Путівник по містах і країнах: фотографії міст і країн, розповіді про поїздки, поради туристам, фото мандрівників, пам'ятки з усього світу.

Збірники місць Rutraveller

Збірок місць 540 Місць в збірниках 5 890 Лайко 3 354 Країн зі збірниками 125
  • Мені подобається! 1

    Один з найкрасивіших волзьких міст, Нижній Новгород зберігає безліч цікавих пам'яток і як батьківщина найвидатніших умів Росії, і як місце, де творилася давня історія. Від RuTraveller - 10 найцікавіших місць до перегляду в Нижньому Новгороді ....

  • 0 коментарів

Один з найкрасивіших волзьких міст, Нижній Новгород зберігає безліч цікавих пам'яток і як батьківщина найвидатніших умів Росії, і як місце, де творилася давня історія. Від RuTraveller - 10 найцікавіших місць до перегляду в Нижньому Новгороді.

Нижегородський кремль, розташований в однойменному місті в Росії - це унікальна споруда почала XVI століття. Воно і в даний час зберігає образ середньовічної фортеці: глухі башти багатоярусні вежі, неприступні стіни з вузькими бійницями. Фортечні укріплення розташовані ланцюжком і мають форму неправильного багатокутника, по кутах якого розташовуються вежі.
Зараз Нижегородський кремль є адміністративним і культурним центром міста. У ньому розташовуються будівлі міської та обласної адміністрації, музей «Нижегородський кремль», Художній музей і Центр Сучасного Мистецтва.
З XVI століття збереглося 12 веж з 13, довжина кремлівської стіни становить 2045 метрів, висота стін - 12 метрів, а їх товщина на рівні землі - 5 метрів. Висота веж кремля від 18 до 22 метрів.
Найкрасивішою в ансамблі вважається Дмитрівська вежа, яку вінчає позолочена емблема міста - крокуючий олень. У західній частині кремля головною архітектурною пам'яткою є Михайло-Архангельський собор - унікальний пам'ятник храмової архітектури XVII століття.

Чкаловська сходи, побудована за проектом архітекторів Яковлєва, Мунца і Руднєва у вигляді вісімки, складається з 450 сходинок. Вона з'єднує площі Мініна і Пожарського і берег Волги. Свою назву сходи отримала через пам'ятник Чкалову, біля якого знаходиться.
Будівництво споруди було закінчено в 1949 році, а будувалася сходи на честь перемоги у Сталінградській битві. Сходи виявилася одним з найдорожчих проектів СРСР - 7 мільйонів 760 тисяч рублів. Ідея її будівництва належала Шульпин, який працював на посаді заступника голови міськвиконкому. За його наказом до будівництва Чкаловской сходи залучалися навіть німецькі військовополонені. За велику суму, віддану за будівництво, Шульпіна уклали в Мурманську область, а звільнився він уже після смерті Сталіна.
На сходах є два оглядових майданчики.

Однією з основних визначних пам'яток Нижнього Новгорода є стрілка двох річок - Волги і Оки. Високі береги Волги дають можливість помилуватися на панораму стрілки з висоти.
Місце злиття річок, Стрілку - завжди вважали тут символом міста. Раніше тут знаходилася добре всім відома Нижегородська ярмарок. А саму Стрілку прикрашає Спаський Собор, побудований в дев'ятнадцятому столітті. Він також добре видно і з Волги, і з Дятлових гір. Поруч зі Стрілкою знаходиться річковий вокзал, тому тут завжди багато круїзних теплоходів.

Різдвяна церква, відома також як Строгановская і Церква Собору Пресвятої Богородиці, є одним з кращих зразків строгановского стилю бароко і має статус пам'ятника архітектури федерального значення. Будівля має багате зовнішнє і внутрішнє оздоблення, чим приваблює не тільки парафіян, а й туристів.
Церква була побудована на гроші купця Строганова в 1719 році. Будівля кілька разів перебудовувалася і реставрувалася, останній раз в 1913 році. За радянських часів будівлю планували розібрати, але зусиллями настоятеля храму, який вказав на архітектурне значення будівлі, його вдалося зберегти.
Храм і дзвіниця прикрашені білокам'яної різьбленням, включаючи вікна, колони, портали входів. Також на дзвіниці є годинник і, чужий для російської архітектури флюгер. Внутрішнє оздоблення храму також прикрашене різьбленням по каменю і іконостасом. Крім того в храмі зберігаються кілька святинь, включаючи ікони Миколи Чудотворця, Божої Матері і кілька ікон з часточками мощей.
Фахівці кажуть про особливий стиль - «Строгановском бароко», що відрізняється особливою монументальністю і розкішним декоративним оздобленням. Цей пятіглавний храм має два яруси, що включає трехаспідний вівтар, благання зал, бесстолпную трапезну і паперть. Під трапезній розташовувалися три приміщення - комори. Особливий шарм цьому храму надає дивовижна білокам'яна різьба на вікнах, порталах і приставних колонах.
У приміщеннях церкви розташовувався аптечний склад, що і дозволило зберегти унікальний іконостас XVII століття. У 1993 році Різдвяну церкву знову освятив митрополит Нижегородський і Арзамаський Микола в присутності величезної кількості народу. В даний час відновилися богослужіння і діють жіноче духовне училище, недільна школа.

Досить відомим є пам'ятник Мініну і князю Пожарському, який встановлений на Червоній площі в Москві, але досить мало людей знають, що в Нижньому Новгороді варто його точна, трохи зменшена копія. Пам'ятник присвячений керівникам другого земського ополчення. Авторами проекту були відомі скульптори Церетелі і Мартос.
Вилиті з бронзи постаті Д.Пожарського і К. Мініна були встановлені на постаменті, зробленому з червоного граніту. Князь Пожарський спирається на меч однією рукою, а іншою - на щит. Поруч знаходиться Мінін, який вказує правою рукою напрямок на Москву, як би закликаючи Пожарського збирати ополчення для звільнення столиці. На постаменті викарбувано напис: "Князю Пожарському і громадянину Мініну вдячна Росія". Монумент відкрили 4 листопада 2005 року. Він був освячений патріархом Алексієм II.

Пам'ятник Валерію Чкалову - бронзовий монумент, присвячений великому радянському льотчику-випробувачу. Його відкрили в серпні 1981 року.
Над пам'ятником працював Павло Гусєв - скульптор і художник РСФСР. Йому допомагали архітектори Коновалов і Гаврилов. Сама скульптура встановлена ​​на п'єдесталі у формі циліндра на трьох найвищих щаблях, покритих чорним гранітом. Голова льотчика трохи відкинута назад, а права рука надягає рукавичку на ліву руку.
Пам'ятник розташований на улюбленому місці Валерія Павловича - у Георгіївської вежі Кремля.

Нижегородська ярмарок - один з найбільших виставкових комплексів Росії, в якому щороку проходить понад 60 виставок, що стосуються різних тематик (медицини, освіти, архітектури, екології та інших).
Ярмарок оснащена повною інфраструктурою, а також сучасними видами різного устаткування, необхідного для проведення повноцінних презентацій і виставок. Зараз на території ярмарку зосереджено шість виставкових павільйонів і п'ять конференц-залів, в яких беруть навіть найпочесніших гостей.
Історично склалося, що Нижегородська ярмарок стала центром новаторства, адже саме тут вперше проводилися заходи в форматі «форуму». Крім форумів тут влаштовуються тематичні виставки творів скульптури, живопису, дизайну, мистецтва, ювелірні виставки та інші. Завдяки своїй діяльності ярмарок Нижнього Новгорода вивела це місто на новий економічно вигідний рівень і зробила його в очах туристів ще більш привабливим.

Набережна Федорівського є улюбленим місцем городян, адже по ній можна гуляти в будь-який зручний час. Тут знаходяться оглядові майданчики. З них відкривається чудовий вид на Канавінського міст, Ніжневолжскій річковий вокзал, Різдвяну церкву.
Особливо гарний вид з набережної у вечірній і нічний час, коли включається штучне освітлення. Для любителів піших прогулянок тут повно звивистих доріжок, які перериваються невеликими сходами.
Для тих, хто приходить просто помилуватися панорамою міста або заходом, уздовж набережної розташована велика кількість зручних лавок. Набережна прикрашена ліхтариками, які у вечірній час створюють особливу атмосферу.

У Нижньому Новгороді багато цікавих пам'яток архітектури, але одним з найвеличніших можна назвати пам'ятник засновникам міста, який офіційно називається пам'ятником князю Георгію Всеволодовичу і святителю Симону Суздальського.
Цей монумент розташований в кремлі Нижнього Новгорода, у Михайло-Архангельського собору. Скульптур, як уже говорилося, присвячена засновникові Нижнього Новгорода, великому князю Георгію Всеволодовичу і його наставнику святителю Симону Суздальського. Авторів пам'ятника є нижегородський скульптор Віктор Пуріхов, сам пам'ятник був виготовлений в майстерні міста Жуковського.
Монумент відлитий з бронзи і доповнений гранітом, його висота - 7 метрів. Постаменті скульптури закріплена чавунна плита у вигляді сувою з написом: "Засновнику міста святому великому князю Георгію Всеволодовичу і наставнику його святителю Симону від ніжегородцев".
Відкриття пам'ятника відбулося 17 лютого 2008 року. У всіх храмах Нижнього Новгорода в цей день служили святкову літургію. Пам'ятник освятив архієпископ Нижегородський і Арзамаський Георгій.

Будиночок Каширіна - музей, розташований в будинку діда Максима Горького, де відомий письменник провів своє дитинство і який згадується в його творі "Дитинство". Музей володіє унікальною експозицією, що включає в себе справжні речі мешканців будинку.
У музеї відновлена ​​обстановка, відповідна кінця XIX століття, в оточенні якої тут провів своє дитинство Горький. Тут зібрані речі, що належали родині письменника. У будинку представлені меблі, посуд, ікони, фотографії, предмети рукоділля та одяг.
Відвідувачам пропонується три екскурсії - про повісті Горького "Дитинство", про дитинство Горького в родині діда, і про побут і звичаї міщан того часу.
Музей працює щодня, крім середи.

  • Мені подобається! 1

    Один з найкрасивіших волзьких міст, Нижній Новгород зберігає безліч цікавих пам'яток і як батьківщина найвидатніших умів Росії, і як місце, де творилася давня історія. Від RuTraveller - 10 найцікавіших місць до перегляду в Нижньому Новгороді ....

  • 0 коментарів

Інші збірники місць - 540

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация