"Правое дело" не всі встигло

Списки кандидатів були "підвішені" до останньої хвилини

Одним з перших на з'їзд прийшов головний ідеолог антіпрохоровского перевороту Андрій Богданов і відразу отримав питання від «МК»: «Так ви просили Прохорова повернутися в партію чи ні?»

- Тут дуже смішна штука вийшла. Ми тільки вночі розібралися, що сталося. Технічний співробітник розсилав агентствам анонс третього дня з'їзду. Він взяв анонс першого дня (в ньому як голова партії фігурував Прохоров), поміняв дату і місце проведення, а Михайла Дмитровича викреслити забув. А потім, коли пішла хвиля, злякався і, замість того щоб спростувати інформацію, не брав трубку. А ми все нічого не розуміли ...

Сенсаційним відкриттям з «МК» поділився глава московської міської організації «ПД» В'ячеслав Смирнов: «Ми з Богдановим дізналися, що Прохоров йде не 15 вересня, як все, а ще 5-го. Він тоді зустрівся з президентом і оголосив, що йде. І з цього дня заблокував фінансування партії ».

До речі, про гроші. В.о. голови партії Андрій Дунаєв повідомив, що рахунок партійної каси заблокований і право підпису належить Прохорову. «За результатами з'їзду буде зареєстрований статут, в Мін'юсті ми внесемо до єдиного реєстру Дунаєва, проведемо його через податкову, і потім банк дасть йому право працювати з рахунком», - пояснив Богданов, а Дунаєв уточнив: «Тоді й дізнаємося, чи є на рахунку гроші і скільки ».

До відкриття засідання стало ясно, що в федеральну десятку крім пана Надєждіна відмовилися увійти Бовт і колишній міністр Андрій Нечаєв. Останній залишає ще й партію ... Відкривши з'їзд, зачитали кілька привітальних телеграм - від Держдуми, Ради Федерації і навіть «Єдиної Росії». У кожній говорилося, що «Правое дело» проявило мужність, «не дозволивши криміналу вбудуватися у владу». Іншими словами, спасибі за Ройзмана.

Першим пунктом було прийняття програми, але з'ясувалося, що вона ще недописана. Тоді Дунаєв запропонував схвалити її авансом, спираючись на «програмну заяву» - невелику вижимки, роздану делегатам. У ній, зокрема, пропонувалося розформувати ГИБДД і ФСО і повністю звільнити від податків тих, хто отримує менше 15 000 рублів, а також всіх без винятку жителів села.

Обговорювати документ в президії не хотіли. За неіснуючу програму проголосували одноголосно і перейшли до обговорення списків.

За неіснуючу програму проголосували одноголосно і перейшли до обговорення списків

Найпопулярніше (Чакветазде) і непопулярне (Богданов) особа партії. Фото: Наталія Губернаторова.

Виглядала «полеміка» так. В'ячеслав Смирнов повідомив, що голови у партії поки не буде, а федеральний список очолять Дунаєв, Богданов і Чакветадзе, зачитав федеральну десятку. Потім почав шукати федеральний список, і з'ясувалося, що він ще недописаним. Оголосили перерву, після якого Смирнов скоромовкою зачитав близько 370 прізвищ. І делегатів запросили до урни.

На питання «МК», чи встигли делегати обміркувати свою позицію по кожному кандидату і чи не виявиться в списку сотня нових Ройзманом, Смирнов відповів: «Центрвиборчком не забороняє голосувати списком, а навіть рекомендує. Від нас вимагається лише одне - ознайомити делегатів зі списком. Отримавши бюлетень (в якому взагалі немає жодного прізвища, а тільки "за" і "проти". - Авт.), Кожен делегат розписується, що ознайомлений ».

Незгодних з такою схемою було мало. За список проголосували 61 делегат, проти - 12.

Більш докладний репортаж зі з'їзду в блозі автора

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация