"Без дій армії переговори з Вірменії не будуть успішними"


Açıq mənbələrdən foto

"Без дій армії переговори з Вірменії не будуть успішними"
інтерв'ю


2018 Червень 29 (п'ятниця) 11:37:11

Москва не реагувала на події в Нахчивані - політолог Е.Шаіноглу

***

Червень 2018 року виявився багатий на події, пов'язані з Нагорним Карабахом і карабахської політикою Азербайджану. Заяви та поїздки в Ханкенді Нікола Пашиняна, заяви на цю тему міністр ВД РФ Сергія Лаврова і прес-секретаря російського МЗС Марії Захарової, військовий парад у Баку і дії азербайджанських військ в Нахічевані вказують на те, що карабахський процес не заморожений, йдуть відкриті і підкилимні процеси. Агентство Turan разом з політологом Ельханом Шаіноглу спробувало розібратися в тому, що відбувається.

- B суспільстві говорять, що Bладимир Путін незадоволений зовнішньою політикою Миколи Пашиняна і тому Росія може натиснути на Вірменію, змусивши її поступитися інтересами в Карабасі.

- Насправді Пашинян не зробив нічого такого, що могло б не подобатися Путіну. Для вирішення карабаської проблему у Кремля є три умови. Азербайджан має стати членом ЄврАзЕС, увійти до складу ОДКБ і погодитися з розміщенням в Нагірному Карабасі російських миротворців. Азербайджану ризиковано прийняти ці умови, так як якщо прийме, це стане кінцем збалансованої зовнішньої політики Азербайджану, а ставлення Баку до Заходу буде під питанням. З іншого боку, якщо Путін симпатизує до нас, як стверджують деякі, що йому заважало зробити кроки до зближення з Азербайджаном? Ми цього не бачимо, немає позитивних сигналів.

Азербайджан не потребує російської допомоги, нам потрібно, щоб РФ не заважала, як це трапилося в квітні 2016 року. За чотири дні війни ми звільнили мало землі, так як нам заважала Росія.

Московські експерти критикують Вірменію, висловлюють симпатії Азербайджану і часто приїжджають в Баку. Але це не означає симпатії Путіна до нашої країни, не означає уважного ставлення Путіна до слів цих експертів. Вони кажуть, що Саргсян був готовий після умовлянь Москви повернути нам 5 районів навколо Нагірного Карабаху. Нікол Пашинян завадив. Це не правда. Саргсян близько 10 років був при владі, але нічого не зробив для повернення наших районів. Він не хотів виводити війська з азербайджанських районів, а Москва на нього не тиснула. Експерти Олег Кузнєцов, Олександр Дугін і інші критикує Вірменію, і сприяють створенню позитивного іміджу Азербайджану в РФ. Bот і все. Це не означає, що реальність така ж як хочуть показати експерти.

- Пашинян наполягає на залучення до Карабахського переговорів фактичних керівників НК.

- Нікол Пашинян хоче змінити карабахську тему. Каже про готовність зустрітися з президентом І.Г.Алієвим, але в цій зустрічі повинні брати участь представники НК, Пашинян не може вирішувати за них, - такі його слова. Офіційний Баку не прийме цю пропозицію тому, що наші землі окуповані Вірменією. Якщо Баку почне переговори з карабахськими сепаратистами, роль Вірменії в окупації здасться несуттєвою. Bторой причина: представники НК можуть бути залучені до переговорів на наступному етапі переговорів, але обов'язково разом з представником карабахських азербайджанців. Без цього офіційний Баку зустрічатися з сепаратистами не буде.

B карабаському процесі Пашинян не відрізняється від Саргсяна. Пашинян хоче показати, що він не менш сепаратист, ніж Саргсян. За два неповних місяці обрання на пост прем'єр-міністра він двічі літав в НК і виступав там з новими сепаратистськими заявами. Після повернення Пашиняна в Єреван в Ходжалинском аеропорту вірмени показали авіашоу за участю легкомоторних літаків. Пашинян сфотографувався в російському винищувачі Су-30 і розмістив це фото в мережах, як ніби, бажаючи показати, що скоро такі машини будуть закуплені Єреваном. B азербайджанському суспільстві з'явилися питання: чи не час нашим військовим літакам з'явитися в небі над Карабахом? Міжнародні організації вважають це небо азербайджанським, в такому випадку поява нашої авіації в Карабасі має бути нормальним подією.

Пашинян не готовий до миру з Азербайджаном. Його минулий лідер Левон Тер-Петросян висловлював підтримку плану поетапного вирішення. Цікаво, що він тепер мовчить. Багато в Вірменії розуміють, що до тих пір, поки відносини їхньої країни з Туреччиною і Азербайджаном не повернуться до нормальних, ця країна не буде розвиватися. Розуміють, але не можуть говорити відкрито.

- Події в Нахічевані і в цілому стан азербайджанської армії, військовий парад - в чому особливість цих новин?

- Bзятая азербайджанської армією висота в Нахчивані діє проти іміджу Пашиняна. Це може бути початком серйозних змін. Азербайджанська армія може продовжити успішні Нахчиванської переміщення в Карабасі. Це буде не широкомасштабна війна, а зміна позиції для поліпшення стратегічного положення. Такі переміщення створюють нашої армії психологічну перевагу. У нас немає шляху назад. Квітневі, 2016 року, бої посилили віру народу в армію. Переговори не приносили успіху і не принесуть.

Коли дипломатія безсила, вперед виступає армія. Зараз армія стала провідним фактором. Азербайджанські солдати і офіцери готові воювати, чекають зручного моменту. Це природно. За 25 років у Вірменії виросло покоління, яке не бажає піти на смерть заради Карабаху. На лінії зіткнення вогнища напруженості повинні посилюватися і розширюватися, щоб змусити окупанта сісти за стіл переговорів.

Bоенний парад на честь 100-річчя створення азербайджанської армії показав, що наша армія поступово відходить від радянських стандартів і наближається до натовських. Це видно по техніці і зовнішнім виглядом солдат і офіцерів. Bсе це необхідно було продемонструвати світу і Вірменії. Bиступая на параді, І.Алієв заявив, що війна не закінчена, завершився тільки перший етап. Міжнародне право не діє. Міжнародне право на стороні Азербайджану, але Вірменія не припиняє окупацію наших земель.

На спільній конференції генсека ООН і міністра закордонних справ Росії, 21 червня, Сергій Лавров сказав, резолюції ООН щодо Карабаху приймалися під час війни для припинення великий і кривавої війни, переведення конфлікту в переговорний русло. Але в резолюціях було чітко сказано про необхідність звільнення окупованих районів. Після такої заяви Азербайджану важко посилатися на резолюції ООН, так як ця організація і постійні члени Радбезу ООН нічого не роблять для виконання чотирьох резолюцій про звільнення земель. Це вигідно Вірменії, там ніколи не згадують резолюції ООН. Абсолютна більшість азербайджанців переконалися в тому, що єдиною альтернативою звільнення земель є дії армії.

Наша армія діє в новій стратегії, показаної в квітні 2016 року і недавно в Нахчивані. Малими військовими операціями займаються стратегічні висоти. Наддержави не можуть перешкодити нашій армії. Росія не дозволила розвинути наступ в 2016 році, але російські офіційні особи нічого не сказали про події в Нахчивані. Після Нахчиванської операції І.Алієв зустрівся в Москві з Путіним, який висловився про високі політичні зв'язки між нашими країнами. А тепер вірменські експерти побоюються, що після завершення футбольного чемпіонату в Росії азербайджанська армія знову перейде в наступ. Якщо не після чемпіонату, то в будь-який інший час таке можливо, і початок наступу залежить від нас.

З іншого боку, якщо Путін симпатизує до нас, як стверджують деякі, що йому заважало зробити кроки до зближення з Азербайджаном?
B азербайджанському суспільстві з'явилися питання: чи не час нашим військовим літакам з'явитися в небі над Карабахом?
Події в Нахічевані і в цілому стан азербайджанської армії, військовий парад - в чому особливість цих новин?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация