"Камчатка" Віктора Цоя отримає статус музею

"Камчатка". Фото з сайту gazeta.ru

У квітні повідомлялося, що житловий будинок, в підвалі якого розташовується котельня-музей, буде проданий приватному інвестору, а його жителі розселені.

"Моя позиція така, що такі культові місця повинні зберігатися в ім'я пам'яті Віктора Цоя, в ім'я любителів року, в ім'я майбутніх поколінь, які повинні пам'ятати про Віктора Цоя, що є символом змін, нового часу", - сказала губернатор.

Збереження "Камчатки" буде виставлено інвестору в якості обов'язкової умови. Котельня отримає статус міського музею, швидше за все філії Центру сучасного мистецтва імені Сергія Курьохіна, який повинен з'явитися в кінотеатрі "Прибій" на Василівському острові.

У дворі будинку, де розташована котельня, може з'явитися пам'ятник Віктору Цою, також буде збережена розташована там сцена. Однак на цьому майданчику щоб не турбувати мешканців концерти будуть проводитися рідко - в дні, пов'язані з пам'яттю про Віктора Цоя.
На думку губернатора, дане місце є культовим для багатьох жителів міста і Росії.

"Я не уявляю цей будинок без цього музею. Цінність цього місця - в його автентичності. Треба зберегти дух тієї епохи, атмосферу цього місця", - сказала Матвієнко.

В середині 1980х років в котельню по вулиці Блохіна, 15 влаштувався працювати Сергій Фірсов, а потім туди підтягнулися музиканти Віктор Цой і Святослав Задерей - засновник групи "Аліса", пізніше створив колектив "Нате!". Музиканти швидко обжили підвал, і незабаром він перетворився андеграундний культурний центр.

В котельні, яку прозвали Цоєм "Камчаткою", побували багато знаменитих російські рокери - Борис Гребенщиков, Костянтин Кінчев, Юрій Шевчук, Олександр Башлачев. Жителі мікрорайону досі згадують перші дні після загибелі Цоя. До котельні кинулися тисячі шанувальників "Кіно" з усієї Росії. Вони палили багаття у дворах, скандували "Цой живий!", Розписували стіни портретами кумира.

Вісім років тому "Камчатка" перестала функціонувати як котельня, і тоді Сергій Фірсов з друзями вирішили перетворити це приміщення в музей і клуб.

Відновлена ​​"Камчатка" відкрилася в якості клубу в 2003 році і зазначила в минулому році своє 20-річчя.

Одним з перших концертів "Камчатки" значився авторський вечір Олега Гаркуші з "Аукціон". З тих пір концерти проходили тут щотижня і "Камчатка" славилася на весь Петербург як майданчик для початківців і маловідомих груп.

Читайте найважливіші новини в Telegram , А також дивіться цікаві інтерв'ю на нашому YouTube-каналі .

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация