Путівник по містах і країнах: фотографії міст і країн, розповіді про поїздки, поради туристам, фото мандрівників, пам'ятки з усього світу.

Збірники місць Rutraveller

Збірок місць 540 Місць в збірниках 5 890 Лайко 3 354 Країн зі збірниками 125
  • Мені подобається! 2

    Щоб ближче і щільніше познайомитися з культурою, історією і традиціями татарської столиці, можна заглянути в кілька музеїв міста, які розкажуть вам найнезвичайніші історії цього краю. Від RuTraveller - добірка цікавих музеїв Казані ....

  • 0 коментарів

Щоб ближче і щільніше познайомитися з культурою, історією і традиціями татарської столиці, можна заглянути в кілька музеїв міста, які розкажуть вам найнезвичайніші історії цього краю. Від RuTraveller - добірка цікавих музеїв Казані.

Національний музей - головне культурно-освітній та історичне установа Республіки Татарстан. Історія музею налічує більш ніж столітню історію. Саме установа була створена в 1894 році, але офіційно відкрито лише 5 квітня 1895 року.
Найбільша гордість музею - це 40-тисячне колекція відомого історика і археолога А.Ф.Ліхачёва. Тут можна побачити роботи І.П.Кротова, Д.Т.Образцова, Н.Ф.Вісоцкого та інших. В цілому фонд музею налічує понад 800 тисяч експонатів, які відображають історію та культуру народів Республіки.
Музей знаходиться в історичній частині міста в будівлі колишнього Гостинного двору. Для відвідувачів доступні не всі зали через пожежі, які траплялися тут неодноразово. Будівля має 12 філій і довгий час було головним осередком серед 80 музеїв Республіки.

Музей Тисячоліття Казані присвячений історії міста, починаючи від заснування і до сьогоднішнього дня. Музей був відкритий в 2005 році до Тисячоліття міста, на території Національного Культурного Центру. Музей розділений на три зали, загальною площею 2 600 квадратних метрів.
Перший зал присвячений періоду від II тисячоліття до н.е. до заснування міста і перетворення його в столицю Казанського ханства. Тут представлені посуд, прикраси, монети та інші артефакти того періоду. Другий зал присвячений історії Казані в складі Російської держави, тут представлені зразки одягу, зброї, книг, документів та інших предметів.
Останній, третій зал присвячений новітній історії міста в XX-XXI столітті. Тут можна побачити основні моменти соціальної, духовної та економічної життя міста та плани на майбутнє.

Музей соціалістичного побуту - це дивовижне і унікальне місце, де кожна людина може здійснити подорож в недалеке, але вже забуте минуле (70-е - 80-е роки XX століття). За допомогою численних експонатів можна легко зрозуміти, чому недавно ще жила велика багатонаціональна країна з гордим ім'ям СРСР. Дух того часу допомагають відтворити експонати, а все інше - це настрій гостей музею. Датою заснування музею вважається початок 90-х років. Саме в той час, коли став пропадати багаторічний звичний уклад життя простої радянської людини, стали змінюватися і зовнішні атрибути навколишнього побуту.
Деякі предмети стали швидко зникати з повсякденного користування. Займався в той час дизайном і фотографією, Валіахметов Рустем (в даний час директор музею соцбита), з огляду на доступність радянських предметів, зробив ставку на такий дизайн. Спочатку це була проста квартира, яка була прикрашена соціалістичної атрибутикою. Потім підвал житлового будинку, який став творчою неформальній майданчиком для музикантів і художників міста. Коли на зйомку до Рустема потрапив виконавець і автор Макаревич А.В. то сказав, що це не просто студія, а справжній музей, і обдарував «рокерських» справжні джинси.
Саме цей факт поклав початок роботі музею соцбита. Незабаром до такого почину приєдналися російські відомі музиканти: Гарік Сукачов, Чиж, В. Бутусов, А. Розенбаум, С.Шнуров, В. Кипелов і тд. Офіційне відкриття музею відбулося в серпні 2011 р виставкою «Радянська школа».

Музей історії Свияжска розташовується в комплексі казенних споруд (тюрем), побудованому в 1838-1840 роках. Музей був відреставрований в 2010 році.
В музеї діють виставки «Стародавнє місто Свияжск» і «Сторінки історії Свияжска». На них представлені: унікальний макет з реконструкцією планування і забудови Свияжска середини XVI століття, археологічні знахідки, копії архівних документів і рідкісних фотоматеріалів, що оповідають про різні етапи в розвитку міста з моменту його заснування до середини ХХ століття. Виставка «Як по Волзі-матінці ...» присвячена історії волзького річкового пасажирського флоту. На ній представлені п'ятнадцять унікальних моделей кораблів з фондів Музею річкового флоту Волзької державної академії водного транспорту, моделі якорів, колекції путівників по Волзі і листівок з видами волзьких пароплавів XIX-XX століть з фондів музею «Острів-град Свіяжск» і приватних зібрань.
На виставці «Зачаровані островом» в роботах І. Артамонова, Р. Сафіулліна, Е. Голубцова і інших художників можна побачити багатогранну трактування художніми засобами образу стародавнього міста.

Державний музей образотворчих мистецтв Республіки Татарстан - одна з найцікавіших пам'яток Казані. Створений в 1958 році на базі картинної галереї Державного музею Татарстану, він входить до числа найбільших в Росії зборів предметів мистецтва.
У 1967 році музей перебирається в мальовничий особняк, побудований на початку XX століття, в якому перш розміщувалася резиденція командувача Казанським військовим округом. З цього моменту починається активна робота по формуванню колекцій. В даний час в зборах образотворчого музею налічує близько 25 тисяч одиниць зберігання - твори живопису, графічні роботи, скульптура, вироби декоративно-прикладного мистецтва.
Особливий інтерес в музейній збірці представляють чудові зразки давньоруської іконопису 2-ї половини XVI століття, європейські гравюри XV-XVI століть, серед яких є роботи А. Дюрера і Л.Лейденского. Тут зберігається найбільше в Росії зібрання робіт Н.І. Фешина, чудова колекція живопису і графіки І.І. Шишкіна, добірка творів російського авангарду початку XX століття, і це лише частина великого списку.

Виставковий зал Казанського Кремля «Манеж» розташовується в будівлі, побудованій в кінці XIX століття. Як видно з його історичної назви, воно призначалося для виїздки коней та стройової підготовки юнкерів.
Манеж - витягнуте зі сходу на захід будівля, що виходить своїм вузьким фасадом на проїзд Шейкмана. При будівництві в якості фундаменту частково задіяли основу старої монастирської стіни.
Внутрішнє приміщення манежу має розміри п'ятдесят шість метрів в довжину і шістнадцять в ширину. Причому покрівля не підпирає колонами або іншими опорами - архітектори спроектували дерев'яні стельові перекриття великої довжини, що створювало абсолютно вільний внутрішній простір. Два ряди симетричних вікон забезпечували гарну освітленість величезного приміщення.
Деякий час тут працював читальний зал Інституту мови, літератури і мистецтва, зберігалися рукописи.
Однак таке своєрідне пристрій старовинного манежу більше підходило для організації виставок. І ось восени 2009 року манеж отримав статус виставкового залу. Сьогодні тут проводять майстер класи з бісероплетіння, мистецтву Ебру, дитячі свята та, звичайно, тематичні виставки.

Національна художня галерея "Хазіне" була створена в 2005 році як філія державного музею образотворчих мистецтв Республіки Татарстан, розташованого в будівлі колишнього юнкерського училища Казанського Кремля. Її відкриття було приурочено до тисячоліття заснування Казані. У галереї "Хазіне" виставлені рівно дві тисячі творів мистецтва з колекції музею, які найбільш повно відображають період історичного та культурного розвитку міста.
У трьох залах галереї виставлені відомі полотна художників, чиї імена безпосередньо пов'язані з Казанської художньої школи - Г.А. Медведєв, І.А. Денисов, П.П. Бенькова, П.А. Радімов і деякі інші. Галерея "Хазіне" найкраще відображає етапи становлення національного образотворчого мистецтва в 20 столітті, які знайшли відображення в картинах Миколи Кузнєцова, Андрія Прокоп'єва, Сергія Ливино і Миколи Індюхова. Кілька експозицій галереї присвячені тільки творчості одного з найбільших казанських художників - Миколі Фешин.
Крім творів живопису і графіки в галереї виставлені скульптури і предмети декоративно-прикладного мистецтва, в яких найбільш яскраво простежуються культурні та етнічні особливості краю.

Галерея сучасного мистецтва знаходиться на перетині вулиць Муштарі і Карла Маркса, в місті Казані, неподалік від Лядських саду. Вона належить до Державного музею образотворчих мистецтв республіки Татарстан, розташованому неподалік. У галереї проводяться виставки сучасних фотографів і художників, також до уваги публіки пропонуються міжнародні проекти, такі як, наприклад, «Геній да Вінчі».
Будівля галереї було побудовано в 1978 році в стилі «похмурого брежнєвського модерну» і архітектором проекту є Г. Бакулін. Зал галереї відкрився в 1980 році разом з художньою виставкою «Велика Волга». Таким чином, в Казані, нарешті, з'явилося місце, де можна було познайомитися з актуальних на той момент образотворчим мистецтвом, скульптурою, графікою, живописом.
У 1990-ті роки в Галереї сучасного мистецтва була представлена ​​наробила шуму резонансна виставка Глазунова. На думку критиків, художник «вільно обходився з історією». Однак, саме на цій виставці вперше використовувалося аудіосупровід і на вході відвідувачі отримували аудіоплеєри із записаною фонограмою, яка супроводжувала їх протягом всієї прогулянки по галереї.

Виставковий центр "Казанська Ярмарок" є найбільшим в Республіці Татарстан виставковим комплексом, який має в своєму розпорядженні виставковою площею близько 20 тисяч квадратних метрів. "Казанська ярмарок" - безумовний лідер в області виставкової індустрії і одна з найбільш стрімко розвиваються.
Виставки та ярмарки, які щорічно проводяться фахівцями "Казанської ярмарки", привертають увагу тисяч відвідувачів - близько півмільйона людей, в цілому, відвідують всі заходи. У програмі присутні прийоми і презентації VIP-класу, конференції та міжнародні форуми. Щороку тут проводиться понад 40 виставкових заходів з різних галузей економіки, участь в яких беруть тисячі компаній і організацій.
Історія ярмарків під стінами Казанського кремля сягає своїм корінням в далекий XII століття, коли зустрічаються згадки про них в арабських хроніках. Завдяки зручному географічному положенню, в Казань з'їжджалися купці з Поволжя, Кавказу і країн Сходу, і Казанський ярмарок входила в число найбільших в Росії аж до кінця XIX століття. Зі створенням виставкового центру ця традиція відновилася вже в ХХ столітті і продовжується до цього дня.

Музей Баки Урманче був відкритий в 1999 році в Казані, в пам'ять про видатного татарською художника, лауреата державної премії імені Г. Тукая, скульптора і графіку Баки Ідрісовіче Урманче. Музей розташований в невеликому приміщенні, яке є пам'яткою архітектури XX століття.
Баки Урманче став автором більше 300 живописних полотен, кількох тисяч графічних робіт, а також понад 100 скульптур. У музеї представлена ​​невелика частина його робіт, серед них понад 60 справжніх творів, близько 150 різних фотографій і документів. Цінною частиною експозиції є особисті речі художника, виставлені в атмосфері, максимально наближеній до реальної.
Дивлячись на обстановку, можна з легкістю уявити, як талановитий художник створював свої твори. в музеї кожні два роки проводиться конкурс з образотворчого мистецтва на здобуття премії імені Баки Урманче, а також регулярно влаштовуються тематичні вечори на честь художника.

  • Мені подобається! 2

    Щоб ближче і щільніше познайомитися з культурою, історією і традиціями татарської столиці, можна заглянути в кілька музеїв міста, які розкажуть вам найнезвичайніші історії цього краю. Від RuTraveller - добірка цікавих музеїв Казані ....

  • 0 коментарів

Інші збірники місць - 540

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация