"08.08.08" - це фікція: посол Грузії розповів, що напад РФ сталося раніше 8 серпня (відео)

За словами грузинського дипломата, 7-го серпня рано вранці на територію Грузії зайшла армія РФ. За словами грузинського дипломата, 7-го серпня рано вранці на територію Грузії зайшла армія РФ

8 серпня Грузія дала відсіч агресору / скріншот відео ТСН

Десята річниця початку війни Росії на території Грузії закінчується 8 серпня. При очевидному чисельній перевазі кремлівська армія просунулася углиб країни і в кінцевому підсумку уникла міжнародного засудження і санкцій.

Як говориться в сюжеті ТСН , Насправді дата "08.08.08", як і багато чого в цій історії, виявилася неправдою або напівправдою, яку у спалахах війни, підсвічених російською пропагандою, не розгледіли навіть лідери європейських країн. "7-го вранці рано зайшли, 58-я армія російська. Це була броньована техніка, дуже багато", - розповів посол Грузії в Україні Гела Думбадзе. 8 серпня Грузія дала відсіч агресору - і тоді відповідальність за початок конфлікту Росія негайно спробувала перекласти на Тбілісі. Ця маніпуляція на тему, хто почав війну, була головною, яку розкручував Кремль.

Читайте також Україна і Грузія повинні стати членами НАТО - глава МЗС Латвії

Володимир Путін, хоча він тоді був всього лише прем'єр-міністром, дав вказівку президента Дмитра Медведєва «захищати мирне населення Осетії». "Явні злочину проти мирного цивільного населення. Повторюю, було б непогано, якби військова прокуратура отримала відповідні вказівки від президента", - зазначав тоді кремлівський керівник. Грузія, як і Україна, декларувала курс на Євросоюз і НАТО, а прозахідний президент Міхеїл Саакашвілі робив політичні спроби повернути непідконтрольні Абхазію і Південну Осетію. Можливо, саме тому першою жертвою Путін вибрав Грузію.

Міжнародна реакція на російське вторгнення була стриманою. Про свою підтримку Грузії заявили балтійські країни, Польща, тодішній президент України Віктор Ющенко. У Тбілісі прилетіла держсекретар Сполучених Штатів Кондоліза Райс. Президент Франції Ніколя Саркозі привіз мирний план від Євросоюзу. Але яких-небудь серйозних політичних або економічних наслідків за вторгнення Росія не понесла. "А хто зупинив Росію? Тоді ніхто не зміг зупинити. І реакції не було достатньої світової спільноти, санкцій не було. Інтерпретації різні, хто почав війну", - говорить посол Гела Думбадзе.

Саме 10 років тому почали з'являтися поодинокі припущення дипломатів і аналітиків, що наступною буде Україна. "Але тоді сміялися і говорили, що ви перебільшуєте загрози, цього не може статися, а ми бачимо, що сталося. І в принципі, ми через шість років отримали війну вже на своїй території, агресію Росії", - констатував керівник центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. Десятки тисяч біженців змушені були втекти з зони конфлікту, а Південна Осетія і Абхазія , Такі собі грузинські "ДНР" і "ЛНР", залишилися в міжнародній ізоляції і занепаді на довгі роки - вони животіють на російські дотації.

Лінія розмежування з окупованими територіями пролягає за лічені кілометри від Тбілісі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

А хто зупинив Росію?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация