"Калінінград - місто привидів". Про що пишуть зарубіжні ЗМІ

ЧЕМПІОНАТ СВІТУ-2018

Огляд іноземної преси про Росію.

Daily Mail.

DAILY MAIL (Англія): "ЗЕМЛЯ, який забув ЧАС"

- Це місто привидів, який раніше належав Німеччині. Коли Росія приєднала його до себе, то все решта німці звідти втекли або були вигнані. Але замість того, щоб перебудувати його, російські перетворили місто в архітектурну утопію - широкі дороги і бетонні високі будинки. Багато жителів зараз відрізані від Європи, так як не можуть дозволити собі візу, щоб перетнути кордон з Польщею або Литвою. Залучити туристів теж непросто, так як навіть на один день відвідування потрібно повноцінна російська віза.

Німецьке минуле міста досить непросте, але місцеві сподіваються, що це приверне саме німецьких туристів, які захочуть подивитися на місце, яке належало колись їхній країні.

Молодь називає Калінінград "маленької Росією", а іншу частину батьківщини "великий Росією". Хоча вони більше дивляться на захід, ніж на схід. "Ми більше європейці, - каже Катерина, волонтер ЧС-2018. - Ми себе так відчуваємо. Думаю, що люди в Калінінграді і в решті Росії досить сильно відрізняються".

Що ж до стадіону, то уряд міста запевняє, що йому обов'язково знайдуть застосування. "Стадіон нормальних розмірів, з ним все буде добре, - упевнений керівник служби охорони об'єктів культурної спадщини Євген Маслов. - Про це не варто турбуватися. Тут можуть грати молоді хлопці, може, колись вони теж виступлять на чемпіонаті світу.

The New York Times.

THE NEW YORK TIMES (США) - Про ВОЛГОГРАДІ І СТАЛІНА

У Волгограді проходять останні матчі чемпіонату світу. Видання розповідає, яку спадщину залишиться після турніру. А саме про відлуння минулого. Мова про Йосипа Сталіна.

- Сталін зник з міста в 1961 році, коли його ім'я прибрали з підручників історії, а Сталінград був перейменований в Волгоград. Але він живе в душі цього міста.

А ще він живе в туристичному центрі поруч з готелем "Сталінград", його портрет висить в кафе, недалеко від екрану, на якому транслюють матч Португалії та Марокко. Особа Сталіна є і на сувенірах в магазині. Він присутній і в офісі Ірини Рубаевой, історика і гіда по музею Сталіна. "Питання з назвою міста дуже непростий. Але так як я з старшого покоління, то Сталінград поважаю більше", - говорить вона.

З одного боку це назва пов'язана з містом, де пройшло саме кровопролитна битва під час Другої світової війни, яке стало ключовим у боротьбі з німецькими фашистами. З іншого боку, назва пов'язана з самим Сталіним. "Його ще будуть хвалити за політичні та економічні досягнення. Ми близькі до того часу, коли люди захочуть дізнатися про його особистості більше", - говорить Рубаева. Але поки вона в Волгограді в меншості. Дві третини хочуть залишити нинішню назву міста.

"Ці дні особливі не лише для міста - для всього світу", - заявив мер Волгограда Андрій Косолапов. Він також зазначив, що не є прихильником зміни назви, хоча, з іншого боку, не можна не поважати історію: "Найважливіше бій у Другій світовій війні відбулося тут".

Є ще і проблема бренду. "Ніхто не чув про Волгограді, зате всі знають, що таке Сталінград", - повідомляє місцевий історик Роман Шкода, що виступає за зміну назви.

Скоро чемпіонат світу покине це місто, на Мамаїв курган перестануть приходити натовпи туристів в футболках різних збірних. А питання про те, як називати місто, залишиться. І він досить делікатний, адже кожен бачить історію по-різному.

Вілена Брильова, у якій в Волгограді своя мовна школа, також виступає за нинішню назву міста: "Я народилася у Волгограді і виросла тут. Для мене саме ця назва пов'язана зі звичайними, земними речами, як вдома, сади, вулиці. Це дуже мирний назву для дуже мирного міста.

El Mundo Deportivo.

EL MUNDO (Іспанія): "НІЯКИХ жартів В РОСІЙСЬКОМУ БУНКЕРІ"

Іспанці побували на тренуванні збірної Росії і здивувалися суворим заходам безпеки.

- Перше "ні" через кілька хвилин трансформується в "навіть не думай про це", згідно зі словами перекладача. Охоронці на базі збірної Росії не зовсім доброзичливі. Вони одягнені в чорне, незважаючи на спеку. Роздають короткі і жорсткі вказівки. Щоб увійти на територію бази в Новогорську, потрібно тричі показати акредитацію і стільки ж раз відкрити рюкзак, який спочатку обнюхує німецька вівчарка, а потім двічі оглядає охорона. Потім потрібно пройти мало не кілометр, щоб потрапити на поле, де тренується збірна. Не важливо, що до поля можна дійти безпосередньо - там всього-то 50 метрів. "Ви повинні зробити коло", - повторюють як роботи охоронці. "Краще не злите їх, - говорить один з іспанських колег, який давно працює в Росії. - Нещодавно вони мало не відібрали у нас акредитацію". Журналісти засиділися на базі і не вийшли у встановлений час. Правда, спізнилися всього-то на хвилину. Такі інструкції, і їх потрібно обов'язково дотримуватися. А ще заборонено фотографувати що-небудь, крім футбольного поля.

Чемпіонат світу з футболу. Все про турнір - тут

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация