Путівник по містах і країнах: фотографії міст і країн, розповіді про поїздки, поради туристам, фото мандрівників, пам'ятки з усього світу.

Збірники місць Rutraveller

Збірок місць 540 Місць в збірниках 5 890 Лайко 3 354 Країн зі збірниками 125
  • Мені подобається! 5

    Храми Бельгії - твори архітектурного шедевра католицького готичного мистецтва, представлені тут в широкому розмаїтті, з невеликими вкрапленнями романського стилю, класицизму і елементів пізнього бароко. Від RuTraveller - добірка наймальовничіших храмів Бельгії ....

  • 0 коментарів

Храми Бельгії - твори архітектурного шедевра католицького готичного мистецтва, представлені тут в широкому розмаїтті, з невеликими вкрапленнями романського стилю, класицизму і елементів пізнього бароко. Від RuTraveller - добірка наймальовничіших храмів Бельгії.

Першу цеглину цього чудового храму був закладений в 1226 році герцогом Брабантским Генріхом I, а завершили будівництво тільки при Карлі V. Через скляні прорізи в підлозі церкви можна побачити залишки попередньої церкви XI століття. Дійшов до наших днів образ храму будувався за проектом архітектора Жана ван Рюсбрёка, автора центральної ратуші Брюсселя.
Кафедральний собор Святого Михайла поєднує романський, готичний і ренесансний стилі. Навіть Віктор Гюго назвав його справжнім готичним собором. Перед відвідувачами постає дві симетричні вежі, виконані в готичному стилі і мають загальну висоту 69 метрів. Великий портал, прикрашений статуями святих, відкривається в центрі. Усередині кожної вежі є довгі сходи, що виходять на красиву терасу на висоті 64 метри.
Увійти до храму можна через потужні двері, прикрашені кованими рельєфами. Віруючі можуть побачити розкішне внутрішнє оздоблення храму, в тому числі дивовижні вітражі та головний вівтар, виконаний з різьбленого дуба і прикрашений фігурками з карбованої міді.
Храм освячений на честь Святого Михаїла - небесного покровителя міста. Крім цього, в стінах церкви зберігаються мощі Святої Гудули. За переказами, вона була дочкою каролингского аристократа VII століття і вела благочестивий спосіб життя. За її сталість в момент життєвого випробування вона була канонізована. Згідно з переказами, біс заважав читати ночами релігійну літературу, а вона а знову і знову запалювала тухнувшую свічку.

Головний кафедральний собор Антверпена, один з найбільших храмів Римо-католицької церкви, пам'ятник середньовічної готичної культури. Собор видно з будь-якої точки міста і вважається символом Антверпена. Це найвищий собор у Бельгії. Крім того, він має найвищу церковну вежу Бенілюксу (123 метра).
Собор Антверпенської Богоматері був закладений в 1352 році, і хоча перший етап був закінчений в 1521 році, будівництво собору донині вважається незавершеним.
Кафедральний собор має не тільки архітектурну цінність. Зараз в ньому зберігаються роботи таких відомих художників, як Пітер Рубенс, Отто ван Веен, Якоб де Бакер і Мартін де Вос. У соборі встановлено два органу, одному з яких вже 130 років. Цей орган має довжину 10 метрів і займає простір в три поверхи. До його складу входять 90 регістрів.

Церква Саблонской Богоматері - архітектурна пам'ятка XIV століття, пам'ятка Брюсселя і Бельгії. Собор побудований в готичному стилі і привертає увагу своїм зовнішнім і внутрішнім оздобленням.
Фасад будівлі багато прикрашений різними елементами декору, характерними готичного стилю і увінчаний шпилем, на місці якого спочатку повинна була бути вежа.
В інтер'єрі церкви варто виділити чотири величезних, розписаних зображеннями вітража, які підсвічуються вночі. Всередині собору можна побачити красиве оформлення стін і стель, різьблені елементи декору і великий розкішний орган. Особливо багата церква статуями - ними прикрашені фасад собору, його навколишня територія і внутрішні приміщення.
Відвідати собор можна з 8 до 18.00, вхід безкоштовний.

Базиліка Святої Крові, як і в старі часи, сьогодні є надбанням головній площі в бельгійському місті Брюгге. Таємниче походження реліквій, розміщених в ній, тепер підкріплено історичними довідками про те, що в періоди хрестових походів з Візантії було вивезено велику кількість святих реліквій, частина з яких зберігається в каплиці.
Сама каплиця складається з двох рівнів, побудованих в різних стилях, з'єднує їх між собою сходи з цегли. Перший рівень являє собою каплицю в романському стилі на славу Св. Василя - святого з Греції, в пам'ять про якого граф Ельзаський спорудив каплицю. Незважаючи на скромність архітектурного ансамблю, каплиця є берегинею дуже древніх і цінних реліквій, до яких відноситься композиція зі скульптур, що уособлюють хрещення Св. Василя, статуя Мадонни з маленьким Христом. Тут на першому рівні була добудована ще одна каплиця, що стала місцем останнього спочинку графа Карла Доброго, а прикрашає її вівтар, виконаний з чорного мармуру.
Другий, верхній рівень базиліки уособлює собою готичний стиль. Напівтемрява в ній розбавляє світло, який просочується крізь вітражі ручної роботи і демонструє відвідувачам стародавні фрески під куполом. Сама ж реліквія поміщена в циліндр з кришталю, а той розташований в наметі з срібла разом зі скульптурою Агнця Божого.

Колись на цьому місці була розташована лише невелика дерев'яна церква, але сьогодні це вже грандіозне готична будівля. Йдеться про Соборі Св. Бавона в Бельгії, який з'явився ще в 942 році.
Названий собор на честь місцевого землевласника, який віддав бідним все, що у нього було, і все своє життя служив церкви. Бавона шанували всі жителі Гента - вони зводили церкви з його ім'ям, а потім привласнили йому звання святого.
Сьогодні найголовнішою визначною пам'яткою собору є Гентський вівтар, що складається з 24 панелей з 258 зображеннями людських силуетів. Вівтар має дві сторони з картинами - внутрішню і зовнішню.
Висота Гентського вівтаря становить 3,5 м, ширина - 5 м. Коли вівтар закритий, на зовнішній стороні можна побачити образи пророків і сивіли - провісників народження Христа. Другий ярус показує сцену Благовещания, середина живопису - статуї Іоанна Богослова і Іоанна Хрестителя.
Собор Св. Бавовна - це дивовижна споруда, що збирає в собі віру не однієї сотні людей.

Церква Св. Миколая - це справжнє серце Гента. Це дуже давнє будівля, побудована раніше XII століття і переродилося після згубних пожеж 1120-го і тисячі сто сімдесят шість-го років. Саме місцеві жителі вдихнули в церкву абсолютно нову, дивовижну життя.
Церква побудована в готичному стилі з використанням сіро-синього каменю, привезеного на великих бельгійських судах. Перетин церкви прикрашено головною вежею, краса якої радує і дивує.
Власниками пам'ятки колись були Гентського торговці, які робили свій бізнес в порту. Саме Св. Миколай завжди вважався їх покровителем, тому його ім'я перетворилося в назву будови.
Головна вежа грала для бельгійців чималу роль: вона була сторожовий дзвіницею до тих пір, поки не закінчилося будівництво дзвіниці Гента.
Нелегка доля церкві не відвела від її порога іконоборців в 1566 році. Протестанти зуміли знищити церковні прикраси, щоб ніхто не зміг поклонятися картинам і статуям. Через деякий час це дивовижне місце перетворилося на кінську стайню, і тільки в XIX столітті люди змогли усвідомити всю красу цього історичного пам'ятника і зібрали церква по крупицях.

Базиліка Сакре-Кер - одна з найбільш значущих архітектурних пам'яток Європи. Це п'ята за величиною християнська церква в світі. Базиліка стала пам'ятником незалежності Бельгії і справжнім символом Брюсселя.
Базиліка Сакре-Кер, що в перекладі з французької означає "церква Святого Серця Ісуса", була задумана як монумента, присвяченого сімдесятип'ятилітній річниці від дня проголошення незалежності Бельгії. У 1905 році король Леопольд II схвалив проект величезного храму, який повинен був бути зведений на високому пагорбі Кукельберг. Базиліка мала поєднувати 9 невеликих капел - таким було кількість бельгійських провінцій на початку XX століття.
Будівництво базиліки велося більше 60 років. Остаточна обробка була завершена в 1969 році. Сьогодні брюссельська Сакре-Кер - це найбільше в світі будівля, побудована в стилі ар-деко. Химерні форми зовнішніх стін, дзвіниць і купола створюють унікальний вигляд базиліки, який назавжди залишається в пам'яті.
Висота базиліки досягає 90 метрів, довжина головного залу перевищує 140 метрів. У церкві одночасно можуть перебувати понад 2000 осіб. Сьогодні Сакре-Кер - це не тільки собор, а й лекційний зал, музей, виставкова територія і концертний майданчик.

Церква святої Анни в Брюгге - пам'ятник європейського бароко. Церква була зведена в XVII столітті і по праву вважається перлиною Брюгге. Скромний зовнішній вигляд приховує один з найрозкішніших церковних інтер'єрів в Європі.
Церква була зведена муніципалітетом Брюгге в 1612 році на місці іншої однойменної каплиці, зруйнованої в кінці XVI століття радикальними протестантами. Сірі камені зовнішнього облицювання нового храму були взяті прямо на місці, середньовічна кладка надає будівлі особливу виразність.
Спочатку церква належала бідному приходу, але протягом десятиліть інтер'єр ставав все багатшим, поєднуючи елементи різних архітектурних стилів. В середині XIX століття в вікна церкви були вставлені кольорові вітражі.
Церква святої Анни - одна з найцікавіших архітектурних пам'яток міста, яка об'єднала зовнішню лаконічність і внутрішню красу.

Нотр-Дам де Бон Секур є приголомшливо красивим храмом, розташованим в безпосередній близькості до ратуші в історичній частині столиці. Церква була закладена на початку XVII століття.
Храм є католицьким і парафіяльним. Особливість і оригінальність архітектурного стилю будівлі полягає в тому, що автори проекту шедевра не дотримувалися загальноприйнятих канонів будівництва, характерним для XVII століття.
Зовнішнє оздоблення храму примітно розкішними скульптурами, а внутрішньо - прекрасно збереглася церковним начинням, старовинним вівтарем і оригінальними фресками і картинами.
Церква є охоронюваним пам'ятником, щорічно її відвідує безліч туристів. Більш детальна інформація є на зазначеному офіційному сайті храму.

Церква Святого Серця (Brugge) - стара єзуїтська церква, побудована в кінці XIX століття на території Західної Фландрії. Її оригінальна архітектура дала поштовх до будівництва цілого району в подібній архітектурної манері.
Архітектор L. Pavot при створенні проекту костьолу використовував неоготический стиль. За початковим планом будівля мала служити як частина єзуїтського монастиря на вулиці Quick Shop. До 1885 року зведення святині було завершено. З тих пір до 1990 року її використовували як місце поклоніння вищим силам.
Сама будівля привертає увагу перехожих і до наших днів. Вся церква побудована з червоної цегли. Він прекрасно поєднувався з інтер'єром, виконаним в синьому кольорі. Фасад будівлі трохи асиметричний через вежі, включеної в основну конструкцію. Ця квадратна надбудова складалася з чотирьох окремих рівнів.
Зараз в будівлі церкви Святого Серця знаходиться заклад BRUGGE ANNO 1468. Воно спеціалізується на святах і урочистостях. Всі свої грандіозні заходи організатори проводять в середньовічній атмосфері.

Церква Нашої Пані - римсько-католицький собор, побудований королем Леопольдом в пам'ять про свою дружину, Луїзі-Маріє Орлеанської. З моменту її поховання в соборі, він служить некрополем для всіх членів королівської сім'ї Бельгії.
Величний готичний собор, побудований в пам'ять про бельгійську королеву був освячений в 1872 році і став її мавзолеєм. Крім Луїзи-Марії, тут також знаходяться гробниці короля Леопольда II, двох бельгійських принців та інших членів монархічної сім'ї.
Церква являє собою монументальну споруду з багатим зовнішнім декором і високими шпилями. Інтер'єр собору не менше багато прикрашений колонами, склепіннями і кам'яним різьбленням. Варто відзначити статую Діви Марії XIII століття, яка збереглася від старої церкви, яка перебувала на цьому місці раніше.

Церква Сен-Жак-сюр-Куденберг знаходиться на історичній площі Place Royale в центрі Брюсселя, Бельгія. Будівля була спроектована і побудована в неокласичному стилі в період з 1776 по 1787 роки.
Церква була спроектована архітектором Жиль-Барнабі Гімаром. Фасад має трикутний фронтон і шість коринфських колон, він подібний до греко-римського храму. У XIX столітті до церкви була додана дзвіниця, що дещо змінило її типовий неокласичний стиль. Також на фронтоні з'явилася кольорова фреска.
Під час французької революції церква перетворилася в храм Розуму, а пізніше в храм Закону. У 1802 році церкву повернули католикам. 21 липня 1831 року на її ганку прийняв конституційну присягу перший король Бельгії Леопольд I.

Собор Святого Румбольта розташований на центральній площі міста Мехелен. З будь-якої точки міста можна легко розрізнити незакінчену вежу собору. Планувалося зробити вежу найвищої в світі, проте навіть недобудована вона вражає своєю 97-метрової висотою. Щоб піднятися на саму вершину шпиля, туристам доведеться піднятися по 514 ступеням.
Центральний вівтар собору виготовили з мармуру в 1665 році. Позаду вівтаря можна розглянути велику кількість фресок, на яких зображено життя Святого Румбольта. За легендою храм збудували на його похованні в зв'язку з чим Собор і отримав таку назву.
У XVII столітті оздоблення Собору значно збагатилося - були додані фігури дванадцяти апостолів і чотирьох євангелістів. Найбільший інтерес у відвідувачів викликає ікона і вітраж Чорна Мадонна, що зберігаються в храмі, а також робота Антоніус Ван Дейка «Розп'яття Христа». Не варто забувати і 49 дзвонів наявних в Соборі, кожен з них має своє ім'я і унікальний дзвін.

Церква Богоматері в місті Дінан була побудована в готичному стилі біля підніжжя скелі на місці старої романської церкви, яку зруйнував у 1227 впав уламок скелі. Обвали скелі, властиві для цієї місцевості, сприяли тому, що церква багато разів перебудовувалася. Спорудження відрізняється домінуючими хорами і північним трансептом. А головний вхід прикрашає 68-метрова вежа з цибулинних куполом. Вона є окрасою і гордістю міста.
Внутрішнє оздоблення виконано в романському стилі, розбавленому суворої готикою. Усередині обителі варто подивитися на прекрасні вітражі біля вівтаря, Богоматір, а також на фігуру святого з макетом церкви в руках.

  • Мені подобається! 5

    Храми Бельгії - твори архітектурного шедевра католицького готичного мистецтва, представлені тут в широкому розмаїтті, з невеликими вкрапленнями романського стилю, класицизму і елементів пізнього бароко. Від RuTraveller - добірка наймальовничіших храмів Бельгії ....

  • 0 коментарів

Інші збірники місць - 540

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация