"Ціни полетять вгору": аналітики дали прогноз курсу долара в Україні на 2018 рік

Аналітики прогнозують, що утримати гривню на рівні "до 30 за $ 1" вдасться / фото УНІАН

Вартість американської валюти ще з початку грудня минулого року пішла вгору як на міжбанківському, так і на готівковому ринку. І якщо в середині грудня долар можна було купити в обмінних пунктах приблизно за 27 грн, то на середину січня 2018 го за нього просять більше 28,6 грн.

Швидше за все, катастрофи не буде: долар, як вважають аналітики, які не перескочить через позначку "30" до кінця цього року. Однак споживчі ціни можуть піднести українцям сюрприз. І не з приємних, йдеться в статті " нового часу ".

Поки на гривню тисне високий попит на долар з боку імпортерів і припинення активного експорту аграріями. Далі, на думку Олега Чурія, заступника голови НБУ, ситуація стабілізується.

Читайте також Долар дорожчає, євро дешевшає: курс гривні від Нацбанку

"Дія тимчасових факторів може бути нівельовано протягом року", - вважає він. Все, мовляв, буде, як в минулому році: на початку року курс виріс, а потім впав. В результаті нацвалюта подешевшала всього на 3%.

Олена Бєлан, старший економіст інвестиційної компанії Dragon Capital, дотримується схожої думки. "Як правило, валютний ринок стабілізується в лютому, а в березні-квітні починається тенденція до зміцнення гривні", - говорить вона.

В аналітичній компанії Atlant Finance вважають, що математично обгрунтований курс складає 27-27,5 грн за $ 1. "Немає причин вважати, що курс очікує катастрофічний сценарій - 30-35 грн за долар", - по- лага Віталій Шапран, член виконкому Українського союзу фінансових аналітиків.

"А ось головне своє завдання - стримати ціни - Нацбанк навряд чи зуміє виконати. Про це говорить досвід минулого року: при майже незмінному курсі гривні по відношенню до долара інфляція склала близько 14%", - зазначають журналісти.

Експерти пояснюють: крім курсу долара, на ціни впливають величезні фінансові вливання уряду і підвищення соціальних виплат, що відбуваються на тлі скромного зростання економіки - близько 2%.

"Так що в заявлені НБУ плани утримати гривню на рівні" до 30 за $ 1 "аналітики охоче вірять. А ось в здібностях регулятора зупинити споживчу інфляцію на 19% вони сумніваються", - підсумували в "Новому часу".

Раніше в НБУ заявляли, що дія тимчасових факторів, які привели до здешевлення гривні на початку поточного року, може бути нівельовано протягом року завдяки сприятливій ціновій кон'юнктурі для товарів вітчизняного експорту.

Повний текст статті читайте в свіжому випуску журналу "Новий час країни" від 18 січня 2018 року

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация