези». Насправді на площі таких медальйонів вісім - для чотирьох основних і чотирьох проміжних напрямків вітру.

Церква Санта-Марія делла Вітторія   розташовується в східній частині Риму Церква Санта-Марія делла Вітторія розташовується в східній частині Риму.

Браун фривольно описує скульптуру: «... творіння Берніні ... скидалося на порнографію». Насправді скульптор зобразив святу Терезу в момент осяяння. У своїх книгах Тереза ​​описувала, як до неї з небес спустився ангел, тримаючи в руках вогненну стрілу любові Господа.

На жаль, третій кардинал теж гине, він згорає у вогні на очах героїв, а самому Роберту дивом вдається втекти, залишивши Витторию в руках вбивці.

Наступний пункт маршруту - «Фонтан чотирьох річок». Це один з найзнаменитіших фонтанів Рима. Він знаходиться на Пьяцца Навона і споруджений за проектом Берніні, хоча сама історія його створення незвичайна.

Він знаходиться на Пьяцца Навона і споруджений за проектом Берніні, хоча сама історія його створення незвичайна

Спочатку був оголошений конкурс, проте через інтриги Берніні не допустили до нього. Незважаючи на це, архітектор зробив свій проект, розмістивши навколо обеліска статуї річкових богів головних річок чотирьох частин світу: Нілу, Гангу, Дунаю і Ла-Плати. Побачивши макет, тато Інокентій був убитий його красою і скасував конкурс, давши розпорядження тут же зайнятися будівництвом фонтану.

Намагаючись врятувати четвертого кардинала, Роберт вступає в сутичку з вбивцею, але, на відміну від фільму, йому не вдається врятувати і його.

З книги створюється враження, що фонтан дуже глибокий. Насправді води у фонтані набереться навряд чи до щиколотки.

Голубка вказала Роберту наступну мету - замок Святого Ангела , Який був колись гробницею, потім резиденцією пап і сховищем, а заодно і в'язницею. Зараз замок відкритий як музей. Його почали будувати в 135 році в якості мавзолею для імператорської сім'ї.

У розпал епідемії чуми в 590 році, згідно з переказами, папа Григорій Великий побачив на даху фортеці архангела Михайла, який вклав меч у піхви, і зрозумів, що це знаменує кінець страшних випробувань У розпал епідемії чуми в 590 році, згідно з переказами, папа Григорій Великий побачив на даху фортеці архангела Михайла, який вклав меч у піхви, і зрозумів, що це знаменує кінець страшних випробувань. З того часу замок став називатися замком Святого Ангела. В середні віки замок з'єднали з Ватиканом коридором. До речі, Браун згадував, що ідея написати «Ангелів і демонів» прийшла йому саме під час прогулянки по цьому коридору.

У пошуках бомби Роберт спрямовується в некрополь. Тепер він упевнений, що бомба знаходиться в могилі святого Петра.

У наш час відвідати некрополь можна тільки за наявності спеціального дозволу, виданого дикастерія Римської курії Фабрики Святого Петра. Відвідування відбувається чітко за графіком в групах по 12 чоловік, і кількість відвідувачів в цілому не повинно перевищувати 250 осіб на день.

Віртуальний тур по некрополю


Бомба вибухнула в повітрі, і в цей раз Роберт врятував всіх, включаючи Рим, за яким ми тепер можемо спокійно гуляти.

Однак після виходу «Ангелів і демонів» Європейський центр ядерних досліджень (CERN) на своєму сайті заявив, що бомбу з антиречовини зробити неможливо і що антиречовину створюється зовсім не так, як це описано в книзі.

Проте Рим варто того, щоб побувати в ньому і відвідати всі місця, перераховані Деном Брауном, але в першу чергу в данину поваги до їх великим творцям - Рафаелю і Берніні.

Фото: Goran Bogicevic / Shutterstock.com, lapas77 / Shutterstock.com, Shutterstock.com (x3), Francesco Gasparetti / CCBY , Nina-no / CСBY

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация