"Чоловічий гормон" не впливає на доходи

Відомо, що жінки отримують меншу чоловіків за одну і ту ж роботу. Голландські вчені на прикладі 80 тисяч близнюків вивчили, як рівень тестостерону впливає на розмір зарплати Відомо, що жінки отримують меншу чоловіків за одну і ту ж роботу

Фото: РИА Новости / С. Соловйов

Роттердам. 7 вересня. FINMARKET.RU - Феміністки давно завоювали рівні права для жінок, але ринок праці цього ніби не помітив. Станом на 2008 р в країнах ОЕСР жінки заробляли в середньому на 17% менше, ніж чоловіки. Найменший гендерний розрив в зарплаті був зафіксований в Бельгії - всього 10%, найбільший - в Південній Кореї (30%).

Справедливості заради, потрібно відзначити, що різниця в оплаті праці чоловіків і жінок поступово скорочується.

У період з 1963 по 1997 рр. гендерний розрив у заробітній платі щорічно знижувався на 1,2 процентних пункту.

Вчені припускають, що це скорочення відбувалося за рахунок зростання "людського капіталу" у жінок: у них з'явилася можливість отримати кращу освіту і претендувати на кращі робочі місця.

Існуючий великий розрив частково можна пояснити тим, що у жінок все ще залишилися специфічні обов'язки на кшталт виховання дітей і роботи по дому. Через це вони витрачають менше часу на кар'єру і, відповідно, отримують менше грошей.

Але багатьох економістів це пояснення не влаштовує і вони продовжують шукати розгадку цього економічного парадоксу. Троє жінок-дослідників з Університету Еразмус - Ганні Гейлен, Джессіка Холмс і Кайтлін Майерс - вирішили перевірити незвичайну теорію, згідно з якою у всьому винна природа.

Численні дослідження показують, що жінки, як правило, менш агресивні, менш схильні до ризику і не люблять перебувати в конкурентному середовищі. Тобто жінки спочатку мають менше шансів пробитися по кар'єрних сходах або просто домогтися підвищення зарплати. Гейден з колегами в своєму дослідженні спробували зрозуміти, чим обумовлена ​​така різниця в поведінці чоловіків і жінок - біологією або соціальними нормами? Для цього вони вивчили, як рівень чоловічого гормону тестостерону впливає на доходи людини.

гормон успіху

Тестостерон відіграє найважливішу роль в розвитку плода. Він починає вироблятися вже на восьмому тижні вагітності і визначає стать майбутньої дитини. Рівень тестостерону в організмі вагітної жінки впливає на особистість і темперамент малюка. Потомство матерів з високим рівнем тестостерону, як правило, більш агресивно і частіше домагається успіху в бізнесі.

Дослідження близнюків показують, що цей "гормон успіху" під час вагітності може передаватися від однієї дитини до іншого. Це стосується не тільки хлопчиків-близнюків. Дівчата, які мають брата-близнюка, при народженні більше важать і мають більший обсяг мозку. Втім, хлопчик з різностатевої пари близнюків через це має менший рівень тестостерону, ніж одностатеві близнюки.

Вчені припустили, що завдяки підвищеному впливу тестостерону пари близнюків повинні отримувати більш високу зарплату. Щоб зрозуміти, чи так це, вони вивчили різницю в доходах у одностатевих і різностатевих близнюків. В якості контрольної групи дослідники взяли пари близнюків-дівчаток. До вибірки потрапили майже 80 тисячах двійнят, які народилися в Голландії в період між 1959 і 1979 роками. Фінансова інформація була взята з податкових декларацій за 2009 рік.

Тестостерон на доходи не впливає

  • Для чоловіків наявність брата-близнюка веде до підвищення доходів у порівнянні з доходами звичайних чоловіків. Чоловіки-близнюки заробляють в середньому на 0,7% більше, ніж чоловіки, що мають сестру-близнюка.
  • Для жінок наявність брата-близнюка, навпаки, означає менший заробіток. Жінки з пари різностатевих близнюків отримують в середньому на 1,2% менше, ніж жінки з пари одностатевих близнят і на 0,4% менше, ніж жінки без братів і сестер.
  • Важливо відзначити, що жінки, які мають братів-близнюків, демонструють "чоловіче" поведінку і мають "чоловічі" переваги. Але вони чомусь не винагороджуються на ринку праці.
  • Біологія, ймовірно, має якесь значення, але культура і соціальні норми виявляється важливіше, роблять висновок вчені.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация