"Небезпечні російські літаки" лякають Західну півкулю

Російська далека авіація все голосніше нагадує про себе. На початку вересня два російські стратегічні бомбардувальники Ту-95 МС успішно відпрацювали завдання по повітряного патрулювання над Північним Льодовитим океаном і акваторією Тихого океану. Російська далека авіація все голосніше нагадує про себе

"Небезпечні російські літаки" лякають Західну півкулю

"Маршрут польоту проходив через нейтральні води Північного Льодовитого океану в район акваторії Тихого океану. Літаки були підняті з східної частини Росії і успішно виконали поставлені завдання", - сказав 10 вересня помічник Головкому ВПС РФ з інформаційного забезпечення підполковник Володимир Дрік.

Такі польоти користуються пильною увагою з боку інших країн. Ось і на цей раз російські бомбардувальники супроводжувалися двома винищувачами F-15 ВПС США.

Читайте: ВВС США відчувають "гіперболоїд інженера Гаріна".

Мабуть, для того, щоб запобігти можливим звинувачення, Дрік сказав: "Все польоти літаків ВПС Росії виконуються в строгій відповідності з Міжнародними правилами використання повітряного простору над нейтральними водами, не порушуючи кордонів інших держав".

Відзначимо, що в серпні 2007 р після 15-річної перерви Дальня авіація ВПС РФ відновила польоти з метою позначення постійної присутності в стратегічно важливих для країни регіонах.

При цьому російські літаки на борту не несуть бойового озброєння. Але, незважаючи на це, США, Великобританія і Канада влаштовують істерики з приводу польотів нашої авіації. Таке враження, що держава, що володіє стратегічною авіацією, не має права використовувати її на свій розсуд.

"Якщо Росії захотілося дістати частину цих старих літаків з нафталіну і знову підняти їх в повітря, то це вирішувати їм", - заявив в 2007 р обіймав посаду прес-секретаря Держдепартаменту США зовнішньополітичного відомства США Маккормак. Невдоволення відновленням польотів російської дальньої авіації було в наявності.

Польоти до Північного полюсу логічно продовжують курс Росії на закріплення за собою багатої на природні ресурси шельфу Арктики. Але останнім часом наші літаки літають і куди південніше - над Тихим і Індійським океанами, в південній Атлантиці. У вересні 2008 р два літака Ту-160 здійснили політ до Венесуели.

Американська газета The Washington Post тоді написала, що російські стратегічні бомбардувальники приземлилися у Венесуелі, щоб "мучити" Вашингтон. Воно зазначило, що це перший випадок знаходження таких небезпечних російських літаків в Західній півкулі з часу закінчення холодної війни.

Держсекретар США Кондоліза Райс теж не упустила можливості сказати ущипливо: "анахронічність демонстрація Росією своєї військової потужності не поверне назад хід історії ...

Ми впевнені, що наші зв'язки з сусідами з Латинської Америки не будуть підірвані кількома старіючим бомбардувальниками, які відвідують один з небагатьох латиноамериканських авторитарних режимів ".

Відповідь на іронію Райс з приводу старіючих бомбардувальників дав тоді екс-головком ВПС Росії Петро Дейнекін.

"Як людина, яка в якості пілота брав участь в державних випробуваннях Ту-160, я можу заявити, що це сучасний ударний авіаційний комплекс, який постійно вдосконалюється і розвивається, з точки зору, застосування з його борту високоточної зброї, в тому числі авіабомб і крилатих ракет з різноманітними системами самонаведення.

Якщо хочете, це зброя першого удару. Ядерні крилаті ракети (один Ту-160 бере 12 таких ракет) йдуть з борта Ту-160 до заданих об'єктів низько над землею.

Тому ніякі засоби протиракетної оборони не здатні такі ракети помітити. У цьому їх якісну відмінність від міжконтинентальних балістичних ракет, старт яких легко засікається з космосу ", - сказав Дейнекін.

Після зміни влади у Вашингтоні в січні цього року році різких слів з США стало лунати менше.

Зате активізувалася Канада. Вона була незадоволена польотом поблизу канадського повітряного кордону в Арктиці російського стратегічного бомбардувальника Ту-95 в лютому цього року. Для його перехоплення в повітря були підняті винищувачі.

Читайте: Ту-95 "подфарсіл" Канаді .

"Я висловлюю стурбованість, викликану все більш агресивними діями Росії по всьому світу і в нашому повітряному просторі.

Ми будемо захищати наш повітряний простір і відповідати кожен раз, коли російські здійснюють посягання на суверенітет Канади ", - прокоментував те, що трапилося на початку березня 2009 року прем'єр-міністр Канади Стівен

Ми будемо захищати наш повітряний простір і відповідати кожен раз, коли російські здійснюють посягання на суверенітет Канади , - прокоментував те, що трапилося на початку березня 2009 року прем'єр-міністр Канади Стівен

"Небезпечні російські літаки" лякають Західну півкулю

Харпер.

По суті, не відбулося нічого серйозного, що могло б так схвилювати канадська влада. Стратегічний бомбардувальник Ту-95 летів над нейтральними водами. При цьому канадців про даний польоті заздалегідь поінформували. Де ж, питається, агресивні дії?

Невдоволення польотом нашої авіації звучало і в Лондоні. У липні цього року в Палаті громад британського парламенту був складений доповідь "Росія: нова конфронтація?".

У ньому депутати закликали уряд різкіше реагувати на польоти російських військових літаків поблизу британського повітряного простору. Бо такі польоти "не є діями дружньої країни і створюють ризик загострення напруженості", сказано в документі.

Англійцям не подобається, що за останні два роки російські військові літаки 18 разів пролітали недалеко від повітряного простору Великобританії і не сповістили британську сторону.

Читайте: Образ ворога в творчості британського парламенту .

Пояснення було дано дивне: "Хоча літаки не входили в британський повітряний простір, за правилами міжнародної цивільної авіації росіяни повинні сповіщати британська влада про польоти, які проходять через більш широкий" район британської польотної інформації ".

Мабуть, англійці забули, що правила цивільної авіації на військові літаки не поширюються.

Виходить, що США, Канада і Великобританія просто незадоволені тим фактом, що Росія знову повертається до клубу великих військово-повітряних держав і підриває монополію англо-саксонських країн в повітрі.

Де ж, питається, агресивні дії?
У липні цього року в Палаті громад британського парламенту був складений доповідь "Росія: нова конфронтація?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация