"Це все одно, що побудувати на злітній палубі авіаносця гірськолижний трамплін!" - автор роману "Ебург" Олексій Іванов виступив проти храму-на-воді: Новини Накануне.RU

"Це все одно, що побудувати на злітній палубі авіаносця гірськолижний трамплін!" - автор роману "Ебург" Олексій Іванов виступив проти храму-на-воді

Письменник Олексій Іванов, автор бестселерів "Ебург" і "Географ глобус пропив", виступив проти будівництва храму-на-воді. Відеозвернення Іванова на своїй сторінці в Facebook опублікував екатеринбургский архітектор Едуард Кубенский, передає кореспондент Накануне.RU .

"Єкатеринбург - це перший промисловий місто в світовій містобудівній практиці і він до цих пір залишається самим репрезентативним в світі, тому що в своїй тканини зберігає весь ланцюжок промислових смислів. Ставок і гребля - це гірський завод 18 століття, класичні будівлі - це горнозаводская держава 19 століття, конструктивізм, яким так пишаються екатерінбуржци - це ідея індустріалізму 20 століття, ну і нарешті "Єкатеринбург-сіті" - це вже хай-тек, постіндустріальна формація. Вежі "Єкатеринбург-сіті" чудово вписалися в старовинний ставок, котор й їх відображає, вони завершують собою коло історичного образу і руйнувати цей образ вкрай безглуздо. Це все одно, що побудувати на злітній палубі авіаносця гірськолижний трамплін! Це простір повинен залишатися вільним ", - вважає Олексій Іванов.

Нагадаємо, 17 жовтня робоча група з будівництва храму святої Катерини при губернаторі Свердловської області Євгенії Куйвашева схвалила концепцію зведення собору в акваторії міського ставу. Храм було вирішено побудувати на штучному острові в бухті. Варіант будівництва споруди не на острові і не в акваторії учасники навіть не розглядали .

громадськість виступила проти : В соцмережах стартував флешмоб проти будівництва храму в цьому місці, сам собор екатерінбуржци охрестили "капкейк на воді". У столиці Середнього Уралу пройшов збір підписів під петицією проти будівництва храму. Її підписали 7,5 тис. людина. громадськість готова вийти на вулиці.

Додамо, що єкатеринбурзькі архітектори і зовсім викрили авторів проекту храму в підробці : На кресленнях спорудження виглядає набагато менше, ніж буде в реальності.

Цікаво, що в рамках послання Федеральним зборам президент країни Володимир Путін сказав наступне : "Потрібно цінувати вимогливу, зацікавлену, діяльну позицію громадян. І ще раз хочу звернутися до багатьох з вас, - не ховатися в службових кабінетах, не боятися діалогу з людьми, йти назустріч, чесно і відкрито розмовляти з людьми, підтримувати їх ініціативи. Особливо , коли мова йде про такі питання, як благоустрій міст і селищ, збереження історичного вигляду і створення сучасного середовища для життя ".

Цілком ймовірно, влади Свердловської області, Єкатеринбурга і місцева єпархія своєрідно зрозуміли заяву глави держави .

Минулого тижня в Єкатеринбурзі відбувся "Круглий стіл" з будівництва храму-на-воді . Перша публічна дискусія навколо схвилювала громадськість задумки ледь не перетворилася на побоїще . городянам "За поняттями" пояснили , Що правда за тими, у кого гроші і сила, і навіть пропонували "вийти поговорити" .

Відзначимо, що своє дослідження проекту провів Центр прикладної урбаністики Єкатеринбурга. Згідно з ним, в результаті будівництва храму, один з кращих, "откриточних" видів спорткомплексу "Динамо" з боку Плотінка буде спотворений непоправно . Крім того, центр провів свій експрес-опитування населення за ініціативою будівництва храму-на-воді: більшість висловилася проти будівництва релігійної споруди в цьому місці.

Крім того, центр   провів свій експрес-опитування   населення за ініціативою будівництва храму-на-воді:   більшість висловилася проти   будівництва релігійної споруди в цьому місці

Раніше проти будівництва храму-на-воді також висловилися президент Союзу архітекторів Росії Микола Шумаков і російський кінорежисер, актор, сценарист Володимир Хотиненко.

Примітно, що ніякої реакції на відверто негативне ставлення до проекту будівництва храму в акваторії ставка серед населення, архітекторів і видатних діячів немає ні у РПЦ, ні у Єкатеринбурзькій єпархії, ні у місцевих олігархів - інвесторів УГМК і РМК. Влада також вважають за краще відмовчуватися.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация