"ЯБЛУКО" і НТВ

Тема протидії свідомої частини російського суспільства політичну цензуру, одним з яскравих проявів якого стали мітинги в захист НТВ в квітні 2001 року, до сих пір присутній в дискусіях журналістів і політиків . Тема протидії свідомої частини російського суспільства політичну цензуру, одним з яскравих проявів якого стали мітинги в захист НТВ в квітні 2001 року, до сих пір   присутній в дискусіях журналістів і політиків

Сергій Мітрохін виступає на мітингу на захист НТВ біля телецентру Останкіно, 7 квітня 2001 року

"ЯБЛУКО" брало активну участь в в мітингах на захист НТВ . Точніше, "ЯБЛУКО" було головною політичною партією Росією, яка захищала НТВ. Хоча існували в середовищі, традиційно відносять до ліберальної й інші настрої - "власність не менш важлива, ніж свобода". А раз так, то перехід НТВ під контроль путіністов справа нормальна. Відомий публіцист Андрій Піонтковський, маючи на увазі такі настрої, писав, що НТВ знищувала "команда ліберальних мародерів".

Після 8 років слід відзначити, що "ЯБЛУКО" зайняло правильну позицію. Можуть сказати, що ці мітинги нічого не дали, що НТВ, потім і інша політично значуща преса, незалежна від осіб, контролюючих державну владу, була знищена. Однак, правда "ЯБЛУКА" і всіх прихильників партії, які брали участь в мітингах на захист НТВ, полягає в тому, що ми показали - російське суспільство не пасивний, не безсловесно, воно здатне на організований, осмислений протест. Якщо і не вдалося вирішити задачу повністю то, у всякому разі, протидія путіністов стримувало темпи руху Росії в бік зміцнення авторитарного режиму. В історії боротьби народу Росії за свободу цей протест залишиться, його вже не викреслити. Чи залишиться він і в душах людей, що відмовилися вважати себе стадом, які виражали цивільний протест.

Це, однак, не тільки історія. Боротьба за свободу слова свідомої частини російського суспільства триває. Вона прийняла інші форми. Сьогодні головне завдання "ЯБЛУКА" прийти до влади на виборах і домогтися заходами законодавчої політики створення в Росії незалежного від влади телебачення, дійсного поділу влади, політичної конкуренції. Минулі 8 років добре показали, наскільки ці завдання важливі і що виходить, коли не тільки парламент, а й ТБ перетворюється в місце зростання політичних "овочів", в город, з опудалом посередині, на якому "не місце для дискусій" і чути лише дзижчання мух та вороння каркання.

Дивіться також:

Олексій Мельников

Ситуація навколо НТВ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация