"Я співав цю пісню на уроках музики": копірайтер з Єкатеринбурга розповів, як придумав рекламу Nike

Сценарій ролика, який обговорює вся країна, написав екатерінбуржец Євген Примаченко.

Рекламний ролик Nike "З чого ж зроблені наші дівчата" гуляє по Мережі, збираючи лайки і дізлайкі: ставлення до нього виявилося неоднозначним. Кому-то ідеї фемінізму і свободи самовизначення жінок припали до душі і надихнули, у кого-то викликали найсильнішу неприязнь, а хтось говорив, що ролик правильний на думку, але втілення підкачало. Найрозумніші трималися від дискусії на відстані.

Рекламу за участю олімпійської чемпіонки Аделіни Сотниковій і інших російських спортсменок зробило амстердамське відділення агентства Wieden + Kennedy, а копірайтером виступив живе вже п'ять років в Голландії екатерінбуржец Євген Примаченко.

Ми зв'язалися з ним, щоб дізнатися, з чого ж, з чого ж, з чого ж зроблений ролик, який змусив так самозабутньо фехтувати в коментарях адептів Домострою і паладинів емансипації.

Відео розповідає про те, що жінка може займатися чим завгодно, а її можливості не обмежені нічим, крім дурних стереотипів, з якими пора б уже розлучитися.

Головна героїня співає знайому всім з дитинства пісню "З чого ж зроблені наші дівчата", але як тільки бачить російських атлеток, змінює слова. "Мармеладка і переглядкі" змінюються незалежністю, досягненнями, синцями і стусанами.

- Як прийшла в голову ідея ролика? class = "_">

- Ми хотіли створити історію про свободу бути самою собою, поза якимись чужих думок, стереотипів і соціальних ролей. У якийсь момент я згадав цю пісню. Я (як, власне, і всі мої однокласники) співав її на уроках музики. У ній хлопчаки зроблені з "хлопавок і батарейок", а дівчата "з мармеладок і переглядок".

Ми вирішили переосмислити цю пісню. Тому що наші дівчата зроблені з більшого. Вони зроблені з завзятості, сміливості і самовіддачі. З волі, прагнень і незалежності. З звершень і досягнень ... Список можна продовжувати до нескінченності.

По суті, немає таких речей, які деякі люди називають "дівчачими". Як і немає речей, які називають "пацанськи". Є тільки те, що тобі подобається робити, і те, що не подобається. Ми всі зроблені з того, що ми робимо.

Христина Сівкова, рекордсменка України серед дівчат до 18 років в бігу на 60 і 100 метрів.

- Яке було її пояснювати і "продавати"? Ось починаючи з того, що "була свого часу така радянська дитяча пісня ..." І як в цілому працюється з командою, у якій немає російського бекграунду? class = "_">

- W + K - багатонаціональна агентство. У нашому амстердамському офісі працюють люди 25 різних національностей. Ми легко знаходимо спільну мову один з одним, тому що, як мені здається, ми все, по-перше, люди, а вже по-друге - англійці, французи, голландці, тайці, російські і т. Д.

Крім того, над проектом працювало безліч людей з боку російського Nike, які прекрасно розуміють нашу культуру.

- Чи важко було писати текст? Там в оригіналі все таке односкладове і просте (дитяча пісня ж), а тут "самовіддача", "незалежність", "свобода від чужих думок" - як це все в розмір вкладалося? class = "_">

- Текст написаний спеціально таким чином, щоб було фонетично і ритмічно очевидно, що пісня була змінена і зламана. Ми заспівали її на пару октав нижче, використовували інші інструменти і змінили ритміку, щоб зробити твір як би "дорослішими".

- Думки про рекламу розділилися, причому сперечаються так запекло. Одним дуже подобається, іншим зовсім не подобається ( "фемінізм знову свій пропагують!"). А є ті, хто вважає, що задумка і ідея дуже правильні, але втілення нещире. Що б ти відповів критикам? class = "_">

- Це прекрасно, що думки розділилися! Ми всі різні люди і думаємо по-різному, і у кожного є абсолютне право висловлювати свою думку. Мені приємні позитивні відгуки, але я поважаю і критику. Це нормально. Головне, що про тему говорять, і, як мені здається, байдужих немає. Це здорово.

Ольга Кураєва, балерина.

- Взагалі, що розгорнулася дискусія говорить про те, що така реклама потрібна в Росії тут і тепер? class = "_">

- Ви знаєте, я натрапив в інтернеті на один дуже цікавий відгук. Я не знайомий з дівчиною, яка його написала. Але хотів би її процитувати. У загальних рисах, дівчина написала про те, що, коли їй було 10 років, вона дуже хотіла займатися боротьбою: "В ту пору я зі сльозами намагалася відстояти своє право займатися боротьбою - не відстояв, на жаль. Але якби я в той час побачила цей ролик, мене б вже точно не переконали ".

Якщо хоча б одна дівчина в Росії після перегляду цього ролика відчула більше впевненості в собі - значить, така реклама потрібна.

- "З чого ж хлопчаки" плануються? Як продовження боротьби з гендерними стереотипами? class = "_">

- Поживемо побачимо.

Опитування : Ролики - лайк або дізлайк?

Авторизуйтесь, щоб проголосувати Опитування завершено Ви успішно проголосували! Результати будуть опубліковані після завершення опитування.
  • сподобався
  • Не сподобався
На жаль, ваш браузер сильно застарів і не підтримує технологію голосуванняЯк прийшла в голову ідея ролика?
Яке було її пояснювати і "продавати"?
Quot; І як в цілому працюється з командою, у якій немає російського бекграунду?
Чи важко було писати текст?
Там в оригіналі все таке односкладове і просте (дитяча пісня ж), а тут "самовіддача", "незалежність", "свобода від чужих думок" - як це все в розмір вкладалося?
Що б ти відповів критикам?
Взагалі, що розгорнулася дискусія говорить про те, що така реклама потрібна в Росії тут і тепер?
Quot;З чого ж хлопчаки" плануються?
Як продовження боротьби з гендерними стереотипами?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация