"Дипломатичний кокаїн" - всі нестиковки в історії з 12 валізами в російському посольстві

Історія про 12 валіз з наркотиками в школі при посольстві Росії в Аргентині обростає подробицями, але залишає все більше питань. "Фонтанка" зібрала деталі і задає ці питання. Історія про 12 валіз з наркотиками в школі при посольстві Росії в Аргентині обростає подробицями, але залишає все більше питань

фото з офіційного твіттера поліції Аргентини

Що трапилося

На території посольства Росії в Буенос-Айресі, в школі, в грудні 2016 року знайшли 389 кілограмів кокаїну. Аргентинські силовики провели спецоперацію під назвою "12 queens" (строкатих валіз, в які зловмисники упакували зілля, було дванадцять). Наркотик замінили на борошно і поклали в валізи GPS-датчики, щоб відстежувати, де вони. Після чого чекали, коли за цінним вантажем прийдуть його господарі.

В результаті в грудні 2017 року і в лютому 2018 року було затримано п'ять осіб. В Аргентині - екс-співробітник посольства Олександр Чикало і співробітник поліції Буенос-Айреса Іван Близнюк, в Росії - колишній бухгалтер посольства Алі Абьянов і його спільники Володимир Калмиков і Істімір Кудзямов, які приїхали отримувати вантаж в Москві.

Операція «12 королев»

Вартість 389 кг наркотику, розфасованого в 360 пакетів, аргентинська влада оцінили в 50 млн євро. До того моменту, як аргентинські силовики підмінили кокаїн борошном, у них вже був список підозрюваних. Їхні телефони почали прослуховувати.

Протягом року зловмисники шукали спосіб, як переправити партію в Москву. Серед учасників групи, за нинішньою версією, був «технічний співробітник російського посольства», він же «завгосп», він же «бухгалтер», - Алі Абьянов. Абьянову довелося повернутися в Москву, залишивши валізи в шкільно-житловому комплексі без нагляду.

Далі, якщо вірити опублікованим в аргентинських ЗМІ розшифровок телефонних переговорів зацікавлених в долі валіз осіб, було наступне.

За даними аргентинського видання El Clarin, Іван Близнюк, який працював в поліції Буенос-Айреса, займався охороною російського посольства. Саме він допоміг пронести кокаїн в школу.

Також повідомлялося, що Близнюк і дипломат Олександр Чикало спільно керували фондом MORAL (Mecenas Ortodoxos Rusos En America Latina) - «Російські православні меценати в Латинській Америці». Розуміючи, що час іде, а вантаж і нині там, Абьянов заявив, що залишив в дипмісії 12 валіз своїх особистих речей, і запросив їх доставку в Москву з дипломатичним кур'єром.

Чикало взяв валізи і повіз їх до аеропорту.

Там валізи завантажили в літак, а в Москві їх подорож закінчилася затриманням двох зустрічаючих.

Господарем вантажу, як випливає з опублікованих виданням El Clarin переговорів, є «синьйор К». За версією El Clarin і Infobae, це бізнесмен Андрій Ковальчук, який проживає в Гамбурзі.

26 лютого Тверський суд Москви заочно заарештував Андрія Ковальчука, який ховається в Німеччині.

Як гойдався інформаційний маятник

22 лютого міністр безпеки Аргентини Патрісія Буллріч опублікувала у своєму твіттері фотографію тих самих валіз і розповіла, що кокаїн на території дипмісії знайшов російський посол Віктор Коронеллі і повідомив владі Аргентини. Операція - спільна праця аргентинських і російських силовиків.

23 лютого офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова підтвердила, що правоохоронними органами Росії і Аргентини «проведена спільна операція по припиненню каналу поставки великої партії кокаїну на європейський ринок».

Історію почали розвивати зарубіжні ЗМІ. Справа стало обростати подробицями. У Росії до обговорення «дипломатичного кокаїну» підключилися анонімні телеграм-канали. У них активно обговорювалася думка, що «без МЗСівців вище тут не обійшлося».

24 лютого на своїй сторінці в "Фейсбуці" Захарова спростувала, що зловмисники розраховували відправити партію наркотиків диппоштою .

Дальше більше. Британська The Daily Telegraph заявила, що вантаж нібито був направлений до Росії літаком секретаря Ради безпеки Миколи Патрушева, який прилітав в Буенос-Айрес на переговори з президентом Аргентини Маурісіо Макрі. Валізи помістили в літак «за домовленістю спецслужб». У твіттері аргентинського міністерства безпеки було опубліковано фото, на якому видно бортовий номер літака.

25 лютого апарат Ради безпеки Росії категорично спростував повідомлення, що літак Патрушева брав участь в спецоперації, підкресливши, що це «фейк», а сам літак «не використовується для перевезення дипломатичної пошти і дипломатичних вантажів».

Але тут в ЖЖ російського економіста Максима Миронова, який живе і активно функціонує в Буенос-Айресі, з'явився новий головний біль для російського МЗС - запис « Про аргентинський кокаїн, або

Чому МЗС бреше? »

Двоє дітей Миронова вчаться в тій самій школі при посольстві. Тому автор поста заявив, що МЗС лукавить, звалюючи всю провину на «закінчив на той час відрядження за строковим трудовим договором співробітника технічного складу установи». «Школа - режимний об'єкт, який постійно охороняється співробітниками ФСБ, - пише Миронов. - Раніше батьки могли пройти в школу відносно вільно, піднятися поговорити з учителем, якщо потрібно, проводити дитини до класу. Три роки тому, після «Кримнаш», режим безпеки різко посилили (пояснювали це боязню терактів). Якщо раніше на вході сиділа одна і та ж вахтерка, яка могла відлучитися хвилин на 15, то зараз вхід завжди охороняють співробітники спецслужб. Вхід батьків на територію школи суворо заборонено. (...) Якщо хтось хоче пронести такий вантаж на територію посольської школи і забезпечити його збереження, потрібно домовлятися з начальником охорони ».

Але, мабуть, саме сенсаційне припущення Миронова - то, що російський посол не сам прийшов із заявою про знахідку в поліцію Буенос-Айреса, а міністр Патрісія Буллріч подзвонила йому і пояснила перспективи.

Як не дивно, посольство Росії в Аргентині вирішило, що на пост у соціальній мережі, якої в Росії вже майже ніхто не користується, треба відреагувати. починається коментар словами «нам відомий пан М. Миронов, який постійно проживає з сім'єю в Аргентині». У посольстві зазначають, що Миронов претендує на роль лідера «місцевої опозиційної осередки» і неодноразово намагався збирати «мітинги антиросійської спрямованості».

А що там з літаком?

Окрема історія розгортається навколо «літака Патрушева», на якому кокаїн, вірніше, прикидав їм борошно дісталася до Москви.

Бортовий номер літака з твіттера аргентинського міністерства безпеки 96023, як з'ясували ЗМІ, збігається з номером Іл-96 з льотного загону «Росія», який перевозить перших осіб держави. Керуючий справами президента РФ Олександр Колпаков в інтерв'ю ТАСС 30 грудня 2016 року розповідав, що ФГБУ «Спеціальний льотний загін (Сло)« Росія »Управління справами президента Росії отримав новий борт 96023.

Портал РБК написав про це, пославшись на сайт russianplanes.net. Ресурс був присвячений російської авіації, на ньому публікувалися фото літаків і інформація про їх пересуванні. Через кілька годин після новини РБК сайт був закритий, а замість нього з'явилися скупі, як солдатські сльози, рядки: «Сайт був створений для публікації фотографій наших літаків. Сайт патріотичної спрямованості, це посвята їх красі, праці тисяч інженерів і конструкторів. Інформація на сайті бралася з інших аналогічних сайтів ».

На віддаленому сайті наводилися дані, що доводять, що літак з номером 96023 був в аеропорту Буенос-Айреса 6 грудня 2013 року, а потім полетів до Москви 7 грудня.

На фото номер видно не повністю, але він чітко читається на відеозаписі з того ж міністерського твіттера.

27 лютого офіційний представник управління справами президента РФ Олена Крилова заявила журналістам, що вони «зробили висновки на підставі недостовірної інформації - у даному випадку фотографії, яку завдяки сучасним технологіям можна легко фальсифікувати». Як номер виявився на відеозаписі, пані Крилова коментувати не стала.

прокляті питання

Аргентинські ЗМІ опублікували розшифровку переговорів учасників "чемоданний концесії". У них фігурує Олег Воробйов - повний тезка першого секретаря посольства і помічника посла з безпеки. До сих пір ніхто не прокоментував, яке відношення він мав або не мав до вантажу.

Ось один з фрагментів переговорів :

Вантаж називали алегорично: «12 коробок з коньяком і 2 великі коробки сигар».

Якщо коробки - це валізи з кокаїном, то що було в «коробках з сигарами»?

Потім з'ясовується, що посол заважає Близнюку вивезти вантаж з Аргентини, тому що тільки він може дати дозвіл на поїздку в аеропорт, а він не дає. Максим Миронов у своєму ЖЖ наводить такий переклад опублікованого аргентинцями фрагмента прослушки :

Таким чином, у справі залишається кілька принципових питань.

  • Хто кому першим подзвонив - міністр безпеки Аргентини російському послу або навпаки?
  • Чи є школа при посольстві режимним об'єктом або прохідний двір?
  • На який літак вантажили пакети з борошном в Буенос-Айресі?
  • І, мабуть, найцікавіший, відповідь на який багато прояснить: що буде з послом Віктором Коронеллі? Чи знімуть його з посади, як говорили зловмисники в своїх телефонних переговорах, і хто виявиться на його місці?
  • Ну і ... що все-таки було в «двох коробках сигар»?

Венера Галеева, «Фонтанка.ру»

А що там з літаком?
Якщо коробки - це валізи з кокаїном, то що було в «коробках з сигарами»?
Хто кому першим подзвонив - міністр безпеки Аргентини російському послу або навпаки?
Чи є школа при посольстві режимним об'єктом або прохідний двір?
На який літак вантажили пакети з борошном в Буенос-Айресі?
І, мабуть, найцікавіший, відповідь на який багато прояснить: що буде з послом Віктором Коронеллі?
Чи знімуть його з посади, як говорили зловмисники в своїх телефонних переговорах, і хто виявиться на його місці?
О все-таки було в «двох коробках сигар»?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация