"Це утопія": аналітик дав оцінку перспективам членства України в ЄС

Аналітик дав оцінку перспективам членства України в ЄС / фото УНІАН

Політичний аналітик, експерт з питань міжнародної політики Тарас Чорновіл, відповідаючи на питання читача під час чату для "Главреда" , Дав вельми скептичну оцінку перспективі отримання Україною найближчим часом членства в Євросоюзі.

"Для України шанси на повноцінне членство, на жаль, було втрачено на початку 2000-х, коли відбувалося активне розширення. Коли в 2005 році нам повідомили, що їй не варто чекати нічого до 2017 року, це виглядало як вирок, а зараз - як утопія ", - зазначив Чорновіл.

"У Євросоюзі сьогодні колосальний скепсис щодо розширення, але це циклічний процес, який з часом зміниться на розуміння необхідності" свіжої крові ". Тому ймовірність нової хвилі розширення у 2025 році цілком реальна, але це будуть невеликі країни, які істотно не вплинуть на прийняття рішень , економіку і фінанси ЄС. Думаю, що мова йде про Чорногорії і Албанії. Вони майже готові і вже мали отримати членство, перешкодою стали скептицизм, мігранти і домагання Туреччини. Для України шанси на повноцінне членство, до з ужалення, були втрачені на початку 2000-х, коли відбувалося активне розширення [...] Але є інший шлях - мені подобається логіка Порошенко по інтеграції "частинами". Мова йде про приєднання до програм ЄС, в тому числі і до невід'ємних атрибутів членства. Якщо через кілька років ми доростемо до рівня, щоб нас прийняли в митний союз ЄС, то на додаток до безвізу це буде майже членство ", - сказав він.

Читайте також Перспектив вступу України в ЄС і НАТО в цьому році немає - Порошенко

Крім того, Чорновіл дав коротку оцінку єдності нинішнього Євросоюзу .

"Євросоюз насправді пережив гірші випробування, і зараз можемо говорити про його поступове зміцнення. Як не дивно, Brexit надалі допоможе ЄС стати міцніше. Великобританія лише умовно була членом Союзу, мала колосальну кількість винятків і застережень, ніж підривала загальну єдність. Сьогодні проблема знімається. Євроскептицизм на заході Європи йде, а в центрі виявився не таким фатальним, як очікувалося. Навіть пропутінські радикальні партії, увійшовши до складу коаліцій, різко змінюють риторику ", - резюмував він.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация