"Громадське сприяння"


Це приклад підпису, яка з'явиться, коли будуть матеріали.

Комітет створений групою москвичів в 1990 році для допомоги першим біженцям епохи «перебудови» - жертвам вірменських погромів в Азербайджані.

У 1996 році відкрито волонтерський проект «Центр адаптації і навчання дітей біженців».

Завдяки підтримці Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) в 1998 році відкривається громадська приймальня. Організація отримує ресурси для правової, соціальної і гуманітарної допомоги біженцям і вимушеним переселенцям.

З 2005 по 2008 рік Комітет реалізує спеціальний проект із захисту прав біженців з країн Центральної Азії.

У серпні 2011 року стартував проект допомоги ув'язненим з Чечні і Інгушетії.

У 2012 році співробітники організації беруть участь в резонансній справі «Рабів з Глянув», коли сім'ю трудових мігрантів насильно утримували на робочому місці протягом майже 10 років.

У листопаді 2014 року Комітет «Громадянське сприяння» за підтримки Інституту «Відкрите суспільство» почав активний моніторинг становища українських біженців в Росії. Проект працював на базі Мережі «Міграція і Право». Співробітники консультували українських біженців і надавали їм юридичну підтримку в судах, а також надавали матеріальну допомогу.

Це приклад підпису, яка з'явиться, коли будуть матеріали.

C 2003 по 2008 рік Комітет «Громадянське сприяння» спільно з «Карітас Франс» здійснював гуманітарні програми для малозабезпечених хворих з Чечні: допомагав в організації лікування, надавав медикаменти, оплачував обстеження, проїзд до місця лікування і назад. За п'ять років таку допомогу отримали в цілому 8 900 осіб.

У вересні 2009 року стартував проект «Права людини на Північному Кавказі». Його метою було збільшення рівня знань про права людини і принципи пристрою громадянського суспільства серед молоді і вчителів Північного Кавказу.

З вересня 2011 року по серпень 2014 року Комітет реалізовував проект із захисту фундаментальних прав жителів Чеченської Республіки і Республіки Інгушетія, які перебувають під слідством або відбувають покарання в установах пенітенціарної системи Росії.

19 січня 2015 року організації «Меморіал» і Комітет «Громадянське сприяння» опублікували доповідь про становище чеченців в Росії, який був представлений міграційній службі Німеччини. Правозахисники зібрали історії чеченців, які переслідуються як в Чеченській республіці, так і на решті території Росії.

Це приклад підпису, яка з'явиться, коли будуть матеріали.

1 грудня 2011 року Комітет «Громадянське сприяння» спільно з інформаційно-аналітичним центром «СОВА» почали проект допомоги людям, постраждалим від нападів на грунті національної, расової, релігійної та іншої ненависті в Москві і Московській області.

Співробітники та волонтери проекту проводять інформаційну роботу з тими, хто найчастіше стає жертвами нападів на грунті ненависті: вихідцями з Центральної і Середньої Азії, біженцями з Афганістану, іноземними студентами з Африки та іншими.

20 червня 2015 року Комітет представив новий спецпроект - інтерактивну онлайн-карту нападів на грунті ненависті . Презентація пройшла в рамках тематичного семінару Московської відкритої школи прав людини, приуроченого до Дня біженця.

Мігранти та біженці найчастіше стають жертвами агресії через національність, колір шкіри або релігії, але нерідко такому насильству піддаються й інші вразливі соціальні групи. Комітет допомагає постраждалим: збирає пожертви на лікування, надає допомогу адвокатів, видає гуманітарну допомогу.

Це приклад підпису, яка з'явиться, коли будуть матеріали.

За 2014 рік прийнято 2 784 людини з 50 країн світу, проведено 2 558 консультацій. Надано сприяння у захисті прав в 654 випадках. Видано 309 грошових допомог на загальну суму 4 829 513 рублів. Стару одяг отримала 1 031 сім'я.

Видано 2 237 пар взуття, 683 комплекту постільних речей. Новий одяг в кількості 1 949 штук отримали 157 сімей. Проведено 738 медичних консультацій, медикаменти видані 541 раз, 25 осіб направлені на обстеження.

27 театрів Москви і інші культурні майданчики надали Комітету безкоштовні й дешеві квитки для біженців. Дітям видано 300 подарунків і 120 квитків на новорічні вистави. Безкоштовно навчилися російській мові 20 дорослих осіб.

Біженцям в регіонах була надана матеріальна допомога 68 разів на суму 686 000 рублей. Для цієї мети використовувалися, зокрема, кошти, зібрані в онлайн-кампанії пожертвувань, запущеної на сайті «Громадянського сприяння» .

Комітет допомагає трудовим мігрантам в залученні адвокатів у кримінальних справах, коли мігранти стають жертвами сфальсифікованих звинувачень, тортур або примусової праці. У 2014 році в провадженні організації знаходилося 12 справ. В АМК звернулися 29 осіб, які пережили нападу на грунті ненависті. Дев'яти постраждалим ми надали матеріальну допомогу на оплату лікування і ліків.

Це приклад підпису, яка з'явиться, коли будуть матеріали.

30 січня 2015 року прокуратура Москви почала перевірку Комітету «Громадянське сприяння». Російські правозахисні організації бойкотують закон про НКО, який вимагає від організацій, які отримують західні гранти, зареєструватися в реєстрі «іноземних агентів». 20 березня 2015 року прокуратура зажадала від Комітету «Громадянське сприяння» зареєструватися в реєстрі «іноземних агентів» і пред'явила претензії до статуту цієї правозахисної організації. 20 квітня 2015 року організацію «Громадське сприяння» включили в список «іноземних агентів». Мін'юст заявив, що некомерційна організація отримує фінансування з-за кордону.

22 липня 2015 року під час чергового судового засідання представники прокуратури пояснили присутнім в залі, що послужило причиною внесення організації до реєстру:

1. Проект «Захист прав жителів Чеченської республіки і республіки Інгушетія, які відбувають покарання в установах пенітенціарної системи», в рамках якого проведено два круглих столи.

2. Проект «Протидія корупції в міграційному нормотворчості».

3. Призначення Світлани Ганнушкіна членом Урядової комісії з міграційної політики.

4. Пікет проти антимігрантські кампанії.

5. Пікет на захист політв'язнів Азербайджану.

Це приклад підпису, яка з'явиться, коли будуть матеріали.

15 червня 2015 року в Твері пройшли слухання за позовом Нурбек Курбанова, батька двох дітей, яких відрахували зі школи після закінчення терміну реєстрації та дозволу на тимчасове проживання. Суд виніс рішення на користь сім'ї Курбанова: діти повинні вчитися в школі незалежно від міграційного положення. А школа зобов'язана займатися навчанням дітей, а не перевіркою реєстрації.

27 серпня 2015 року винесено рішення Верховного суду, який не задовольнив скаргу на наказ Міністерства освіти та науки №32, який регламентує прийом в школу: «Відсутність реєстрації дитини за місцем проживання або перебування, а також документів, що підтверджують право батька на перебування в РФ, пред'явлення яких носить додатковий характер по відношенню до особистою заявою батька дитини, не може бути підставою для відмови в прийомі дитини в освітню організацію при наявності в ній вільних місць ».

Комітет «Громадянське сприяння» планує і далі в судовому порядку займатися випадками незаконного відрахування дітей з освітніх установ.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация