"Болгари - це татари"

Як передає агентство Dnes.bg, директор Центру дослідження політичних проблем Анастас Вагелі заявив, що останнім часом проявляються тривожні націоналістичні і шовіністичні тенденції. Зокрема, його турбують створені в Facebook групи "Македонія є болгарської" і "Булгари - це татари".

Однак заява, що сучасні болгари і татари пішли від одного стародавнього народу далеко не безпідставні. Ось що про це пишуть в Інтернет.

Багато хто вважає, що татари прийшли в Росі з монголами і тут залишилися. Однак насправді це не так. Предками татар були булгари. Причому в ХV столітті поряд з назвою народу "татари" паралельно застосовувалися слова "булгари" і "бесермени".

На рубежі першого і другого тисячоліть слов'яни займали лише незначну південно-західну частину території сучасної України і Росії. Історія взаємин слов'ян і тюркомовних народів бере свій початок з тих часів. Основними представниками тюрків, перекочували з південного сходу до берегів Волги, є булгари.

Татари, башкири, чуваші, марійці, а також кримські татари, болгари і балкарці мають булгарське походження.

Булгари - народ, який заснував свою державу «Велика Булгарія» в другій половині V століття. Побудували безліч стародавніх міст, що живуть досі: Казань, Київ (Башту), Єлабуга, і т.д. Говорили на булгарском мовою, відносився до найбільш ранньої групи мов тюрків. Територія цієї країни простягалася від Дунаю до Уралу.

Сучасна держава на Дунаї " Болгарія "Заснувала частина булгар, що переселилися під проводом хана Аспаруха з територій Великої Булгарії через небажання воювати з хазарами. Предки сучасних болгар відстояли перед слабшає Візантійської Імперією захоплені території і залишилися на них.

За переказами, батько Аспаруха, перший булгарский хан Кубрат, заповідав своїм синам залишатися разом, не розділяти народ. Однак Аспарух послухався, і тепер багатьом з сучасних татар, башкир, чувашів і в голову не приходить, що європейські болгари мають з ними спільне коріння.

У 1236 році в Булгарії на Волзі побував монах з Угорщини, Юліан, який був в Дунайської Болгарії ( "Булгарії Ассана"), а потім попрямував на Волгу - "у Велику Булгарію ... велике і могутнє царство з багатими містами". Називають Великої волзьких булгар і інші європейські джерела, наприклад, в своїх записах католицькі монахи Плано Карпіні і Гійома де Рубрука. Вони ж пишуть і про єдиний булгарском народі, "міцніше тримається закону Магометова, ніж хто-небудь інший". Цікаво, що Рубрук Булгарії на Дунаї називає "Малої Булгарією" і стверджує, що "булгари, які живуть за Дунаєм поблизу Константинополя, вийшли із згаданої" Великої Булгарії ".

Велика Волзька Булгарія була досить розвинутим і могутньою державою. Завдяки водними шляхами, булгари мали хороші торгові відносини з Руссю, Скандинавією, Прибалтикою, Візантією, а також з Китаєм, Хорезмом, Індій, Далмацією і Персією. У Х столітті площа столиці Волзької Булгарії - Биляра - була більше сучасних йому Парижа, Києва та Володимира, разом узятих, а за рівнем розвитку Биляр перевершував більшість середньовічних столиць.

Першими в Європі булгари почали виплавляти чавун і виготовляти сталь. Ще в IX столітті булгари споруджували кам'яні та дерев'яні палаци, мечеті, школи з центральним опаленням і водопроводом. До сих пір в Центральній Азії та Ірані найкращу шкіру і взуття називають булгарской. Булгарія прийняла іслам за 76 років до хрещення Київської Русі.

У XIII столітті Велика Булгарія впала під натиском полчищ монголо-татар і стала згодом провінцією Золотої орди. Саме Булгарія, а не Русь, як багато хто думає, прийняла на себе перший удар монголо-татарських загарбників, але, як це часто буває, економічно і технічно більш розвинену державу програло нерозвиненим, але більш численним, войовничим і, до того ж, дуже дисциплінованим варварам. Квітучі міста Волзької Булгарії були зруйновані, а країна була приєднана до Золотої Орди.

Багато людей, що захоплюються і люблять історію, стикаються з проблемою достовірності джерел. Це пов'язано з тим, що історія Росії, так само як і історія її народів - росіян, татар, башкир, чувашів, марійців та інших неодноразово піддавалася штучної зміни. Історія, на жаль, розглядається будь-якою владою як інструмент впливу на уми громадян, розглядається як складова частина ідеології, яка, відповідно, змінюється зі зміною режимів.

Однак минуле є минуле, його не змінити за бажанням людей. Практично у кожного з нас є можливість дізнатися від батьків, бабусь і дідусів про більш ніж півстолітній історії, причому ця інформація буде мати високий ступінь достовірності. Ви використовуєте цю можливість? У багатьох сім'ях з покоління в покоління передається історія роду, а що є історія народу, як не разом узята історія окремих пологів? Діліться наявної у вас інформацією для того, щоб внести лепту у відновлення історичної правди!

Ви використовуєте цю можливість?
У багатьох сім'ях з покоління в покоління передається історія роду, а що є історія народу, як не разом узята історія окремих пологів?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация