Путівник по містах і країнах: фотографії міст і країн, розповіді про поїздки, поради туристам, фото мандрівників, пам'ятки з усього світу.

Збірники місць Rutraveller

Збірок місць 540 Місць в збірниках 5 890 Лайко 3 354 Країн зі збірниками 125
  • Мені подобається! 1

    Місто-герой Волгоград відомий перш за все великим комплексом меморіальних пам'ятників, які розповідають про трагічні події Сталінградської битви і важкі часи Другої Світової війни. Від RuTraveller - добірка ключових історичних пам'яток Волгограда ....

  • 0 коментарів

Місто-герой Волгоград відомий перш за все великим комплексом меморіальних пам'ятників, які розповідають про трагічні події Сталінградської битви і важкі часи Другої Світової війни. Від RuTraveller - добірка ключових історичних пам'яток Волгограда.

Мамаєв Курган - височина в центральному районі міста Волгограда. Тут знаходиться історико-меморіальний комплекс "Героям Сталінградської битви".
Під час Сталінградської битви тут йшли запеклі бої тривалістю в 200 днів. На Мамаєвому кургані поховані загиблі воїни, за приблизними даними - близько 34,5 тисяч осіб. Пам'ятник - ансамбль "Героям Сталінградської битви" був створений тут у 1963-67 р.р. авторським колективом під керівництвом скульптора Є.В. Вучетича і архітектора Я.Б. Білопільського. Центром ансамблю є скульптура "Батьківщина-Мати кличе!".
Пам'ятник-ансамбль поєднує в собі різні скульптурні, архітектурні та природні елементи, а мета його - розкрити значення Сталінградської битви, показати велич подвигу, здійсненого солдатами під час війни. Також зараз тут розташовані виставковий зал, військове меморіальне кладовище, храм Всіх Святих.

Скульптурна композиція «Батьківщина-мати кличе» - це справжня перлина Волгограда, яка є композиційним центром пам'ятника - ансамблю «Героям Сталінградської битви». Статуя занесена в книгу рекордів Гіннеса, оскільки вважається однією з найвищих скульптур в світі.
Скульптура встановлена ​​на Мамаєвому кургані, висота якого становить 14 метрів. Курган є місцем поховання останків понад 34, 5 тисяч солдат - захисників Сталінграда. До композиції «Батьківщина-мати кличе» веде доріжка з 200 гранітних сходів, уздовж якої встановлені 35 надгробків учасників Сталінградської битви і Героїв СРСР.
Скульптура являє собою фігуру жінки висотою в 52 метри, яка в правій руці тримає меч. Статуя символізує Батьківщину-матір, яка закликає своїх синів боротися з ворогом. Загальна висота статуї - 85 метрів, а довжина самого меча складає 33 метри. Ця величезна композиція важить вісім тисяч тонн і займає 11 місце в книзі рекордів Гіннеса. Для порівняння, висота Статуя Свободи в Нью-Йорку - 46 метрів.

Музей-панорама "Сталінградська битва" розповідає про переломний битві під Сталінградом в ході Другої світової війни, про громадянську війну на півдні Росії.
Початок історико-культурному комплексу "Сталінградська битва" було покладено в 1936 році, коли постановою бюро Сталінградського крайкому ВКП (б) було вирішено створити Музей оборони Царицина ім. Сталіна. У грудні 1937 року відбулося урочисте відкриття музею в будівлі колишнього штабу оборони Царицинського Ради робітничих, селянських і козацьких депутатів.
Експозиція музею складалася з документів, фотографій, почесних нагород, зброї, предметів побуту, одягу. Вона розповідала про становлення Сталінграда як великого промислового центру, про історію громадянської війни в Росії і на території краю, про роль соціалізму в розвитку міста. Кілька разів музей змінював свою назву, оновлювалася експозиція. Сучасний свій вигляд музей знайшов в 1982 році, коли був перетворений в Волгоградський державний музей-панораму «Сталінградська битва». 8 липня 1982 року було урочисто відкрито панорама «Розгром німецько-фашистських військ під Сталінградом».
Сучасний музей-панорама складається з 8 експозиційних залів і 4 діорам. Це предпанорамний зал, панорамний, Тріумфальний зал, кінозал, військово-історична бібліотека. Фондосховище знаходиться в окремій будівлі. До експозиції музею додалися руїни парового млина, бронекатер БК-13. У 1993 році відкрилася експозиція, присвячена громадянській війні на півдні Росії.
У 2008 році за рішенням уряду Російської Федерації музей-панорама «Сталінградська битва» та історико-меморіальний комплекс «Героям Сталінградської битви» на Мамаєвому Кургані об'єднані в Федеральне державна установа культури «Історико-меморіальний музей-заповідник« Сталінградська битва ».

Алея Героїв знаходиться в центрі міста, поруч з площею Полеглих Борців і присвячена учасникам Сталінградської битви. На алеї розташовані стели з іменами 127 сталинградцев, Героїв Радянського Союзу, а на будинках, що оточують площу, встановлено макети орденів і медалей, отриманих містом.
Алея була створена в 1954 році, щоб увічнити пам'ять героїв, які захищали місто під час Сталінградської битви. Вона прикрашена пам'ятниками і оточена будівлями, в стилі сталінської архітектури.
Нещодавно Алея Героїв була реконструйована, упорядкована і прикрашена зеленими насадженнями. Зараз це популярне місце відпочинку і прогулянок. У святкові дні алея прикрашається спеціальною підсвіткою.

Скульптура «Скорбота матері» знаходиться в лівій частині площі Скорботи на Мамаєвому кургані. Меморіал являє собою 11-метрову скульптурну композицію, яка знаходиться трохи в стороні від центральної осі монументального ансамблю. Пам'ятник являє собою фігуру матері, яка схилилася в безмежній скорботи над тілом загиблого сина.
Скульптура «Скорбота матері» - це частина ансамблю пам'ятників на Мамаєвому Кургані. Протяжність всього меморіального комплексу від підніжжя пагорба до його вершини - 1,5 кілометра. Будівельні роботи комплексу велися з 1959 по 1967 рік, автором меморіалу є скульптор Є. Вучетич. Всі скульптури виконані із залізобетону. Незважаючи на те, що всі скульптури порожнисті усередині, складається враження, що вони виготовлені з цільних шматків каменю.

Скульптура «Стояти на смерть» - це монумент воїна-захисника, збірний образ якого має зовнішні риси маршала В.І.Чуйкова, командувача 62-ї армії. Ця скульптура розташовується в місті Волгограді на Мамаєвому кургані. Площа, на якій знаходиться пам'ятник символізує найважчі моменти Битви під Сталінградом.
Площа «Стояти на смерть!» Виглядає як квадрат, розмір якого 4.225 квадратних метрів з покриттям з граніту, по кутах площі засаджені газони, ростуть берізки і їли. Круглий басейн займає основну частку площі, має низькі кам'яні береги, діаметр яких 35,2 метра. У центрі цього басейну з води піднімається скеля, з неї з'являється образ солдата-захисника Сталінграда.
У підстави скульптури написи: «За Волгою для нас землі немає», «Стояти на смерть», «Ні кроку назад!», «Не осоромимо священної пам'яті», «Кожен будинок - це фортеця». З цими словами йшли в бій безстрашні захисники Сталінграда, борючись за рідну землю.
«Стояти на смерть!» - ці слова стали внутрішнім переконанням всіх захисників Сталінграда.

Стіни-руїни на Мамаєвому кургані перебувають в місті Волгограді. Це один з основних елементів знаменитого меморіального комплексу, спорудженого в пам'ять про трагічні події Великої Вітчизняної війни.
Меморіал, який представляє з себе горельєф, передає весь трагізм і біль народу, який захищав рідну землю. У зображених на двох меморіальних стінах епізодах зображені сцени з життя Сталінграда, в районі якого проходили одні з найбільш запеклих боїв Великої Вітчизняної війни. Особливо вражає реалізм, передає вирази облич солдатів. Емоційність сцен горельєфів доповнюють висічені в камені фрази, наповнені стійкістю і істинним патріотизмом.
Одним з найбільш відомих елементів меморіалу є фігура снайпера Василя Зайцева, історія якого була неодноразово описана в післявоєнних книгах і фільмах. Динамічність сцен підкреслюється манерою скульпторів, вираженої в переважанні на горельефе стрімких ліній. Це місце занурює відвідувача в атмосферу тих героїчних років, а лунає з динаміків фонограма доповнює загальне враження від відвідин меморіалу.

Зал Військової слави на Мамаєвому кургані в місті Волгоград починається з напису біля входу, яка висловлює честь і скорботу народу, який загинув в битві біля сталинградских стін.
Зал слави побудований у формі циліндра з внутрішнім діаметром 42 метри і заввишки 13,5 метрів. На стінах залу зображення чотирьох червоних прапорів з іменами 7200 героїв-захисників Сталінграда. Трохи вище прапорів знаходиться зображення георгіївської стрічки з написом.
Стеля залу увінчаний макетами медалей і орденів Радянського Союзу. По центру залу знаходиться статуя у вигляді руки, вона тримає факел Вічного вогню, який є символом вічної пам'яті про загиблих під час битви на Сталінграді.

Підпірна стіна на Площі Героїв, на Мамаєвому Кургані, в місті Волгограді, є цікавою пам'яткою архітектури та історіі.Она відокремлює Площа Героїв від наступного рівня меморіального ансамблю, зліва стіни розташовані сходи, яка веде до Кургану, в правій частині розташований вхід в Зал Військової Слави .
Стіна завдовжки 125 метрів і висотою 10 метрів покрита контррельєфи, основною темою якого є торжество перемоги радянської армії над німецько-фашистськими загарбниками. У верхній частині стіни можна побачити рельєф, що зображає біжать солдатів в супроводі танків і літаків, правіше можна побачити сцену після бою, коли бійці вітають один одного з перемогою. Внизу стіни знаходиться багатофігурна композиція - полонені німці йдуть під конвоєм. Цей рельєф супроводжується написом: «Фашистські вояки хотіли побачити Волгу: Червона Армія дала їм цю можливість ...».
У 1970 році в підпірну стіну було закладено капсулу зі зверненням трудящих міста-героя Волгограда, ветеранів Великої Вітчизняної війни до нащадків. Розкриють її 9 травня 2045 року, в день сторіччя Великої перемоги.

Композиція Пам'ять поколінь знаходиться в Волгограді. Вона розташована біля сходів, по шляху на Мамаїв курган.
Композиція являє собою напівзруйновану кам'яну стіну, уздовж якої, в скорботному мовчанні, вперед рухаються люди. Починає хід чоловік з маленькою дівчинкою, що несе невеликий букет квітів. Другою рукою він вказує вперед, як би показуючи нехай іншим.
З іншого боку стіни зображена жінка з дубовою гілкою, яка символізує вічну славу. Вся процесія прямує в бік кургану, з квітами і вінками, для того, щоб віддати честь героям Сталінградської землі.

Будинок Павлова - це 4-поверховий, колись житловий будинок, який розташований в Волгограді на площі Леніна. Свою колосальну популярність він здобув завдяки тому, що під час Сталінградської битви в ньому тримала оборону відважна група радянських бійців. Тому його друга назва - Будинок Солдатської Слави.
Споруда була побудована в першій половині 30-х років. У довоєнний час його вважали одним з найпрестижніших будинків, поруч з ним розташовувалися такі відомі житлові споруди, як Будинок зв'язківців, Будинок Залізничників, а також Будинку працівників НКВС. Поруч з ним також був розташований майбутній Будинок Заболотного, який є дзеркальною копією Будинок Павлова. Ці дві споруди і зіграли головну роль в обороні Площі.
У повоєнний час Будинок Павлова став першим відновленим будівлею міста Сталінграда. Офіційно його реконструкція була розпочата 9 червня 1943 року. Подвиг його великих захисників був увічнений меморіальної стіною, розташованої на торцевій стіні споруди з боку площі. В даний час Будинок Павлова став символом стійкості, героїзму і мужності. Щорічно до нього з'їжджається безліч туристів, щоб поглянути на руїни будинку-героя на власні очі.

Млин Ґергардт знаходиться в місті Волгоград. Вона являє собою зруйноване, під час Сталінградської битви, п'ятиповерхова будівля з червоної цегли, яке є пам'яткою історії в складі музею-панорами «Сталінградська битва».
Млин була побудована в 1903 році Олександром Ґергардт, який разом з родичами заснував в місті підприємство «AD Gerhardt und Neffen». При будівництві та технічному оснащенні млини були використані самі передові технології того часу: несучі конструкції були виконані із залізобетону, були власний електрогенератор і власна котельня. Млин пропрацювала до вересня 1942 року, коли в будівлю потрапили фугасні бомби.
Під час Сталінградської битви млин Ґергардт була важливим вузлом оборони. За цей час будинок одержав руйнування, які не піддалися відновленню: дах була знищена прямим попаданням авіабомби, кожен квадратний метр зовнішніх стін посічені снарядами, кулями і осколками. До 1980-х років можна було відвідати млин всередині, в наші дні можливий тільки зовнішній огляд.

Площа Полеглих борців є центральною площею міста і частиною архітектурного ансамблю його центру. Площа присвячена воїнам, загиблим у Великій Вітчизняній Війні і є місцем багатьох пам'ятників, могил та інших пам'яток.
Вона була перейменована після революції, до цього називалася Олександрівської. Під час Сталінградської битви площа стала епіцентром боїв, а потім місцем мітингу в честь перемоги.
На площі знаходяться багато пам'яток, присвячених пам'яті загиблих воїнів, в тому числі братські могили. Також тут є тополя, яке пережило війну і зберігає на собі численні свідоцтва боїв.
Архітектурний ансамбль площі складають міський універмаг, два готелі, медичний університет і театр. Тут також розташований сквер, який переходить в Алею Героїв.

Площа Героїв знаходиться на території меморіалу Мамаєв курган в місті Волгограді, Росія. Вона займає площу між підпірною стіною з монументальним рельєфом і стінами-руїнами. Всю центральну частину площі займає великий прямокутний басейн, який в теплу пору року заповнюється водою.
З лівого боку від басейну встановлено стометрової прапор з наступним написом: "Залізний вітер бив їм в обличчя, а вони все йшли вперед і знову почуття забобонного страху охоплювало противника: люди чи йшли в атаку, смертні вони ?!". З правого боку можна побачити шість скульптурних композицій, які передають подвиги сталинградцев.

Однією з численних пам'яток Волгоградської області є "Солдатське поле", площа якого складає 400 гектар. Свою назву воно отримало завдяки проходила на ньому Сталінградській битві, яка забрала з собою тисячі безневинних життів.
Після закінчення військових дій, поле залишалося замінованих майже до 1975 року. Роботи з розмінування були остаточно завершені саперами тільки до осені 1974 року народження, в результаті було знешкоджено близько 6,5 тисяч снарядів, а також інших боєприпасів. Меморіал «Cолдатское поле» відкрили 20 вересня 1975 року недалеко від траси Волгоград-Москва. Його авторами є скульптори А. Криволапов і Л.Левін.
У братській могилі меморіального комплексу похована урна з прахом полеглих солдатів, їх останки були знайдені при розмінуванні. У центрі "Солдатського поля" розташована воронка, яка заповнена зібраними тут осколками від снарядів, мін і гранат. Трохи далі від неї розмістилася скульптура дівчинки, що тримає в руці квітка. Поряд з нею стоїть мармуровий трикутник солдатського листа, на якому викарбувано цитата з листа майора Д. Петракова до дочки. Побувавши тут, ви зможете вшанувати пам'ять загиблих солдат, а також помилуватися чудовою архітектурою меморіального комплексу.

  • Мені подобається! 1

    Місто-герой Волгоград відомий перш за все великим комплексом меморіальних пам'ятників, які розповідають про трагічні події Сталінградської битви і важкі часи Другої Світової війни. Від RuTraveller - добірка ключових історичних пам'яток Волгограда ....

  • 0 коментарів

Інші збірники місць - 540

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация