"Дітям на державному порталі розповідають про" кривавому СРСР "

  1. "Дітям на державному порталі розповідають про" кривавому СРСР "- це вже відверта" власовщіну "

"Дітям на державному порталі розповідають про" кривавому СРСР "- це вже відверта" власовщіну "

Сайт "Російська символіка", покликаний "допомогти орієнтуватися в різноманітті оточуючих геральдичних знаків", звернув на себе увагу професійних істориків. У розділі про зміну російського герба є окремий підрозділ "Нарис історії російського герба для дітей", який підростаючому поколінню дає дуже "цікавий" екскурс - де більшовики і Радянський Союз представлені не інакше як зло планетарного масштабу і вбивці, що призвели країну в безодню хаосу.

Читайте також:

І не було б залучено увагу на це, якби портал ні результатом роботи на державному рівні, про що сказано на самому ресурсі:

"Створення порталу є давно назрілим і необхідною справою, яке стало можливо завдяки діловому і товариського співробітництва Геральдичної ради при Президентові Російської Федерації та Міністерства зв'язку і масових комунікацій Російської Федерації, роботі співробітників Державного Ермітажу і Московського державного університету геодезії і картографії (МІІГАіК)".

Для дітей історія герба виглядає як якась незграбна казка, де герб видозмінювався при різних правителях: при Івані Грозному (про нього теж "цікаво" написано), за Петра I, Павла I, Олександра I і інших. Окремо в кінці винесені герб в 1825-1917 рр., Герб РРФСР і герб Росії. Причому Радянський проект виявився настільки "кривавий", що і царя скинув, і вбивав людей похилого віку і дітей. Для повного розуміння того, що відбувається, звичайно, краще ознайомитися з текстами повністю , Але ми наведемо лише найбільш значущі цитати, які, ймовірно, на думку укладачів, діти повинні знати і запам'ятовувати (з усіма орфографічними і пунктуаційними помилками):

"Майже сто років тому, знову прийшла в нашу землю велика біда. В той час правил нашою країною цар Микола II. Був він государ добрий, не хотів вірити, що є на світі злі люди, що хочуть вони робити підлості, що готові на жорстокість і зрада. А люди такі були. Називалися вони - революціонери або більшовики. Ніщо їм було не дорого - ні країна наша, ні народ наш ".

"І ось, в пору, коли вела наша країна важку війну, коли Цар Микола II на фронті трудився, військами командував, змовилися революціонери з нашими ворогами, отримали від них гроші і зброю і влаштували революцію. Царя Миколи II влада позбавила, заточили його в в'язницю, а потім і вбили. Армію російську зруйнували. Кращих людей країни нашої погубили або з Росії вигнали. Захопили владу, стали народ грабувати, слабких ображати, все що було в Росії хорошого винищувати ".

"Нікого не щадили революціонери, вбивали і дітей, і жінок, і старих, губили цілі міста, цілі краї, цілі народи. Всіх, хто чинив опір, хто хоч у чомусь їм коритися не хотів, всіх до єдиного винищили більшовики. І запанувала над нашою країною моторошна влада більшовицької - влада нещадна, влада кривава ".

"І замість гордого старовинного російського герба, вигадали герб новий, ось який. В червоному, як кров, поле золоте сонце сходить - наче світанок, початок нового життя. У променях сонця золоті серп і молот - знак селян і робітників, тому що більшовики говорили, що вони для селян і робітників влада взяли, а всіх інших людей вони в Росії знищать ".

На цей "історичний" екскурс для дітей звернув увагу історик-практик, автор єдиного "народного" підручника з історії Росії Євген Спіцин. Він поділився своїм експертною думкою з Накануне.RU про те, чим загрожує така державна політика, очорнення минулого країни та вирощування Іванов, родства не пам'ятають.

- Це просто неподобство! По-перше, неподобство в тому, що цей текст адресований дітям. Тобто подібні речі в такому стилі, в такій манері викладу писати для дітей - це, що називається, "приїхали". Я маю на увазі саму стилістику, не торкаючись змісту, - мовні звороти, слова, ярлики та інше.

По-друге, неподобство в змісті. Це взагалі ні в які рамки не лізе - якщо на державному порталі, присвяченому державній символіці, містяться такі тексти. У мене відразу виникає бажання перед усіма істориками, які такі речі говорять або друкують, просто поставити питання про їх профпридатності, позбавляти їх наукових ступенів, звань і дипломів. Тому що вони прекрасно знають, що це не так, але, тим не менше, про це говорять привселюдно. Значить, вони в даному випадку виконують чиєсь соціальне замовлення, причому замовлення, явно спрямований проти інтересів країни і її народу.

І, по-третє, треба мати на увазі, що у нас, на жаль, зараз значна частина нашої так званої політичної і наукової "еліти" на запереченні всього радянського скотилася не просто до антирадянщини, а до справжнісінькою "власовщіну". Вони взагалі, що називається, "втратили берега" і навіть, напевно, не розуміють того, що вони в своєму неприйнятті радянської влади взяли на озброєння наймерзенніші методи тих самих НТС-івців. Тобто спадкоємців "власовщіну", які активно опікувалися і фінансувалися нашими заокеанськими "партнерами".

І, на жаль, ця "власовщіну" вже проникла в усі наші органи державної влади і управління, в усі академічні інститути, це стає навіть якимось "брендом". І все відкрито йде під гаслом про так званому "примирення". Примирення з ким? З зрадниками? З ким миритися-то? Адже Власов - це зрадник. Спадкоємці Власова - такі ж зрадники. НТС-івці - це зрадники, які стояли на службі інтересів наших геополітичних і ідейних противників, перш за все, США. А тепер вони виявилися "на коні", тепер вони правлять бал.

Це ж просто спотворення історії! "Більшовики скинули царя" - як це "мило" ... І це призначене для дітей. У нас на всіх каналах, на всіляких майданчиках теревенять про те, що треба повернути виховання.

Виховання яке? Ось це виховання? Це ви називаєте вихованням? Ви що, на цьому хочете виховувати патріотів країни?

Коли я опублікував це, у людей реакція одна - емоції і лайка по відношенню до укладачам. Але ж ці автори навіть не розуміють, що після розвалу Радянського Союзу ми оголосили себе офіційно правонаступниками Радянського Союзу - не тільки його активів, не тільки його боргів, але і його історичної спадщини.

В тому числі, що ми перемогли у війні з фашизмом; що ми створювали Ялтинсько-Потсдамської систему; що ми були підписантом Хельскінского акта з безпеки і співробітництва в Європі і так далі. Ось про що мова-то йде. Вони елементарно не розуміють, що таке тлумачення історії підриває основи сучасної Російської Федерації!

Коли ми говоримо про правонаступництво нинішньої Росії по відношенню до Радянського Союзу, то ця правонаступність у всьому. Але ж у нас колись президент Медведєв сказав, що ми "молода держава, нам всього 20 років" - вони, мабуть, з цього і виходять?

У нас і так історія викладається в школі потворно - якісь уривчасті відомості, відсутність уявлення про історію як про якийсь цілому, єдиному процесі. Такий приклад приведу - мені пару місяців назад студент написав про те, що прочитав мою книгу з історії. Пише, що, нарешті, склалася цілісна картина російського історичного процесу - до цього навчався два роки на істфаку (на істфаку!), І була повна каша в голові.

Якщо з історичного факультету такі знання, то що ми хочемо тоді від наших школярів і студентів інших технічних вузів? Причому, це не вина викладачів, це їхня біда, тому що викладачі на істфаку хороші, але те, які у нас зараз програми створені в рамках болонської системи, які у нас іспити - ось у чому проблема.

І такі процеси йдуть по всіх векторах - знищення історичної пам'яті народу і прищеплення йому неправдивих постулатів і помилкових уявлень про свою країну і її історії. Чим це може обернутися - подивіться на сусідню Україну. Те, що зараз там діється, адже не з нізвідки з'явилося, це довгі роки цілком цілеспрямовано готувався через історію як предметну дисципліну в школах і в вузах. Створювалися відповідні підручники, виховувалися відповідні кадри.

І зауважте, в 2004 році, коли почалася перша "помаранчева революція", все це не обернулося громадянською війною, хоча протиріччя між різними регіонами України були і тоді.

А вся справа в тому, що тоді ще не підросла та ударна сила цього держперевороту. А через 10 років вона як раз і підросла. Цією ударною силою перевороту і стали ці дітлахи, які при Ющенко ще вчилися в школі, а при Януковичі вони вже з "промитими мізками" кинулися в бій. Тепер, дивлячись на подібні портали і таке тлумачення історії, я боюся, що з такою політикою дограються і у нас ...

Примирення з ким?
З зрадниками?
З ким миритися-то?
Виховання яке?
Якщо з історичного факультету такі знання, то що ми хочемо тоді від наших школярів і студентів інших технічних вузів?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация