"ПриватБанк" обмежив оплату картами з конвертацією гривні

Найбільший український банк «ПриватБанк» ввів тимчасові обмеження на здійснення окремих транзакцій з конвертацією гривні, а також почав використовувати для інших транзакцій з конвертацією спеціальний картковий курс, повідомляє   «Інтерфакс»

Найбільший український банк «ПриватБанк» ввів тимчасові обмеження на здійснення окремих транзакцій з конвертацією гривні, а також почав використовувати для інших транзакцій з конвертацією спеціальний картковий курс, повідомляє «Інтерфакс» . Таким чином, українські покупці на даний момент не можуть здійснювати покупки в закордонних інтернет-магазинах, якщо конвертація валюти відбувається на їхньому боці. Ряд користувачів вже зіткнулися з тим, що не можуть оплатити покупки в магазині Google Play.

«Деякі іноземні магазини при оплаті з гривневої картки конвертують гривні в валюту на своєму боці (за моєю оцінкою, число таких операцій становить близько 1-3% від загальної кількості). До кінця минулого року це призводило до того, що всі українські банки втрачали на цьому мільйони гривень щодня, продаючи валюту за заниженим курсом », - коментує ситуацію директор з інформаційних технологій в« ПриватБанку »Дмитро Дубілет.

«Уразливість полягає в тому, що курс платіжної системи набагато нижче ринкового, ця різниця особливо істотна в даний момент. При авторизації 1586 UAH, платіжна система конвертує за курсом 15,86 і сума відшкодування емітента еквайєру виходить 100 USD. Ринковий курс на даний момент дорівнює ~ 19 UAH за USD. Списання з гривневого карткового рахунку відбувається в гривні (тобто 1586 UAH), а відшкодування - в доларах (100 USD) », - додає перший заступник голови правління« ПриватБанку »Олег Гороховський.

За його словами, в листопаді-грудні 2014 року клієнти розібралися в цій схемі. В результаті обсяг транзакцій за вказаною технологією DCC (Dynamic Currency Conversion) став лавиноподібно зростати: у жовтні - 138,4 млн грн, в листопаді - 177,3 млн грн, в грудні - 560,7 млн ​​грн.

«Ми таким чином спровокували десятки тисяч українців на відмінний бізнес: кладеш на гривневу карту гроші, їдеш (або, для прикордонних областей, йдеш) за кордон, знімаєш в закордонному банкоматі валюту, повертаєшся в Україну і продаєш на чорному ринку валюту з величезною маржею» , - пояснює Д.Дубілет.

Він підкреслив, що через цю «дірку» в ПриватБанку, як і у багатьох інших банків, йшла вся валюта. «На ринку залишилося зовсім небагато банків, хто ще не побачив цю схему (свідомо чи недогледіли). Кажуть, на їх карти в прикордонних областях йде ціла полювання », - пише директор з інформаційних технологій найбільшого українського банку.

О.Гороховскій зазначив, що після цього банк змушений був перейти на картковий курс для транзакцій в гривні, якщо POS термінал фактично знаходиться закордоном, це стосується як наземних транзакцій, так і транзакцій в інтернет. Згідно з інформацією на сайті банку, такий курс для долара становить: купівля 18,3 грн / $ 1, продаж - 19,305 грн / $ 1, для євро: покупка - 22,3 грн / $ 1, продаж - 23,4742 грн / $ 1.

Дмитро Дубілет також повідомив, що на початку цього року додатково до курсу в процесингу банку були змінені настройки. «Але, на жаль, це призвело до того, що тепер почали зазнавати збитків наші клієнти, так як по їх транзакціях відбувалася фактично подвійна конвертація», - зазначив він.

У зв'язку з цим «ПриватБанк» прийняв ряд рішень. Зокрема, до 10-го січня клієнтам будуть повернені гроші, які вони втратили через таку подвійної конвертації. Крім цього, 3-го січня було заборонено будь-які транзакції, при яких конвертація гривні в валюти відбувається на стороні магазину.

«Ми рекомендуємо всім клієнтам, які розплачуються в магазинах, вибирати валюту, відмінну від гривні (наприклад, в PayPal це спеціальна галочка, в магазинах« на землі »продавці зазвичай запитують клієнтів, в якій валюті розплачуватися)», - пояснює Д.Дубілет.

Оновлене: З 6 січня 2015 року «ПриватБанк» відкриває продаж доларів в Приват24, щоб клієнти могли здійснювати транзакції в Інтернет-магазинах, де відбувається подвійна конвертація гривні.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация