"Дівчата, які не сваріться!" Що обіцяє Кремлю розпочатий Собчак "жіночий хайп" на виборах: Аналітика Накануне.RU

"Дівчата, які не сваріться!" Що обіцяє Кремлю розпочатий Собчак "жіночий хайп" на виборах

Гордон слідом за Собчак хоче висунутися в президенти. Вона позиціонує себе як захисницю одиноких матерів та дітей

Журналістка Катерина Гордон заявила про свій намір балотуватися на виборах президента, які пройдуть в 2018 р Вона розповіла, що хоче "стати голосом для жінок, чиї права порушені".

Читайте також:

На сьогоднішній день ряд політиків уже заявили про намір балотуватися. Серед них - лідер ЛДПР Володимир Жириновський, засновник партії "Яблуко" Григорій Явлінський, глава "Комуністів Росії" Максим Сурайкін і політолог, керівник Центру соціальних технологій Андрій Богданов.

У КПРФ поки не називають, хто стане їхнім кандидатом, але, швидше за все, на вибори знову піде Геннадій Зюганов, від "Справедливої Росії", скоріш за все, виступить Сергій Миронов. "Над сутичкою" поки знаходиться і чинний глава держави Володимир Путін.

"Оживити" порядку заяву про висунення скандальної телеведучої Ксенії Собчак, яка визначила себе як кандидата "проти всіх". Крім того, на посаду президента може претендувати бізнес-вумен з Підмосков'я Ельвіра Агурбаш - в разі перемоги вона обіцяє знизити ціни на продукти харчування в торговельних мережах. Таким чином, "жіноче крило" на виборах явно посилюється.

Політолог, екс-співробітник Адміністрації президента Олег Матвейчев в бесіді з кореспондентом Накануне.RU зазначив, що ніяких обмежень на участь жінок в політиці в російському менталітеті і вітчизняному законодавстві немає.

"Наприклад, на протязі 18-го століття в Росії царстовалі жінки, і все було нормально, - нагадав Матвейчев. - У тому, що жінка перебуває на чолі державного управління, немає нічого дивного, дивного або аномального".

Експерт уточнив, що на виборах виборці звертають увагу не на статеву приналежність кандидата.

"У цьому можна переконатися, подивившись на величезну кількість жінок-депутатів у Державній думі і регіональних парламентах, - сказав політолог. - Так, їх дещо менше, ніж чоловіків, але це зрозуміло - політика не є улюбленим заняттям представниць прекрасної половини. А що стосується жінок - висуванців на президентську посаду, то нехай пробують себе ".

Проте, на переконання Матвейчева, на чолі держави все-таки повинен бути чоловік.

Голова правління Фонду розвитку громадянського суспільства Костянтин Костін нагадав, що і в Росії, і за кордоном, дійсно, є жінки-політики, які складають конкуренцію чоловікам.

"Є експертні дослідження, які дозволяють порівняти жіночий і чоловічий стилі управління, - сказав Накануне.RU Костін. - Питання, насправді, надуманий. Є, наприклад, федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель, на протязі багатьох років є сильним політичним лідером. Можна згадати прем'єр-міністра Великобританії Маргарет Тетчер, прем'єр-міністра Індії Індіру Ганді, держсекретаря США Хілларі Клінтон, прем'єр-міністра Пакистану Беназір Бхутто ... Тобто треба говорити про адекватність кандидата - у відповідь на запит виборців. У нашій батьківщині були представники чоловічої статі, які в силу своєї, скажімо так, оригінальності, могли дискредитувати сильну половину людства. Але в цілому до чоловіків-кандидатів а Росії гірше ставитися не стали ".

Секретар центрального комітету (ЦК) "Об'єднаної комуністичної партії" (ОПК) Дарина Мітіна вважає, що в історії з висуненням Собчак цікавий аж ніяк не гендерний аспект, а хто стоїть за її кампанією.

"За гендерною ознакою виборці кандидата оцінювати не стануть, - пояснила Накануне.RU Мітіна. - У багатьох країнах, у тому числі на Близькому Сході, в Африці, жінки є політиками найвищого рангу. Тут проблема не в статевій приналежності, а в артикуляції політичного порядку. Що стосується нашої країни, то у Ксенії Собчак, офіційно заявив на вибори глави держави, є яскраво забарвлена ідеологічна повістка, позначена Кремлем. І якщо вона [Собчак] навіть не сформує свою програму, то, судячи з попереднього андеграунду і її команді, зрозуміло, чим вони будуть займатися. Це - ставленики "єльцинської сім'ї", виразники крайніх ліберальних ідей. Ігор Малашенко [глава передвиборного штабу Ксенії Собчак] вже заявив про те, що на чільне місце вони поставлять торжество індивідуалізму над колективізмом. Це ультра-ліберальна ідея, яку озвучувати боїться навіть Олексій Навальний ".

Таким чином, на її думку, поява Собчак - хитрий і безпомилково точний політичний хід Кремля по нейтралізації інших потенційних ліберальних кандидатів. "Тобто ніша зайнята -" Путін може спати спокійно ". При цьому гроші на вибори є у ліберальних кандидатів, а у народних кандидатів таких коштів просто немає", - каже вона.

При цьому гроші на вибори є у ліберальних кандидатів, а у народних кандидатів таких коштів просто немає, - каже вона

Сама Собчак визнає, що президентом не стане, вона - лише функція. А, значить, її кампанія - то, що нині модно називати словом "хайп".

Що стосується інших дам з потенційного пулу в кандидати, тобто ще Ірина Хакамада, яка брала участь у виборах президента 2004 року. У 1995 році американським журналом "Тайм" вона була визнана політиком 21 століття.

Депутат Держдуми Наталія Поклонська, героїня "Кримської весни", яка заробила скандальну популярність в якості критика фільму "Матильда", теж може додати "хайп" на виборах-2018. У день виходу картини Олексія Учителя в прокат вона жорстко "відчитала" генпрокурора Юрія Чайку, розкритикувала силовика за "бізнес дітей", зробивши відсилання до антикорупційного розслідування Навального (блогер тут же їй сказав спасибі за такий Раскрут-). І ряд експертів вже пообіцяли їй догляд в опозиційні, а то і зовсім маргінальні політики. На думку деяких спостерігачів, Поклонский загрожує відхід з політичної арени , Ситуацію може врятувати лише її висунення на вибори президента, пікіровки депутата з Собчак надали б кампанії ще більше пожвавлення, залучили на ділянки електорат.

На думку деяких спостерігачів, Поклонский загрожує   відхід з політичної арени   , Ситуацію може врятувати лише її висунення на вибори президента, пікіровки депутата з Собчак надали б кампанії ще більше пожвавлення, залучили на ділянки електорат

Втім, є думка, що колишня "Няш Мяш", герой "Кримської весни" на ниві "царебожія" стала некерованою, пробуджує нею в суспільстві сили все частіше порівнюються з чорносотенства , Так що її участь в президентських перегонах обіцяє і чимало небезпек.

Зате сьогодні стало відомо, що журналіст і співачка Катерина Гордон висловила бажання взяти участь у виборах президента Росії. Відеоролик із зверненням Гордон, в якому вона позиціонує себе як захисницю одиноких матерів та дітей, розміщений на YouTube.

У Гордон двоє дітей, десятирічний журналістський стаж і власна юридична компанія, яка п'ять років захищає права жінок і дітей.

Але уповноважений з прав людини в Свердловській області Тетяна Мерзлякова вважає, що найбільш гідною і підготовленою кандидатурою від представниць слабкої статі могла б стати голова Ради Федерації РФ Валентина Матвієнко.

"Валентина Іванівна - найсильніший політик в нашій країні, - заявила Накануне.RU Мерзлякова. - Вона змогла б взяти на себе важку ношу з управління державою. Але вона не висувається. Матвієнко - більше миротворець; людина, яка працює з регіонами. Так, жінки добріші і м'якше, ми вміємо дбайливо витрачати гроші. Але заробляти все-таки вміють більше чоловіки. А бути президентом, незалежно від "гендеру", повинна людина, яка знає життя, пройшовши через низові посади. Досвід, мудрість і знання життя - ось що важливо для будь-якого кандидата. Вибори - не спектакль, не шоу, а відповідальність за долю людей ".

Зараз багатьом не цілком зрозуміло, як на тлі такої великої кількості дам буде позиціонуватися головний кандидат Кремля, яким, з великою часткою ймовірності, стане Володимир Путін. Перемога над представницями слабкої статі чи зробить кампанію переконливою.

"АП, можливо, сама того не відаючи, все більше розгойдує колись непорушну владну конструкцію. Серйозне справа - президентські вибори - з кожним днем перетворюються на фарс. Ксенія Собчак, Катя Гордон, виповзають з усіх щілин фріки і на їх фоні Путін - такого не було навіть на ворожій Україні. Молодці, що сказати. Вірною дорогою йдуть товариші ", - пише телеграм-канал" Антіскрепа ".

До слова, ще в 2008 році великий резонанс викликав "батл" Собчак з тієї ж Гордон, коли світська левиця "закатала в асфальт" колегу в ході спілкування на "Маяку". Ксенія звинуватила господарку ефіру в псевдоінтеллектуалізме і навіть назвала її Гітлером. Потім винесла діагноз: у вас, мовляв, Катя, комплекс недозірки. В результаті обмін шпильками перетворився в формений сварку.

Можливо, ставка зроблена на те, що в ході кампанії може проявитися батьківський образ Путіна, коли він скаже загрузли в суперечках опоненткам: "Дівчата, які не сваріться!" І закличе до миру і злагоди.

Політтехнолог Олександр Бєлоусов вважає, що "жіночий хайп" не обіцяє Кремлю перетворення виборів в карнавал, і ніяких репутаційних ризиків для кандидата від влади це не несе.

"У Росії жінки в політиці - це поки недооцінений фактор, - пояснив Накануне.RU експерт. - Ті з них, хто закріплюється в політиці, показують досить високу ефективність, а їх головною рисою я б назвав працьовитість. Скільки представниць прекрасної статі може бути в політиці - не принципово, нехай в майбутній кампанії будуть кандидати-жінки і один Путін. Для чинного глави держави такий розклад не стане "карнавалом", навіть за участю Собчак і таких персон, як Юлія Навального [дружина опозиціонера Олексія Навального]. На мій погляд, буде непогано, якщо на вибори глави піде депутат Держдуми Наталія Поклонська. Як ультра-консерватора з релігійним ухилом вона взагалі могла б створити свою партію. До речі, практично у всіх парламентських партіях, за винятком ЛДПР, є багато сильних політиків-жінок ".

Політолог Олексій Швайгерт переконаний, що "головного кандидата" на посаду президента присутність на передвиборчому полі жінок несильно хвилює.

"Короля грає свита, - сказав Накануне.RU Швайгерт, - за конфігурацію в передвиборній кампанії зараз бореться кілька груп впливу, що пропонують свої рішення. Я не згоден з тим, що гендерне питання в майбутній кампанії з виборів глави держави є актуальним. Ксенія Собчак заявилася (а точніше - її заявили) на вибори тому, що за нею - бекграунд, який дає широке поле для інтерпретації. І тут важлива навіть не стільки її кар'єра в шоу-бізнесі, скільки близьке знайомство через батька Ксенії Анатолія Собчака з Володимиром Путіним. Вона заявилася в якості кандидата, кинувши якийсь виклик чинному президенту. І тут проглядається якась драматургія з точки зору сценарію розвитку виборів. Тому питання участі жінки (жінок) у виборах глави держави, на мою думку, другорядний. Якщо говорити відверто, то технічна задача Ксенії Анатоліївни - трохи "розігнати" явку, підвищивши інтерес до виборів. І зібрати на себе частину молодіжного протестного електорату ".

Представник Агентства політичних і економічних комунікацій (АПЕК) в Свердловській області Руслан Мухаметов пояснює, що у Кремля є потреба, при збереженні консервативного підходу, розбавити існуючу середу політиків новими обличчями. І наявність жінок-кандидатів пожвавить, навіть візуально, картину виборів.

Автори: Андрій Яловець, Сергій Хурбатов

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация