"Голодне" сходження на Аконкагуа

Російський мандрівник Олександр зовні планує здійснити сходження на найвищу точку Південної Америки - вершину Аконкагуа (6962 м) після тижня повного голодування.

Аконкагуа - найвищий в світі згаслий вулкан заввишки 6962 м, є найвищою точкою Американського континенту, Південної Америки і всього Південної півкулі. Назва Аконкагуа на мові індіанців кечуа означає "кам'яний страж".

7 грудня 2014 року стартує російська науково-дослідна експедиція, мета якої - вивчення можливостей людського організму, що знаходиться в стані повного голодування, під час висотного сходження. В ході п'яти-семиденного повного голодування лише вода буде використовуватися для підтримки життєдіяльності організму восходітеля.

Як полігон для проведення експерименту обрана найвища вершина Південної півкулі Аконкагуа, майже семикілометрова висота якої наближає людину до стану знаходження в так званій зоні смерті, де організм втрачає здатність відновлюватися.

Унікальний експеримент, який не має аналогів в світі, моделює надзвичайну ситуацію, в якій людині доводиться обмежитися лише власними резервами. При цьому перед ним ставиться, здавалося б, нездійсненне завдання: не просто вижити, не втратити самовладання, але і піднятися на семитисячник, витримавши колосальний обсяг фізичних і психічних навантажень.

Практичне значення експерименту полягає в тому, щоб вивчити особливості адаптаційних можливостей людини - характер перебігу обмінних процесів, працездатність головного мозку, серця і судин, рухового апарату та інших життєво важливих структур в аномально важких умовах. Зібрані в ході дослідження об'єктивні дані про роботу цілого ряду систем організму допоможуть у виробленні рекомендацій для служб порятунку в горах, МНС, центрів Медицини катастроф і всіх зацікавлених структур.

"У разі успіху ми зможемо наочно продемонструвати, наскільки великі приховані можливості організму звичайної людини, навіть не володіє спеціальною підготовкою. Розуміння цих можливостей і віра у власні сили допоможе врятувати життя і здоров'я не тільки в горах, але і в інших екстремальних ситуаціях", - пояснює автор ідеї та керівник експедиції Олександр зовні.

"Організму доведеться протистояти цілому ряду обтяжуючих обставин: розрідженість повітря, холод, сильні вітри, багаторазово зрослий ритм обміну речовин, високе навантаження на серцево-судинну систему, екстремально низька вологість атмосферного повітря і високий рівень сонячної радіації, не кажучи вже про високі психоемоційних навантаженнях" , - розповідає Олександр.

Початок проекту "Голодні сходження" було покладено в 1992 році, коли Олександр після тижневого голодування успішно зійшов на Ельбрус. Продовживши сміливий експеримент в 2007 році, "голодуючий" мандрівник піднявся на вершину вулкана Котопаксі в Еквадорі. В силу об'єктивних причин в той час не вдалося здійснити повний обсяг досліджень і детальну зйомку сходжень.

Заповнити цю прогалину належить в нинішній експедиції. За допомогою сучасних технологій місцезнаходження її учасників можна буде відстежувати в реальному часі. Мандрівники здійснять сеанси супутникового зв'язку зі спеціалізованими порталами і ЗМІ, знімуть професійний документальний фільм про хід експедиції.

Учасники експедиції:

Олександр зовні, Єкатеринбург. Автор ідеї, організатор і керівник експедиції. 42 роки, одружений, двоє дітей. Професійний мандрівник і телеоператор з 15-річним стажем. З 1992 по 2007 рік реалізував сольний поетапне кругосвітню подорож на велосипеді "Планета людей", подолав понад 80 тисяч кілометрів, побував у 60 країнах світу, підготував сотні статей, нарисів, сюжетів і репортажів для газет, інтернет-порталів, радіо і телебачення. В даний час є керівником компанії "КБ Пригод" і займається організацією ексклюзивних пізнавальних подорожей, а також виробництвом екопродукціі.

Дмитро Царьов, Владивосток. Технічний координатор проекту. Одружений, четверо дітей. Досвідчений мандрівник. Засновник торгової мережі.

Костянтин Диковский, Санкт-Петербург. Фотограф і координатор проекту. Одружений, двоє дітей. Професійний фотограф. Працює в жанрі документальної, репортажної і екстремальної фотографії (публікації в журналах GEO, "Гори", Discovery, "Ризик", "Вертикальний світ", Digital Photo, RedFox Magazine і ін.) Складається в Союзі фотохудожників Росії. Співпрацює з Федерацією альпінізму Росії. Має досвід висотних сходжень.

Андрій Казаков, Рига. Відеооператор проекту. Одружений, двоє дітей. Професійний відеооператор і режисер монтажу (стаж роботи на телебаченні 20 років). Брав участь в розробці і створенні більш ста телевізійних шоу, передач і фільмів. Має досвід висотних сходжень.

Контакти

Олександр зовні: тел. +79193891012, vovnij Олександр зовні: тел gmail.com "> vovnij gmail.com

Костянтин Диковский: тел. +79046304738, studio Костянтин Диковский: тел dikovsky.ru "> studio dikovsky.ru

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация