"Ейр Онікс" заземлити

  1. прем'єрний політ
  2. Курс на банкрутство

Кримська авіакомпанія "Ейр Онікс", яка запустила перший комерційний рейс в квітні 2012 р, так і не змогла підкорити небо: в кінці минулого г

Кримська авіакомпанія "Ейр Онікс", яка запустила перший комерційний рейс в квітні 2012 р, так і не змогла підкорити небо: в кінці минулого року вона припинила польоти, після чого її почали атакувати незадоволені кредитори. Незадовго до цього австрійські структури, не чужі синові екс-прем'єра Олексію Азарову, вийшли з капіталу проблемного авіаперевізника. Тепер компанії світить неминуче банкрутство.

прем'єрний політ

Авіакомпанія "Ейр Онікс" була заснована ще в 2007 році, але вклинитися в повітряний простір України їй вдалося лише навесні 2012 р, запустивши рейс Сімферополь-Київ.

За базу вона вибрала аеропорт "Сімферополь", де на той час завершився ремонт терміналу. Надалі трохи більше ніж за рік компанія освоїлася в аеропортах Києва та Донецька і розширила географію польотів до десятка міст, включаючи Санкт-Петербург, Москву, Тбілісі, Братиславу, Стамбул і Тель-Авів.

Власник кримської турфірми "Онікс-груп" Ігор Мельник, який заснував "Ейр Онікс", неохоче говорив про те, чому він так "довго запрягав і так швидко поїхав".

Втім, пояснення було простим: в листопаді 2011 р йому вдалося залучити до свого бізнесу впливового партнера: 70% -ву частку в його авіакомпанії отримала австрійскаяa фірма ASA Luftfahrt Formgestaltung, афільована з компанією Garda Handels- und Beteiligungs.

Остання вважається сімейною фірмою Олексія Азарова - депутата Верховної Ради від Партії регіонів і сина колишнього прем'єр-міністра Миколи Азарова .

Втім, дуже скоро Азаров-молодший спустився з небес на землю. Ні активний розвиток міжнародного напрямку, ні спроби застовпити за собою статус головного національного лоукостера не допомогли його авіакомпанії, яка в 2012 р при виручці на рівні 90 млн грн. "Заробила" без малого 80 млн грн. збитків.

Бізнес у сімферопольців не пішов. "Компанія змогла зайняти всього 10% ринку авіаперевезень на кримському напрямку", - констатували в Республіканському комітеті АРК з транспорту. У 2013 р, незважаючи на зростання пасажиропотоку, перевезеного авіакомпанією, майже втричі - до понад 300 тис. Чоловік, "Ейр Онікс" залишалася збитковою. А її частка на загальнонаціональному ринку не дотягувала навіть до 5%.

"Власники хотіли отримати прибуток за рік-два, але авіація - це бізнес, де успіху треба домагатися роками", - говорить експерт Центру транспортних стратегій Олександр Кава. Наприклад, WizzAir лише на п'ятий рік роботи в Україні зуміла вийти в плюс.

У мажоритарного акціонера "Ейр Онікс" такої стійкості не виявилося. Восени минулого року стало відомо, що ASA Luftfahrt продала свої акції структурам Ігоря Мельника, який повернув над нею 100% -ний контроль. І, як з'ясувалося пізніше, це було початком кінця.

Уже в листопаді "Ейр Онікс" повернула лизингодателям два літаки Boeing, скоротивши свій парк наполовину, а в середині грудня призупинила польоти, зірвавши плани сотень пасажирів.

А напередодні новорічних свят - 27 грудня - дітище Ігоря Мельника і зовсім втратило сертифіката експлуатанта авіаційного транспорту. Його дія призупинила Державна авіаційна служба, "заземливши", таким чином, кримську компанію.

Курс на банкрутство

Теоретично "Ейр Онікс" зберігає шанси відновити свою роботу - раніше авіаперевізник заявив, що розраховує зробити це вже навесні. Але поки ніяких підстав для оптимізму не спостерігається. Глава Державіаслужби Анатолій Колісник днями повідомив, що компанія не зможе почати польоти, поки не погасить багатомільйонні борги.

"Я можу назвати заборгованість перед Гос-авіаслужбами - 1,5 млн грн., Перед" Украерорухом "- близько 5 млн, далі йде ціла серія - і по заправці, і по обслуговуванню в аеропортах", - сказав він.

як з'ясувала "ДС" , На компанію Ігоря Мельника вже посипався купу позовів від незадоволених кредиторів. Наприклад, "Лук Авіа Ойл", що займається заправкою літаків в аеропорту "Бориспіль", зажадала від "Ейр Онікса" повернути їй 5 млн грн. боргу і вже домоглася позитивного рішення Господарського суду Криму.

Минулого тижня там же стартував процес, ініційований міжнародним аеропортом "Сімферополь", якому авіаперевізник заборгував понад 400 тис. Грн. А трохи раніше в суд звернулася "Інтеравіа" (дочірнє підприємство МАУ з наземного обслуговування) з вимогою стягнути з боржника більше 1,3 млн грн. У список кредиторів увійшла також "Майстер-авіа", близька до "регіонала" Василя Хмельницького, яка обслуговує рейси в "Жулянах".

Так що не виключено, що замість відновлення роботи сімферопольську компанію очікує початок процедури банкрутства за прикладом донецької "Донбасаеро", від якої разом з "Аеросвітом", колись авіаперевізником номер один в країні, відмовився засновник Приватбанку Ігор Коломойський.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация