"Міністр вирішив віддати" Артемсіль "депутатам БПП". Як працюють дивляться на держпідприємствах

Міністр аграрної політики Олексій Павленко. фото Тиждень.ua

Держкомпанії продовжують залишатися дійними коровами для різних політичних сил, а так звані "технократи" на практиці виявляються ще більш витонченими корупціонерами. Приклад - ситуація на "Артемсолі".

Г осударственного компанії продовжують залишатися дійними коровами для різних політичних сил, а так звані "технократи" на практиці виявляються ще більш витонченими корупціонерами.

"Одеський припортовий завод", "Енергоатом", "Центренерго", Аграрний фонд - за останні півроку кожна з цих держкомпаній виявлялася в епіцентрі скандалу, за якими зазвичай "стирчали вуха" і інтереси ключових фігур тієї чи іншої політичної сили.

Але картина буде неповною, якщо сюди не додати ще один об'єкт, який останнім часом часто згадується в ЗМІ - ДП "Артемсіль".

Ситуацією навколо підприємства зацікавилося Національне антикорупційне бюро . Після недавніх обшуків і рішень суду, детективи вивчають документацію "Артемсолі" і роздруківки мобільних переговорів між керівництвом підприємства і його трейдерів.

Не так давно радіо "Свобода" опублікувало своє розслідування. У ньому стверджується, що держпідприємство продає за заниженою ціною практично весь обсяг технічної солі маловідомої компанії "Костанзо", яку пов'язують з нардепом БПП Олегом Недава - колишнім помічником одіозного регіонала Юрія Іванющенка.

"Економічна правда" поговорила з одним з колишніх менеджерів соляного державного монополіста Денисом Фоменко, який максимально докладно описав, як керівництво "Артемсолі" "обслуговувало" інтереси політичної еліти.

Тут повний набір - "дивляться" від міністра, багатоповерхові корупційні схеми, політична "криша" і багато іншого.

Тобто все те, що навряд чи буде відображено в звіті уряду.

Відразу після бесіди з Денисом Фоменко "Українська правда" поговорила з деякими фігурантами "справи".

Всі вони прогнозовано заперечували свою участь в кураторства підприємства або якихось рекомендаціях керівництву держпідприємства.

- Розкажіть як ви потрапили на "Артемсіль"?

- До всіх цих подій, які почалися в 2014 році, я жив і працював я в Донецьку. Товариші, які прийшли від "ДНР", прямо поставили питання: "Чи ви з нами, або проти нас".

З ними, зрозуміло, я працювати не захотів, у нас різні погляди на життя. Потрібно було їхати з сім'єю .. Їхати куди? У Київ? Відразу - дорого, та й немає потреби.

Переїхав в Артемівськ. На "Артемсолі" тоді якраз вигнали Клюєвих, в квітні 2014 року.

На той момент міністр Ігор Швайка поставив керувати підприємством Олександра Панченка. Я так розумію, що він один з тих, хто в Краматорську Майдан організовував.

Вони пропрацювали півтора місяці. Як мені потім розповіли: вони не відповідали займаній посаді. Одна справа прапор тримати на Майдані, і інше - управляти підприємством.

Мені запропонував посаду комерційного директора новопризначений гендиректор Олександр Степаненко, який був призначений міністром Швайкою на початку червня 2014 року. Контракт був підписаний в вересня 2014 на три роки.

- Ви були знайомі з Степаненко?

- Я його раніше бачив, він перебував у Партії регіонів. А я в той час був заступником голови міської організації "Молоді Регіони". Донецьк не такий великий, як здається. Мені запропонували і я погодився.

Нас відразу викликав міністр Швайка і сказав, що завдання №1: все "Клюєвське" зачистити - фірми, компанії, люди. Почали ми з цього.

Як відомо "Свободі" за квотою дісталося Міністерство аграрної політики. Напевно, "Фронт змін" з Арсенієм Петрович особливо задоволений цьому не був. Надійшла негласна команда лупити "Артемсіль", і почали нас мочити ще з 2014 року.

- Яким чином? Міліція?

- Так, міліція. Завдання максимум була - посадити генерального директора. Сам Степаненко - місцевий житель, колишній мер міста Соледар. З "Артемсіль" пов'язана практично вся його життя. Він близько 38 років працював на держпідприємстві.

Але для вас же не секрет, що велика частина Донецької області налаштована проросійськи. Як, в принципі, і велика частина працівників "Артемсолі". Я б сказав, що до сих пір співвідношення 50/50. І Степаненко теж був налаштований проросійськи.

Під час окупації Артемівська Степаненко підтримував ті формування, які були створені на базі "Артемсолі". У мене з ним були неприємні розмови. Я говорив: "Олександр Миколайович, я від цього поїхав і приїхав, виходить, знову до того ж. Давайте цю справу якось припиняйте". А він мені: "Денис, ти не розумієш, скоро прийде Росія і так далі".

І буквально вже через місяць, 17 липня, харківське управління МВС заводить кримінальну справу проти Степаненко. Починають його викликати на допити.

Йому довелося виїхати.

Перед цим своїм наказом він призначив мене виконувати обов'язки генерального директора. Набирає, і усно дає вказівки - з ким підписувати, з ким не підписувати. Я кажу: "Олександр Миколайович, так справа не піде". Уявляєте, так? Він каже усно, а мені потім нести відповідальність. Так не можна.

- Так ви підійшли і до етапу зміни складу Кабінету міністрів?

- Так, 2 грудня 2014 року приходить міністр Павленко.

Ситуація з "Укрспиртом" і подався в біга Михайлом Лабутина мене насторожила. Я собі думаю: тут ці воюють, тут цього шукають, кого-то в багажнику вивозять. Навіщо воно мені потрібно - в мої 33 роки? Я не для цього сюди прийшов.

Я поїхав в міністерство. Відповідно, відразу до міністра Павленко. Він каже: "До тебе претензій немає. Є претензії до твого директору. Де директор?"

Я кажу: "Я б вже сам хотів подивитися на директора". "Давай, поговори з товаришами, якщо знайдеш з ними взаєморозуміння ..."

- З якими "товаришами"? Зі штатним радником міністра?

- Так, з (Олександром) Лієвим. (Колишній міністр туризму і курортів Криму - УП)

- Багато наших співрозмовників також часто називають ще луганського бізнесмена Ігоря Ліскі як людину, яка має певну ступінь впливу на деякі держпідприємства аграрного сектора.

- Що таке корупція? Так, на "Артемсолі" є корупція. Ви хочете, щоб хтось прийшов і сказав "так, я брав", а хтось сказав "так, я давав?" Такого не буде.

Тепер те, що стосується Ліскі.

Міністр за півроку мене жодного разу не викликав. Він не спілкувався зі мною безпосередньо. Всі вони - Лієв, той же Павленко, Володимир Кудінов (директор департаменту з управління державною власністю, ЕП) - справжні віртуози. Вони говорять дуже тихо і дуже тонко. Все так, що не причепишся.

А Лиски можна негарно назвати "смотрящим від міністерства", а можна красиво назвати - "бізнесмен при міністерстві". Що вам більше подобається.

- Чому його можна назвати "смотрящим"? Як він впливає на роботу підприємства? Чим відрізняється його функціонал від того ж Лієва?

- Він може сказати мені, наприклад, те, що не може сказати Лієв.

- Через те, що Лієв - держслужбовець?

- Радник, держслужбовець - не важливо. А Лиски - це та людина, що не має відношення до держслужби. Про нього можна говорити, як про будь-якому іншому людині.

Ми ж розуміємо, що крім "Артемсолі", там мама дорогая. Той же Аграрний фонд, той же "Укрспирт". Хтось кудись поставляє, хтось щось продає. Везуть, вивозять, ліцензії, горіхи, мед. Хтось повинен це контролювати. Людей потрібно підібрати - комерційного, генерального.

Ігор Ліскі, голова ради директорів компанії "Ефективні інвестиції" "Я претензій не маю до Фоменко. Єдине, що у мене з ним особистий конфлікт був. Я у нього намагався купити сіль на експорт - він що тільки не розповідав. І коли його зняли, він вирішив що це через мене ". "Як я можу впливати на кого-то, якщо я не депутат, що не парламентська більшість, не друг президента, і з ним не служив. Як я можу? У мене немає важелів впливу ні на Павленка, або на Лієва". "У мене немає жодного сільгосппідприємства. Я можу розповісти про своє бачення, але давати комусь якісь ... Тим більше, я не можу на когось впливати або когось запрошувати. Я навіть не міг собі уявити, що я такий ".

- Як приймаються рішення в міністерстві і яка роль людей, яких ви перерахували, конкретно в роботі "Артемсолі". Як ви з ними стикалися?

- З міністром за весь час у мене була тільки одна зустріч. Якщо не помиляюся, то 15 грудня 2014 року. Я прийшов сам в міністерство, потім поговорив з хлопцями. Пояснив їм, коли прийшов, чим займався, вони зрозуміли, що я "нічий", не входжу ні в які партії, угруповання або клани.

- Які питання вам задавав міністр?

- Він питав: "Ти знаєш ситуацію на" Артемсолі "?" Знаю "." Де працював, як, освіту? "Тобто звичайну співбесіду. Потім він каже, мовляв, продовжуй спілкування з хлопцями, якщо вони скажуть, що ти нормальний, то будеш працювати далі.

- Як це відбувалося?

- Ви не повірите, це було в кафе. Ми просто сиділи за маленьким столиком все разом. Вони швидко розібралися в ситуації, що я молодий, йти мені нікуди і я в.о. - мене підвісили, на мене поклали обов'язки гендиректора.

Вони кажуть: "Знаєш, яке завдання №1? Звільнити генерального директора, у якого контракт - Степаненко". Міністр каже: "Ти розумієш, що по ньому кримінальну справу за сепаратизму? Ти згоден, що його потрібно звільнити?" "Так". "Робимо?". "Робимо". "Поїхали".

- Коли з'явилися "схеми", описані журналістами "Радіо Свобода"?

- У кожній області є дилери. Ці дилери ніколи не мали прямого контракту з нами. Навіть вони працювали з посередниками. Я прийшов, це все "щастя" закреслив, і дав цим дилерам контракти з заводом. Комунальники і облавтодори підписали контракти безпосередньо - 22 облавтодору підписали контракти безпосередньо. Усе.

А тепер у чому корупція? Ви ж розумієте, що "Артемсіль" не доносити сіль до кожного ларька. 22 країни світу. Ми беремо України. "Артемсіль" займається великим оптом, це виробник. Все одно потрібні дилери - по магазинам.

- Це були Клюєвське дилери?

- Вони працюють хто 10 років, хто 15, хто два, хто три. Яке завдання у смотрящих? Одного з дилерів закреслити і поставити свого, або купити, або увійти в засновники, тобто якось їх під себе підім'яти.

Ви ж чули про фірму "Констанза", яка фігурує в розслідуванні? Вони забрали навал у всіх дилерів, грубо кажучи, і віддали весь навал ім. Що хотіли товариші? Чому власне мене звільнили?

Я вам наведу чотири таких кричущих прикладу.

Перша схема - це депозит в "Радикал Банку". Мене схиляли до переходу на обслуговування в цей банк. Кримінального тут, насправді, нічого немає, я маю право вибирати. Але, вибачте, я нормальний чоловік. Я відповідаю за підприємство, де працюють 3 тисячі людей. Це містоутворююче підприємство. Тут люди, мене на ремені поріжуть. Я не міг сказати "ні". Я сказав: "Ну, ми вивчимо".

- Про які суми йдеться?

- Оборот "Артемсолі" в рік - до 1,5 млрд грн. Це в місяць 100-120 млн гривень. У мене є фінансовий департамент, у мене є нормальний фінансовий директор. Я приїжджаю з Києва і говорю: "Тетяна Олександрівна, уявляєте собі?" Вона каже: "Денис, це катастрофа". Що ми з нею робимо? Ми починаємо "петляти".

Ми так і не поклали гроші в "Радикал Банк", але інші мої колеги з інших підприємств, з того ж ПАТ "Аграрний фонд" або ДП "Насіннєвий фонд України", поклали. Я їх питав "Хлопці, навіщо?" Вони кажуть: "Ми не могли інакше ..."

як уже раніше писала ЕП , "Радикал банк" був визнаний неплатоспроможним. У ПАТ "Аграрний фонд" в банку зависло близько 330 млн гривень.

- Як вони тиснуть на вас? Який сам механізм?

- "Алло, Денис? Там тебе людина набере, керівник одного з банків". Набирає людина: "Здрастуйте, мене звати Андрій," Радикал банк ", мені б поспілкуватися з вами. Я починаю з ним спілкуватися, хоча вже розумію, що він мені не потрібен. Ну, скільки часу потрібно для вивчення документів? Тиждень-два. Я ігнорую.

Він розповідає їм, що я не хочу працювати. Мовляв, він петляє, відмазується - я поїхав, то ще не приїхав. Значить, "мінус". Наступний варіант.

- Тобто, прямий указки з міністерства немає?

- Так, ні листи, нічого. Поїхали далі - друга схема. Створюється ТОВ, будь-яке. З цим ТОВ полягає контракт на реалізацію солі, нашої продукції, в Україні. Дається відстрочення на два місяці.

"Артемсіль" відвантажує, а потім ТОВ банкрутує і не виплачує нічого. Хто знає, що ТОВ збанкрутувало? Я піду і заявлю, якщо я підписав? Я не піду. Мене першим залучать.

Мені пропонували заводити такі ТОВ тим самим шляхом. Знову ж набирають мене: "До вас прийде людина Сергій". Приходить Сергій, привозить пакет документів, статутних документів, каже: "Ось". Я кажу: "Що це?" "Це фірма". "Яка?" "Буде займатися продажем солі". Я кажу: "Навіщо?" Я вже розумію, питаю: "А де у вас офіс, де у вас складські приміщення, які оборотні кошти?" Починаю мудрувати. Він їде і знову дзвінок: "Як же так?".

Третя схема - через те ж саме ТОВ. Ми ж працюємо з 22 країнами світу. Тобто, якщо раніше на Грузію безпосередньо йшло, то тепер вони хочуть через ТОВ. Для чого? Повертається ПДВ - 20% саме цієї "прокладці". Начебто законно, але можна і без цього.

Четвертий епізод - етосамое велике корупційне діяння, яке відбулося.

Візьмемо 22 країни, куди ми постачаємо соль.26 січня 2015 року в нас забирають російський ринок. Залишається ще технічна сіль, але від неї прибутку ніякої. Ось тут у нас забрали 40%. У окуповані області не можна поставляти - ще "мінус" 20%.

Європа нашу сіль не їсть. У Європи зими практично немає - вони не посипають сіллю дороги. У Румунії, Грузії, Туреччини - скрізь є власний виробник. Проте, раніше ми в ту ж Грузію все одно більше продавали.

Чому вже не продаємо? Збільшився в два рази ж / д тариф раз, з'являється багато фірм-прокладок - два. А потім ще приїжджає людина в Грузію і каже: "Хочеш працювати з" Артемсіль "? 15 доларів з тонни і поїхали".

А йому товариш каже: "У вас і так ціна зросла, ж / д тариф в два рази, а ти мені ще кажеш 15 доларів з тонни. А курс долара?" І у нього ціна стає непрохідною. Йому легше купити іранську сіль, турецьку - будь-яку іншу, тому що "Артемсіль" невигідно купувати.

Через якийсь час виявляється, що Румунія, Угорщина і Грузія вже в два рази менше солі беруть.

Приїжджає НАБУ, дивляться документи, договори. Начебто все дилери ті ж самі, нікого нового немає. Як довести наявність "схеми"? Записати на диктофон, що вимагають? Це не допоможе.

Я до губернатора Жебрівському з цим два рази ходив.

- І що він?

- Курить. Я кажу: "Павло Іванович, така ситуація, ось такі люди. Давайте щось робити". Він сидить взагалі без печалі і каже: "Денис, ну, ти все одно не прохідний. Я взагалі туди хочу свою людину поставити". І офіційно пише міністру папір, що рекомендую таку людину. Я кажу: "Павло Іванович, у вас нічого не вийде. Тому що там зовсім інше кіно".

- Як вас звільнили?

- Дзвонить мені Лієв якось. "Денис, привіт. Ти зараз де?" "Так ось, в" Укрзалізниці "," Заїдеш? "" Так ". Заїжджаю. Дивлюся: зняти Фоменко, призначити Журавльова (Андрій Журавльов, в.о. директора" Артемсолі "з червня 2015 до 26 жовтня 2015 - УП).

"Чого?", - питаю. "Рішення міністра. Він нормальна людина, ось номер телефону, поїдеш і поспілкуєшся".

Я з Києва їжу в Кривий Ріг на своєму автомобілі, забираю Журавльова, приїжджаю на "Артемсіль", уявляю колективу. Для цього потрібно два дні - щоб об'їхати і представити на всіх підприємствах.

Буквально на другий день людина починає уникати від мене. Я кажу: "Втомився працювати, не був ще у відпустці. Піду я у відпустку". Він підписує мені відпустку, а на наступний день мені телефонують хлопці і кажуть: "Вони викликали весь мій колектив і сказали писати заяву на розрахунок. Мовляв, підпишіть всі заяви на розрахунок або на вас всіх будуть порушені кримінальні справи".

Я йому телефоную: "Андрій Юрійович, а що за херня?". "Така команда". "Від кого?" "З міністерства".

Ми відмовляємося писати звільнювальні. Що вони роблять? Вони змінюють організаційну структуру підприємства і таким чином скорочують всіх людей. Просто так звільнити не можна, можна тільки попередити про зміну штатної структури, організаційної структури підприємства, а це обов'язково узгоджується з міністерством.

- Ви почали дзвонити після цього Лієву, Лиски, Кудінова?

- Так. Вони уникали конкретики, поки я випадково не зустрівся з Лієвим - навпаки міністерства. Бачу, Лієв йде на обід. Кажу: "Саша, здрастуйте, можна з вами поспілкуватися?" "Так, будь ласка, ось кафе".

Я кажу: "Саша, що сталося? Чому так? Ми нормально працювали, виконали всі планові показники. Арсеній Петрович нацькував на нас КРУ, 140 аркушів перевірки - і ніде не вказано прізвище" Фоменко ". Він сидить і говорить:" Ти розумієш, все нормально. Але твоя фінансова діяльність не цікава "." Кому? "" Нам. Ми з тобою намагалися спілкуватися, але ти не розумієш ситуації "." І що? "" Міністр прийняв рішення віддати "Артемсіль" депутатам від БПП ".

Олександр Лієв, радник Міністра аграрної політики та продовольства "Я з Фоменко Ніколи ні про Які фінансах Говорити НЕ МІГ, и не говорів бі. Ті, что ВІН намагався чіплятіся, и не радів тому, что Йому предложили Залишити пост - це факт. Альо ВІН и перебував, власне, на підприємстві як Випадкове людина. ВІН до цього БУВ керівніком автомийки в Артемівську и БУВ адміністратівнім директором "Артемсолі" при старому діректорові. Ні "фінансово", Ніяк інакше нас ВІН НЕ цікавів, и ніхто Інший НЕ цікавить. Зі мною з приводу "Артемсолі" ніхто з "БП П" жодного разу не ОВОР. Що стосується звільнення Фоменка, то причин було валом. ... У нас немає ніяких квот. Павленко не допустив жодного квотного принципу. Квот немає ні по заступникам міністра, ні в департаментах, ні на держпідприємствах. Депутатів "БПП" я навіть жодного разу не бачив на прийомі у міністра ". "З Лиски ми дружимо. Він очолює координаційну раду Aspen Ukraine, там познайомився з ним і я, і Олексій Михайлович. Міністр може максимум п'ять-шість разів на рік зустрітися з Лиски, але я ще раз підкреслюю, це ніяк не стосується нашої робочої діяльності ".

- І називає прізвища?

- Називає прізвища. Третьякова (Олександр Третьякова, депутат БПП, ЕП), Недава (Олег Недава, БПП, ЕП) і якогось Валеру, я потім вже зрозумів, що Іщенко (колишній "ударовец" Валерій Іщенко, один Артура Палатного, ЕП). "Що значить віддали?" "Ну, ти ж бачиш, які в країні непонятки, ти ж розумієш, що міністр від" Самопомочі ", за майбутні преференції і підтримку його в наступному складі Кабінету міністрів ...".

Тобто, вони це вже влітку розуміли. "Так, Саша, а я при чому?" Він каже: "Ти ні до чого. Я не проти, йди з ними домовляйся і працюй. Я ж не проти". І все. Потім я намагався вийти на "Самопоміч" - Івана Мірошниченко , Олега Березюка, тому що міністр був призначений за їхньою квотою. Я з ними спілкувався через помічників. Вони: "Ми розберемося, ми подивимося, п'яте-десяте". За підсумком я вже дійшов до НАБУ.

Олександр Третьяков, народний депутат Блоку Петра Порошенка "Напевно, тому що у мене є стара історія взаємин з президентом. А зараз це модно - все що навколо президента - бити по цьому. Я ніякого відношення до менеджменту" Артемсолі "не маю, і до збуту . Можете перевірити, єдина компанія, до якої я опосередковано був причетний - "АТЕК-95" (в минулому - один з найбільших нафтотрейдерів, ЕП). Більше жодної компанії будь-яким чином афілійованої зі мною - ні. Сіллю я навіть ніколи не займався ".

- С Мірошниченко особисто спілкувалися?

- Ні. Він не захотів. Але світ тісний. Люди, які спілкуються з Мірошниченко, дали його номер телефону на той випадок, якщо він мені буде дзвонити.

Як мені сказали, йому донесли про можливі факти корупції в "Артемсолі" і Міністерстві аграрної політики. Але в той час, це був листопад 2015 року, він не вірив в це. Ці ж люди мені сказали піти в НАБУ і написати заяву.

Мене потім викликали: "Ну, от скажіть, де корупція?". Я кажу: "Я на підприємстві вже півроку не перебуваю. Я не знаю".

В основному вся корупція, яка на підприємстві, вона в головах, в глобальних процесах, а не на паперах і в підписах.

- Ви знайомі з нинішнім директором Володимиром Часткою?

- Я з Часткою спілкувався, ми знайомі. Я з питанням: "А можна повернутися? Все-таки зі мною некрасиво надійшли". Але він сказав, що "товариші" мене не узгоджують. Чесно кажучи, я міністра так і не дістав, не побачив - що він, де він, чому. Чому мене звільнили, я так відповіді і не отримав.

- Чому Андрія Журавльова, який вас змінив, так швидко поміняли на Частку?

- Моє припущення - за чотири місяці (це червень-вересень) "Артемсіль" обвалилася настільки круто, що міністр, видно, вирішив зробити показовий виступ, нібито реформи, і звільнив Журавльова. В цей час проходило два конкурси. У першому конкурсі мені сказали: "Не приймай участь, а то посадимо в тюрму". Це мені Лієв порекомендував.

Виявляється, СБУ 10 червня 2015 порушило справу щодо фінансування сепаратизму стосовно посадових осіб "Артемсолі". Буквально напередодні мого звільнення. Вони мене, таким чином, підвісили. Мовляв, якщо ти будеш брати участь в конкурсі, ми тебе посадимо в тюрму. Але я від конкурсу відмовився. А в другому конкурсі я брав участь. До сьогоднішнього дня, мене на допит в СБУ за фактом порушення справи так ніхто і не викликав.

Володимир Частка, директор ДП "Артемсіль" "Особи, зазначені в вашому запиті (Ігор Ліскі, Олександр Лієв, Олег Недава, Олександр Третьяков, Валерій Іщенко, ЕП) не входили і не входять до кола мого спілкування, ніяких рекомендацій щодо роботи ДП" Артемсіль "я від них не отримував. з питань, які виникають в роботі підприємства, я спілкуюся з директорами департаментів Мінагрополітики, найчастіше з директором департаменту управління государстенного власністю (Володимир Кудінов, на початку міністерської кар'єри Олексія Павленко займав посадові особи, ск ь його радника, ЕП) ". "Зараз НАБУ проводить перевірку діяльності ДП" Артемсіль "за 2014-2015 роки, яка дасть відповіді на питання про зловживання на підприємстві".

- Ви не розуміли, що ви реально вже не зможете виграти?

- Чесно, розумів. Просто для цирку. Але конкурс не відбувся.

- Вам розповідали, що відбувалося на підприємстві після вашого звільнення? Як з'явилася ця компанія "Костанзо", про яку йшла мова в розслідуванні "Радіо Свобода"?

- Розповідали, і з деякими я до сих пір спілкуюся. Може бути, люди якраз через мене намагаються достукатися до Києва.

По суті, "Костанзо" - це та ж компанія, яку хотіли завести при мені. Але при мені така назва не звучало. Пакети документів, які мені давали в Києві, я приносив до себе на стіл і навіть не дивився. Я відразу розумів, що це.

- Як ви думаєте, на кого працював міністр в цій ситуації? На "Самопоміч", може Мірошниченко, або це була особиста ініціатива ось цих ось хто дивиться?

- Не знаю, що було раніше - курка чи яйце. Спочатку подумали про міністра погано, я маю на увазі "Самопоміч", а потім він напартачив, або навпаки. Але я знаю точно, що вони дізналися про "Артемсолі", про корупцію всередині. Їм було неприємно, що він спілкується з депутатами БПП. Вони почали підозрювати, що людина намагається переїхати в іншу партію. Напевно, це послужило причиною його відставки.

- Тобто, він діяв самостійно?

- Я думаю, що так. Потім він став самостійним гравцем. І зараз він намагається самостійно. Ви ж бачите, що вони почали дружити по інтересам. Те все різко пішли, то все повернулися.

- Що вам НАБУ говорить?

- Ми в останній раз були у заступника Ситника. Він запропонував сказати мені, де конкретно фірми. Я їм кажу: "Хлопці, у вас зарплати по 40 тисяч гривень, ви хочете в цьому кабінеті, не відходячи від каси, розкрити справу за" Артемсолі "? Так не буває. Вам треба їхати туди. Жити там місяць, два, три, дивитися документи, спілкуватися з людьми, персоналом, жителями міста, з активістами, лівими, правими, скривдженими. І тоді ви зрозумієте, в чому суть "Чому я так думаю? Тому що все можуть перевірити, що мій період, коли я працював, він успішний і мій період перевірений КРУ Донецької області ".

- Швайка теж брав участь в якихось схемах на "Артемсолі"?

- При Швайка я три місяці працював комерційним директором і три місяці виконавчим. Я не знаю відносин Швайки і Степаненко, не знаю, хто з ким домовлявся і як.

Коли звільняли Артемівськ, розбомбили ж / д шляху, "Артемсіль" стояла три тижні. Кличко мене тоді викликав, говорив, що в Києві без солі не можна. Ми давали прес-конференцію зі Швайкою, потрібно було народ заспокоїти, що ось зараз підприємство запуститься. Чисто робоча комунікація.

- Ви називаєте прізвища депутатів. Чи не боїтеся позовів з їхнього боку?

- Позовів про те, що мені сказав Лієв, назвав ті прізвища?

- Лієв скаже, що бачить вас вперше.

- Лієв може сказати все, що завгодно. Знаєте, тоді у нас в принципі корупції не існує, все надумано. Тоді у нас, тоді все законно і прозоро. Я з цими депутатами не зустрічався, навіть не уявляю, як вони виглядають. Якщо я зустрічався з Лієвим, то я знаю, де і коли, і знаю, що він мені говорив. І за свої слова я готовий відповідати.

Андрій Самофалов, Дмитро Денков, за підтримки фонду "Відродження", УП

Розкажіть як ви потрапили на "Артемсіль"?
Їхати куди?
У Київ?
Ви були знайомі з Степаненко?
Яким чином?
Міліція?
Уявляєте, так?
Так ви підійшли і до етапу зміни складу Кабінету міністрів?
Де директор?
Зі штатним радником міністра?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация