"Альфа-банк" опинився на місці своїх жертв

російський банківський сектор продовжує штормити: цього разу побоювання експертів викликав черговий гравець з першої десятки - "Альфа-банк". як повідомляє "Версія.ру" , Банк знаходиться під загрозою санації.

Інтернет портал відзначає, що пару місяців назад аналітик належної йому структури прославився, розіславши клієнтам листи з попередженням про санацію чотирьох великих фінансових організацій. Дві з них дійсно спіткала сумна доля - але вона ж тепер загрожує і самому "Альфа-банку".

Видання вказує, що він завжди відрізнявся скандальністю і, мабуть, міг би отримати перший приз у цій сфері, якби існувала відповідна премія. Зараз, на думку експертів, "Альфа-банк" скористався санацією "Відкриття" і "Бінбанку", щоб переманити з них рядових вкладників. А тепер в пошуках шляхів порятунку обрав специфічну тактику - атаку на своїх же власних клієнтів.

Сама "Альфа" по суті знаходиться в заручниках у Банку Росії, який збирається продовжувати політику "одержавлення" сектора і не вибирає засоби для вирішення поставленої мети - зокрема, постійно збільшує норму резервів.

Через це у в капіталі "Альфа-банку" вже утворилися діри, які він намагається заткнути усіма можливими способами - вибиваючи борги у клієнтів, навіть багаторічних. Наприклад, до кінця жовтня одному з позичальників велено погасити борг, сума якого - менше 100 млн рублів - навряд чи вирішить проблеми кредитора. Але "Альфа" з властивою їй агресивністю вже почала посягання на майно боржника, використовуючи перевірені за останні роки методи, пише "Версія.ру".

За даними джерела, в 2009 році її тодішній президент Петро Авен сформулював принцип, яким кредитна організація керується досі: "Будемо домагатися виконання зобов'язань: заарештовувати активи, рахунки, можливо, когось банкрутити - стандартний набір" (тоді йшлося про протистояння банку з "Базовим Елементом" Олега Дерипаски, який у відповідь звинуватив свого кредитора в рейдерської активності).

"Альфа-банк" практично відкрито натякав, що радий буде отримати в рахунок боргу "серйозні активи, які нікому не закладені", - наприклад, "Трансбуд" або "Ингосстрах". В "Базовому елементі "Пояснили, що пропонували кілька інших варіантів погашення заборгованості, але банк" тягнув час і постійно змінював свою позицію ".

Незабаром всі сумніви з приводу того, чи дійсно "Альфа-банк" проявляє рейдерські інтереси або просто так агресивно тисне на своїх боржників, відпали. У тому ж 2009 році на місці "Базового елемента" виявилася група "Коперник", що набрала кредити на 143 млн доларів. Дочекавшись одноденної прострочення платежу, банк звернув стягнення на векселі, передані в заставу власником "Коперника". Так група, в розпорядженні якої було 180 млн доларів (тобто сума, що перевищує загальний обсяг кредитів), пішла в розпорядження структур "Альфи".

Ще один потерпілий "клієнт" банку - "Мечел", від якого "Альфа-банк" у 2014 році зажадав дострокового повернення 150 млн доларів заборгованості і дав відстрочку всього на тиждень. Експерти вважають, що апетит банку поширювався на заставу під цей кредит - 65% акцій Белорецкого металургійного комбінату і майже чверть порту Посьет.

У числі постраждалих опинився і "Уралвагонзавод", який в 2015 році був поставлений перед вибором - повернути "Альфа-банку" 6 млрд рублів боргу або збанкрутувати. Нагадаємо, мова про стратегічне підприємстві з 30-тисячним персоналом.

Серед боржників, яких "Альфа" в різний час відчувала на міцність, були як великі і відомі компанії (підрядник "Газпрому" "Стройгазконсалтінг", виробник броні для танків "Армата" "Червоний Жовтень" та інші), так і відверто дрібні гравці. Але зараз - навіть при всій своїй агресивності і напорі - проти регулятора "Альфа-банк" не встоїть.

"Версія.ру" підкреслює, експерти вже не раз попереджали, що Санаторская активність головного фінансового регулятора країни рано чи пізно призведе до "абсолютного домінування державного сектора в економіці". На думку міжнародного агентства Fitch, за найближчі чотири роки кількість російських банків може переполовинити "завдяки" чисткам ЦБ. "Ми рухаємося до національної банківської системи", - прогнозує колишній перший заступник голови Центробанку Олег Вьюгін.

тільки ось вкладникам - включаючи і тих, які зараз зберігають свої гроші в "Альфі", - від цих прогнозів не стає ні спокійніше, ні легше: зробити вони зараз вже навряд чи щось можуть, а з огляду на ситуацію, що у вітчизняному банківському секторі практику, багатьом доведеться розпрощатися зі своїми грошима.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация