"Гаргантюа і Пантагрюель або робота товстого кишечника"

Від автора: «Гаргантюа і Пантагрюель» нерозривно пов'язаний з народною культурою Франції пізнього Середньовіччя і Відродження. З неї Франсуа Рабле запозичив своїх головних героїв і деякі літературні форми.
Автор закликає нас знати міру в усьому, в їжі і в задоволеннях тіла. Не забувати про душу свою, піклуватися про свою духовності, так як головна мета людини стати гармонійною особистістю.
Щоб стабілізувати роботу кишечника потрібно відмовитися від шкідливих звичок, нормалізувати своє харчування і режим дня. Бережіть себе і своє здоров'я! Від автора: «Гаргантюа і Пантагрюель» нерозривно пов'язаний з народною культурою Франції пізнього Середньовіччя і Відродження

Роман "Гаргантюа і Пантагрюель" - найзначніший твір великого французького письменника епохи Відродження Франсуа Рабле. Перша книга цього роману вийшла в світ без малого п'ять сотень років тому. До неї додалися ще чотири книги, і поступово вишикувалася ціла династія ненажер-велетнів, які люблять життя з усіма її радощами: король Грангузье, його син Гаргантюа і син Гаргантюа Пантагрюель. І з тих самих пір люди зачитуються, регочуть до сліз або замислюються над цим великим романом, а вимовляючи фрази "Апетит приходить під час їжі" або "Все приходить вчасно, якщо люди вміють чекати", ми навіть і не підозрюємо, що першим їх сказав саме він - Франсуа Рабле.

Колись в технікумі по предмету "Зарубіжна література" я вивчала літературу Франції 16 століття. Дуже мені запам'ятався розповідь викладача про книгу, основним об'єктом сатири якої було висміювання білого духовенства і монашества в Пізніше Середньовіччя. Сам автор, Франсуа Рабле, в молодості був ченцем, але покинув монастир, так як життя в його стінах була йому не по душі. З джерел було виявлено те, що Рабле збирав фольклор, перекази, історії, прислів'я, жарти свого народу. Він хотів висміяти людську дурість і тупість. Епоха була карнавальна, де мат, вихваляння нижчих пристрастей і потреб тіла було головним для людей. Своїм твором він закликає нас до того, щоб ми піднялися над своїми пристрастями і пороками. Саме так можна досягти високого духовного розвитку і самовдосконалення себе. Прагнення до ідеалів, до того, щоб стати краще, гармонійніше і шляхетніше - основа мети будь-якої людини.

У романі він висміює численні претензії церкви, пороки, невігластво і лінь ченців. Масовий протест у період Реформації викликали: непомірне прагнення до наживи, претензії попів на політичне панування в Європі, святенницьке благочестя, що прикриває розбещеність служителів церкви. Окремим глузуванням удостоєні деякі місця з Біблії. У своєму романі Рабле не тільки бореться зі «старим світом» за допомогою сатири і гумору, а й проголошує новий світ так, як він його бачить. Середньовічної відсталості і безправ'я Рабле протиставляє ідеали свободи і самодостатності людини. Звертаючись до славетних п'яницям і високоповажним венерікам, автор запрошує їх розважатися і веселитися, читаючи його книгу, і просить не забути за нього випити.

Кожна книга Рабле це епізод з життя головного героя, основним сенсом життя якого є смачно і досхочу поїсти, попити, помолитися і іспражніться
Кожна книга Рабле це епізод з життя головного героя, основним сенсом життя якого є смачно і досхочу поїсти, попити, помолитися і іспражніться. Особливо цікаво подорож здійснюється помічниками-очисниками по товстому кишечнику героя. Проникнувши через його вухо всередину вони зробили велику внутрішню роботу по очищенню і лікуванню власника тіла.

До кінця п'ятого року Грангузье, повернувшись після поразки канарійцев, відвідав свого сина Гаргантюа. Зрадів він йому, як тільки міг зрадіти такий батько, побачивши такого сина: він цілував його, обіймав і розпитував про всяких його дитячих справах. Тут же він не пропустив нагоди випити з ним і з його няньками, поговорив з ними про те, про се, а потім став детально розпитувати, чи дотримуються вони в догляді за дитиною чистоту і охайність. На це йому відповів Гаргантюа, що він сам завів такий порядок, завдяки якому він тепер найчистіший хлопчик у всій країні. - Як так? - запитав Грангузье. - Після довготривалих і цікавих дослідів я винайшов особливий спосіб підтиратися, - відповідав Гаргантюа, - самий, можна сказати, королівський, найблагородніший, найкращий і найзручніший з усіх, які я знаю. - Що ж це за спосіб? - поцікавився Грангузье. - Зараз я вам розповім, - відповідав Гаргантюа.

Наведу Вам більше 14 оригінальних способів гігієни після випорожнення тіла, експеримент-аналіз героя:


  1. Оксамитової напівмаскою однією з придворних, дам і знайшов, що це непогано, - дотик м'якої матерії до анального отвору доставило мені насолоду надзвичайну.
  2. Іншим разом - шапочкою однієї з згаданих дам, - відчуття було те ж саме.
  3. Потім шийним хусткою.
  4. Потім атласними навушниками, але до них, виявляється, була причеплено безліч цих поганих золотих кульок, і вони мені все седалище обдерли. Антонов вогонь йому в зад, цього ювеліра, який їх зробив, а заодно і придворної дамі, яка їх носила!
  5. Біль пройшла тільки після того, як я підтерся капелюхом пажа, прикрашеної пір'ям на швейцарський манер.
  6. Потім якось раз я присів під кущик і підтерся березневої кішкою, що попалася мені під руку, але вона мені роздряпала своїми кігтями всю промежину.
  7. Оговтався я від цього тільки на інший день, після того як підтерся рукавичками моєї матері, надушеними цією нестерпною, чи то пак РОСНО, ладаном.
  8. Підтирати я ще шавлією, кропом, анісом, майораном, трояндами, гарбузової бадиллям, бурякової бадиллям, капустяним і виноградним листям, Проскурняк, Диванко, від якої червоніє зад, латук, листям шпинату, - користі мені від усього цього було, як від козла молока , - потім проліска, бур'яном, кропивою, живокосту, але від цього у мене почалася кровотеча, тоді я підтерся гульфіком, і це мені допомогло.
  9. Потім я підтирати простирадлами, ковдрами, фіранками, подушками, скатертинами, доріжками, ганчірочками для пилу, серветками, носовими хустками, пеньюарами. Все це приносило мені більше задоволення, ніж отримує коростяний, коли його шкребуть.

- Так, так, - сказав Грангузье, - яка, проте ж, підтирання, по-твоєму, найкраща? - Ось до цього-то я і веду, - відповідав Гаргантюа, - зараз ви дізнаєтеся все досконально. 10. Я підтирати сіном, соломою, клоччям, волосом, шерстю. 11. Папером, але -Хто підтирає зад папером, Той весь окропити жовтої вологою *. 12. Потім я ще підтирати, - продовжував Гаргантюа, - головний пов'язкою, думкою, туфель, мисливської сумкою, кошиком, але все це була, доповім я вам, препогана подтіркі! Нарешті капелюхами. Треба вам знати, що є капелюхи гладкі, є шерстисті, є ворсисті, є шовковисте, є атласістие. Краще за інших шерстисті - кишкові виверження відмінно ними відчищаються. 13. підтирати я ще куркою, півнем, курчам, телячої шкірою, зайцем, голубом, бакланом, адвокатським мішком, капюшоном, чепцом, опудалом птаха. 14. На закінчення, однак ж, я повинен сказати наступне: найкраща в світі подтіркі - це пухнастий гусеня, запевняю вас, - тільки коли ви просовує його собі між ніг, то тримайте його за голову. Вашій отвору в цей час буває надзвичайно приємно, по-перше, тому, що пух у гусеня ніжний, а по-друге, тому, що сам гусеня тепленький, і це тепло через задній прохід і кишечник без праці проникає в область серця і мозку. І дарма ви думаєте, ніби всім своїм блаженством в Єлисейських полях герої і напівбоги зобов'язані Асфодель, амброзії і нектару, як тут у нас базікають старої. По-моєму, вся справа в тому, що вони підтирати гусенятами, і така думка ученейшего Іоанна Скотта. - Так, так, - сказав Грангузье, - яка, проте ж, підтирання, по-твоєму, найкраща
Книга ця змінила свого часу життя Європи. Внесла нову, живу, бешкетну струмінь в світ похмурого, просоченого релігійним фанатизмом середньовічного світогляду. Автор показав, що в житті є місце не тільки подвигу в ім'я Господа, і радість буття полягає не тільки в релігійному екстазі а в простих, доступних і повсякденних речах - добре поїсти (і випити), добре поспати (і переспати), добре посміятися над аскетичними ченцями (і не тільки над ними). Автор радів життю і хотів, щоб оточуючі теж не зациклювалися на думках про загробний світ, а подивившись навколо побачили всю повноту всесвіту приховану церковними шорамі. Він хотів відродити античне уявлення про призначення людини на землі. Книга ця звільнила дух, дала свободу розуму.
А може ми зараз і мислимо-то так вільно завдяки Рабле.
Можна, звичайно, чіплятися і до стилю і до фривольність і навіть до відвертого літературного хуліганства. Ну і нехай. «Людство розлучається з минулим сміючись. А над пригодами цих життєлюбних товстунів народ сміється вже не одне століття.
Висміювання: Момент воскресінням Епістемон Панурга, пародіює відому біблійну легенду про воскресіння Лазаря Ісусом Христом, а розповідь про велетня Хурталі висміює сказання про Ноєвому ковчезі. Сліпа віра в божественне диво і духовний фанатизм відображені в епізоді народження Гаргантюа з вуха матері, всіх хто не вірить в можливість появи дитя з вуха, з волі всемогутнього Господа Бога, Рабле називає єретиками. Завдяки цим та іншим богохульскім епізодами, все 5 томів «Гаргантюа і Пантагрюеля», були визнані богословським факультетом Сорбонни єретичними. «Гаргантюа і Пантагрюель» нерозривно пов'язаний з народною культурою Франції пізнього Середньовіччя і Відродження. З неї Франсуа Рабле запозичив своїх головних героїв і деякі літературні форми.
Автор закликає нас знати міру в усьому, в їжі і в задоволеннях тіла. Не забувати про душу свою, піклуватися про свою духовності, так як головна мета людини стати гармонійною особистістю.



Обжерливість (обжерливість) - це пристрасть до смачної, рясної і шкідливої ​​їжі, порушення постів. Непомірність і жадібність в їжі принижує гідність людини. В античності вважалося, що обжерливість викликає як тілесне страждання, так і страждання душі, так як предмет радості сластолюбца не є істинним благом. Боротьба з пороком обжерливості передбачає не стільки вольове придушення позивів до їжі, скільки роздуми про її істинному місці в житті.
Преподобний Авва Дорофей в «Душеполезное повчаннях», поділяв гріх обжерливості на дві складові:

  • Гастрімаргія (грец. Чревобесіе) - прагнення людини просто наповнити своє черево, не дуже приділяючи увагу смаку їжі.
  • Лемаргія (грец . гортанобесіе) - прагнення людини до насолоди від споживання смачної їжі, отримання задоволення від смаку.

Ненажери піднімали завжди чуттєве задоволення, а не духовність. Це перемога тіла над духом, яка доводить людину до скотинячого стану. Обжерливість занурює людини в похмуру дрімоту, робить його ледачим і тупим. Щоб лікувати хворобу треба з'ясувати звідки вона з'явилася і прибрати фактори ризику.

Рекомендації по лікуванню:

1. Починаємо контролювати розмір порцій їжі. Щодня знижуємо його потроху.

2. Випивати за 15 хвилин до їжі склянку теплої води.

3. Починаємо дотримуватися режиму дня, здійснюємо прогулянки і робимо зарядку.

4. Міняємо раціон, склад їжі.

5. Прийом їжі 5-6 разів на день, кожні 2-3 години міні-порціями (дві долоні).

Сенс дрібного харчування полягає в розділенні прийомів їжі на 5-6 раз і зменшенні обсягів порцій. Розділивши харчування на 2,5 - 3 години, можна сформувати звичку здорового харчування, скинувши на тиждень до 1,5 кг. Слизової шлунка виробляється гормон грелін при тривалих перервах між трапезами. Він відповідає за почуття голоду. Чим більше він виробляється, тим швидше відчувається голод. Зменшуючи проміжки часу в харчуванні, домагаються того, що греліну не вистачатиме часу для набору необхідної концентрації. Це дозволить підвищити рівень метаболізму, знизити вагу і закріпити результат.
http://islimming.ru/9997/pitanie-malenkimi-portsiyami/ Порушення нормального процесу роботи кишечника призводить до запору, діареї. Мікрофлору кишечника утворюють лактобактерії, біфідобактерії, пропіонобактеріі, ентерококи, кишкова паличка. Причини, що сприяють порушенню роботи кишечника:

  • стреси, депресія, психологічні розлади;
  • неправильне, незбалансоване харчування;
  • малорухливий спосіб життя (робота в офісі, наприклад);
  • часті переїзди (зміна кліматичних умов);
  • захворювання - цукровий діабет, збої в нервовій системі, геморой і т. д .;
  • неякісна, або висококалорійна їжа;
  • запори. Труднощі з випорожненням кишечника можуть виникнути на тлі вживання високої кількості білків, рослинної їжі і води;
  • лікарські препарати - наркотичні анальгетики, проносні, антидепресанти, препарати для серця і ліки, що знижують тиск.

Щоб стабілізувати роботу кишечника потрібно відмовитися від шкідливих звичок, нормалізувати своє харчування і режим дня. Для цього буде потрібно велика сила волі і людині самій деколи не впоратися. Зараз створено багато медичних центрів з надання допомоги людям, які потребують психологічної допомоги з цього питання. Не затягуйте з цим! Бережіть себе і своє здоров'я!

Як так?
Що ж це за спосіб?
Так, так, - сказав Грангузье, - яка, проте ж, підтирання, по-твоєму, найкраща?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация