"Газпрому" налічується щоденна пеня - "Нафтогаз"

Російський газовий монополіст "Газпром" повинен виплачувати НАК "Нафтогаз України" 500 тисяч доларів відсотків щодня до повного розрахунку заборгованості в повному обсязі.

Про це заявив комерційний директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

"Газпром відповідно до зобов'язань, повинен заплатити всі кошти (2,56 млрд доларів - ЕП), починаючи з 28 лютого. Тобто, вже сьогодні нараховуються відсотки, за те, що вони не сплатили", - сказав він.

"Відсотки становлять суму в півмільйона доларів (в день - ЕП). Сьогоднішній день пройде не даремно, і півмільйона доларів Нафтогаз вже заробив", - заявив Вітренко.

У Нафтогазі очікують, що Газпром обов'язково оплатить 2,56 млрд доларів плюс відсотки за рішенням суду.

"Це буде безпрецедентно, коли не виконуються рішення Арбітражу. Особливо в справі, результат якого бачить весь світ", - додав комерційний директор НАК.

Глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв додав, що не виконуючи рішення трибуналу, Газпром "знову доводить, що він є ненадійним партнером, який ігнорує принципи коректного ведення бізнесу і дотримання норм контрактів".

"Це ігнорування є тим сигналом, який вказує на те, що буде відбуватися з європейським ринком газу, якщо буде побудований" Північний потік-2 ", - сказав Коболєв.

"Вони так само будуть шантажувати країни Західної Європи", - вважає він.

"Я розумію небажання Газпрому платити, але ми зробимо все можливе для того, щоб європейські партнери могли переконатися, з яким контрагентом вони мають справу", - резюмував Коболєв.

Нагадаємо, в середу, 28 лютого, стало відомо , Що Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги Нафтогазу про компенсацію за недопостачають Газпромом обсяги газу для транзиту.

За рішенням Стокгольмського арбітражу, Нафтогаз домігся компенсації в сумі 4,63 млрд доларів за недопоставку Газпромом узгоджених обсягів газу для транзиту. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі Газпром оплатити 2.56 млрд доларів на користь Нафтогазу.

Більш докладно про те, чим закінчилася суперечка між двома енергетичними гігантами з урахуванням останнього і попередніх рішень, хто кому і скільки винен, читайте в матеріалі: Нафтогаз vs Газпром: хто виграв битву під Стокгольмом.

економічна правда

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация