"Аврору" хочуть поставити "під рушницю"

Михайлов Андрій Михайлов Андрій   Депутати Законодавчих Зборів Санкт-Петербурга прийняли звернення до Верховного головкому Володимиру Путіну: вони просять повернути легендарному крейсеру Аврора статус бойового корабля і військовий екіпаж

Депутати Законодавчих Зборів Санкт-Петербурга прийняли звернення до Верховного головкому Володимиру Путіну: вони просять повернути легендарному крейсеру "Аврора" статус бойового корабля і військовий екіпаж. На їхню думку, без Андріївського прапора крейсер занепадає і занепадає. Депутати виступають також за вільний доступ туристів на корабель.

Як уже повідомляла "Правда.Ру", корабель втратив статус корабля номер 1 в складі Військово-морського флоту Росії ще в кінці 2010 року. Тоді збиралися змінити крейсеру "Аврорі" флотський Андріївський прапор на державний триколор. Однак, як з'ясував один з ініціаторів листа до президента депутат пітерського Закса Андрій Васильєв, екіпаж "Аврори» не розформовується, а переформовувалися. Тобто штат скоротився до трьох військовослужбовців та 28 чоловік цивільного персоналу.

Загалом, зараз Закс просить президента повернути на "Аврору" військовий екіпаж, без якого крейсер не може зайняти почесне місце в бойовому строю ВМФ Росії. Депутати, судячи з їх зверненням до Верховного головнокомандувача, також вважають, що необхідно забезпечити вільний доступ туристів на крейсер, якого, за словами депутата Васильєва, зараз немає.

На думку Васильєва, через відсутність екіпажу туристи не можуть здійснювати екскурсії так само легко, як і раніше: відвідування корабля можливо тільки в складі екскурсійної групи, тоді як раніше допускалися і індивідуальні візити.

Читайте також: Прощай, "Аврора"! "Огражданят" скоро ...

За документ проголосували 36 депутатів, проти - всього лише два народних обранця. Що цікаво, ініціативу депутатів- "єдиноросів" підтримали навіть непримиренні опоненти - комуністи. Лідер фракції КПРФ в пітерському Закса Володимир Дмитрієв нагадав колегам, що "Аврора" є не тільки символом Жовтневої революції, а й єдиним збереженим до наших днів бойовим кораблем російського Імператорського флоту. При цьому "Аврора" славна і тим, що захищала Ленінград під час блокади.

Загалом, залишилося тільки почекати рішення Володимира Путіна. Яким воно буде - передбачити складно. Ось як прокоментував події навколо "Аврори" давній автор "Правди.Ру", відомий публіцист і історик, капітан I рангу Сергій Апрелев:

"Звичайно, переклад легендарного військового корабля, гордості нашого ВМФ в статус цивільного судна-музею - це було якесь знущання (по-іншому не скажеш!) Над традиціями флоту." Аврора "була військовим кораблем багато десятиліть, і, на мою думку, тільки повноцінний екіпаж може підтримувати його в належному військовому кораблю стані, цивільний екіпаж не впорається.

З ім'ям "Аврори" пов'язано стільки флотських традицій, що бачити крейсер в "цивільному" вигляді просто безглуздо ... З грудня 2010 року залишалося тільки сподіватися, що цивільний персонал під керівництвом адмірала Льва Давидовича Чернавіна, директора філії музею на "Аврорі", все-таки зможе прийняти, так би мовити, бойовий дух легендарного крейсера, і зможе також прищеплювати його екскурсантам, яких на "Аврорі" завжди було багато. Загалом, якщо знову крейсер підніме Андріївський прапор, то це буде абсолютно правильно! ".

Читайте також: Скандальні таємниці крейсера революції

Не так давно в пресі розгорнулася дискусія про те, чому б не зробити вхід на "Аврору" платним, чому б не дозволяти там проведення будь-яких заходів, скажімо, банкетів і фуршетів ... Одні писали на форумах і в блогах: а чому б і немає? Інші обурювалися: чи не займай, колиска революції не таверна! Мабуть, ні ті, ні інші навіть не в курсі реального стану справ на крейсері.

Так давно вже там проходять святкові заходи, за погодженням з дирекцією музею і військовим командуванням! Автор цих рядків сам особисто не раз бував на заходах. Наприклад, кілька років тому увійшло в своєрідну традицію відзначати закриття Міжнародного кінофестивалю морських фільмів "Море кличе" якраз на борту "Аврори" (представники "Правди.Ру" брали участь у фестивалі кілька років поспіль, а "ПРАВДИНСЬКЕ" телебачення як-то було навіть переможцем в одній з номінацій).

Екскурсія по кораблю для переможців фестивалю та членів журі, професійний і цікавий розповідь про історію крейсера, знайомство з членами екіпажу, огляд знаряддя, з пострілу якого стартувала революція 1917-го ... На закінчення - скромний і недовгий флотський фуршет на борту корабля. Варто було бачити обличчя іноземних гостей фестивалю! Французький контр-адмірал Жан-Марі Мате, президент журі, приблизно так відгукнувся тоді про захід: мовляв, славно, що в Росії є такі традиції - прищеплювати повагу до своїх кораблів, до свого флоту, до своєї історії.

Підняти келих в адміральському салоні "Аврори" за військово-морський флот - що може бути прекрасніше! Російські учасники фестивалю порозовели від гордості. Та так і треба, власне! Традиційна екскурсія на "Аврору" стала для кінематографістів чудовим подарунком, можливістю реально доторкнутися до історії.

Читайте також: "Колиска революції" втопили під Пітером

Так ні для кого і не секрет, що святкові заходи в минулі роки проходили на крейсері досить часто. Секрет Полішинеля ... Бували на "Аврорі" численні іноземні делегації, збиралися на її борту бізнесмени, творча еліта, і навіть (о, жах!) Чиновники різних рангів. І фуршети були. Що з того-то?

Так нехай би залишалася така традиція - за великим рахунком, їй можна і пишатися. Колись екскурсіями на крейсер нагороджували передовиків соціалістичної праці. Нині нехай нагороджують "Авророю" передовиків праці капіталістичного.

І на закінчення декілька слів, так би мовити, "з-за кадру". Так вийшло, що під час останньої реставрації в 1984 році на крейсері було замінено більше половини корпусу. Так що, в принципі, нинішню "Аврору" можна назвати лише частковою копією легендарного крейсера.

Залишки колишнього корабля, зняті під час ремонту, відбуксирували на військову базу ВМФ під Ленінградом, а потім використовувалися як будматеріали жителями сусіднього дачного селища. І нехай дачники пишаються, що в їхніх городах теж є "Аврора" ...

Читайте найцікавіше в рубриці " Суспільство "

Одні писали на форумах і в блогах: а чому б і немає?
Що з того-то?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация