"Геополітичні шахи": партію в Європі у США виграє Китай

Поки в США шукають "російський слід" у американських виборах, обговорюють президентські твітти і взуття першої леді, в Європі відбуваються події, які повинні налякати Вашингтон "до мозку кісток". Так вважає колишній радник Джорджа Буша з національної безпеки Марк Пфайфл. Поки в США шукають російський слід у американських виборах, обговорюють президентські твітти і взуття першої леді, в Європі відбуваються події, які повинні налякати Вашингтон до мозку кісток

Фото: REX

Китай майже непомітно за цей час встиг наростити свою військову і економічну міць в Східній Європі. На кін поставлено регіон, важливий для США з точки зору торгівлі та геополітичної підтримки, пише Пфайфл в матеріалі для National Interest.

Значна частка грецького порту Пірей вже стала власністю Китай, в ряді аеропортів Європи вже помітна частка китайського капіталу. Але і це ще не все: Китай зараз докладає всіх зусиль для отримання активів в Чехії, Угорщини і Польщі, включаючи контракти на будівництво атомних електростанцій.

Поки екс-держсекретар Хілларі Клінтон змушувала Болгарію розірвати контракт з "Росатомом" - російською державною компанією зі збагачення урану, Китай отримав можливість відібрати у Росії проект з будівництва нової атомної електростанції Белене.

За рішенням суду, Софія повинна виплатити "Росатому" величезну суму в $ 660 млн. Щоб відшкодувати втрати, Болгарія вирішила приватизувати проект. І тут нагодився до торгів Китай, запропонувавши найвигіднішу ціну. Як тільки Пекін отримає цей проект, китайські атомні компанії будуть використовувати російське обладнання і в той же час мати повний контроль над новим ядерним об'єктом. І це дає Китаю величезну перевагу.

На думку Пфайфла, Китай користується геополітичним протистоянням між Росією і США, для того щоб отримати у власність і в своє управління найважливіші елементи енергетичної інфраструктури.

Поступово у Пекіна з'явився енергетичний пояс, який простягається від Прибалтики до Чорного моря: управління найважливішими частинами інфраструктури в Болгарії, Чехії, Польщі, Румунії та Словаччини вже знаходяться в руках Китаю.

Вимоги Литви припинити будівництво атомної станції в Білорусії, якою займається російська компанія теж не доведуть до доброго, їх США краще просто ігнорувати. Зараз АЕС будує Росія, використовуючи сучасні технології, які схвалені незалежними регулюючими органами в більш ніж десятці країн, включаючи Фінляндію, відому своїми високими стандартами безпеки.

Литва "печеться про власну безпеку", а в цей час існує величезний геополітичний ризик подальшого розширення інфраструктури Китаю.

Про те, що Пекін є більшою загрозою, ніж Москва, попередили директор ЦРУ Майк Помпео і заступник радника з національної безпеки президента Барака Обами Бен Роудс.

За словами Марка Пфайфла, в "геополітичної шахмантой партії" яка розігрується зараз в Європі, перемога залишається за Китаєм, і США потрібно дуже добре продумати, "як продовжити гру", щоб і надалі не терперь поразки.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация