"АІС" створив конфлікт інтересів "УкрСиббанку" і "Альфа-банку", - ЗМІ

2018-09-21T19: 15: 00 + 03: 00 Бізнес 2019-12-15T04: 56: 57 + 02: 00

Українські Новини

Українські Новини "АІС" створив конфлікт інтересів "УкрСиббанку" і "Альфа-банку", - ЗМІ

Група компаній "АІС". Фото: liga.net

Про це повідомив "24 канал" .

На поточному тижні про це заявили в ході зустрічі з журналістами представники топ-менеджменту DCH - в даний час власника прав на стягнення зазначених проблемних кредитів.

Нагадаємо, що алгоритм ухилення Святаша і Полякова (поручителів і солідарних боржників по всіх кредитах "УкрСиббанку" на 50 млн доларів), згідно із заявою DCH на офіційному сайті, виглядає так:

  • дефолт під приводом світової фінансової кризи (при бурхливому розвитку бізнесу в регіонах), відмова від виконання зобов'язань перед "УкрСиббанком", вихід з Корпорації "АІС" майже всіх учасників, її перейменування, мораторій на виконання вимог кредиторів;
  • під час мораторію перший перепродаж переданого в заставу "УкрСиббанку" нерухомого майна за допомогою підробленого рішення суду, відповідне рішення приймали особи, в даний час обвинувачені у фіктивному підприємництві і шахрайстві;
  • подальший перепродаж даного заставного майна, поділ / дроблення об'єктів іпотеки з метою зміни реєстраційних номерів об'єктів і адрес;
  • не заперечуючи сам факт видачі поручительств, поручителі протягом 10 років в судовому порядку домагаються скасування необхідності виконання своїх зобов'язань в формальними приводами (наприклад, безкоштовний формат поручительств замість платного).

Як розповіли представники DCH, з групою "АІС" співпрацював цілий ряд банків-кредиторів: "Альфа-банк", "Сведбанк", ВТБ, давало позичальникам простір для маневрів, що мають мало спільного як з буквою і духом закону, так і з діловою етикою .

За інформацією директора юридичного департаменту DCH Олени Лисицької в жовтні 2014 року власники "АІС" обіцяли передати "Альфа-банк" в якості кредитної застави об'єкти нерухомості, які перебували в іпотеку "УкрСиббанку". Перед цим шляхом підроблених рішень судів дана нерухомість була оформлена на підставні компанії зі зміною реєстраційних номерів в державному реєстрі. "Альфа-банк" підтвердив готовність прийняти ці, здавалося б "чисті" активи в якості забезпечення кредиту, хоча на момент підписання відповідної угоди суд вже заарештував дані об'єкти нерухомості за позовом "УкрСиббанку". Банк довів, що це його заставне майно, будівлі продовжували стояти на тому ж місці, змінилися лише реєстраційні номери - наприклад, об'єкти нерухомості в Києві за адресою вул. Молдавська 9, 17.

Таким чином, на думку члена ради директорів DCH Костянтина Петровського, вищевказані дії боржників фактично можна вважати спробою спровокувати конфлікт "УкрСиббанку" і "Альфа-банк". Невстановлені особи вивели незаконно нерухомість, іпотечні об'єкти "УкрСиббанку", розбили її на кілька нових реєстраційних номерів за тими ж адресами і запропонували в заставу під кредити "Альфа-банк". Петровський також підкреслив на зустрічі з журналістами, що, ймовірно, була сконструйована схема, при якій виникне конфлікт між банками. Олена Лисицька також зазначила, що в 2016 році було досягнуто згоди про реструктуризацію заборгованості "АІС" по кредитах "УкрСиббанку". Однак, за кілька днів до здійснення угоди "Альфа-банк" подав 9 позовів про стягнення заборгованості з вимогою арешту майна і через позов до Господарського суду міста Києва заарештував іпотечну нерухомість "УкрСиббанку". Після чого боржники проігнорували попередні домовленості про погашення заборгованості та припинили переговори.

"На жаль, як мінімум, за рамки ділової етики і традицій цивілізованого підприємництва в даному випадку вийшла не тільки" АІС ", але і" Альфа-банк ", - роблять висновок в DCH.

З огляду на роль групи DCH в створенні "УкрСиббанку" і моральні зобов'язання перед BNP Paribas (DCH і BNP Paribas перед повною продажем банку кілька років спільно їм управляли), в 2017 році DCH викупила право вимоги проблемних боргів АТ "УкрСиббанк" і продовжує добиватися справедливості. Про це також йдеться в заяві DCH на офіційному сайті. "DCH є добросовісним набувачем боргових зобов'язань. І винесення справедливих судових рішень по стягненню боргів підприємств" АІС "сприятиме поліпшенню інвестиційного іміджу України в очах інвесторів", - говориться в заяві.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация