"Бійтеся данайців, що дари приносять" .РОДНАЯ МОВА. Фразеологізми (6). Обговорення на LiveInternet

Данайці - давньогрецькі племена, що населяли Арголіду

Данайці - давньогрецькі племена, що населяли Арголіду.

Дарунки данайців, або більш повна версія "Бійтеся данайців, що дари приносять". Сенс цього виразу для нас не очевидний з контексту. Чому треба боятися данайців, які прийшли з дарами?

Вуха у вираження дари данайців ростуть з міфів стародавньої Греції. Всі знають історію про знамениту облозі міста Трої. Троя була давньогрецьким містом-колонією в Малій Азії на території нинішньої Туреччини. Її багато років безуспішно намагалися взяти під свій контроль данайці - представники одного з давньогрецьких племен.

Взяти місто приступом не виходило, тому данайці вирішили взяти непокірних троянців змором, осадивши Трою. Але троянці ніяк не хотіли здаватися, більше десяти років тривало це протистояння ... Тоді данайці вирішили діяти хитрістю. За порадою міфічного героя Одіссея вони виготовили статую величезного дерев'яного коня. Всередину коня сховався загін данайських воїнів. Греки залишили коня на березі, в якості жертви богині Афіні, а самі занурилися в кораблі і зробили вигляд, що відпливають назовсім.

Троянці зраділи зняттю облоги, вийшли з укріплень, побачили дивовижну статую коня, залишену данайцями, розцінили її як військовий трофей і поволокли видобуток в місто, що не запідозривши нічого недоброго.

Лише ясновидиця Кассандра і троянський жрець Лаокоон намагалися перешкодити цьому, але їх ніхто не послухав. Кінь був величезний, троянцам довелося (за однією з версій) навіть розібрати стіну, щоб затягнути коня в місто з метою встановити його на постамент як символ своєї перемоги ... Вночі загін данайців вибрався з тіла коня, відкрив міські ворота і дав знак повернулися на кораблях воїнам , що фортеця відкрита. Данайці увірвалися в місто і Троя впала.

З тих пір вислів дари данайців стало символом підступності, обману, хитрості, лицемірства і лестощів.

Всі події троянської війни описані римським поетом Вергілієм в «Енеїді» і в «Іліаді» Гомера. Ґрунтуються як на історичних фактах, так і на міфах і билинних переказах, так, що історія з дарами данайців швидше повчальна історична притча, ніж науково доведений факт. Але, тим не менш, вираз «Бійтеся данайців, що дари приносять» ( «Timeo Danaos et dona ferentes»), стало латинської приказкою, а від римлян перейшло і в інші мови.

До цієї ж історії відноситься і вираз троянський кінь, приблизно з тим же значенням.

джерело

Чому треба боятися данайців, які прийшли з дарами?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация