"Прості" історії відбулися в Росії .. Обговорення на LiveInternet

  1. 2 | Cамая довга в історії укріплена лінія Засічна типу - Велика Засічна Чорта ( «Государева заповідь»).
  2. 3 | Найбільший камінь з коли-небудь переміщених чоловіком - «Грім-камінь».
  3. 4 | Мовчазні жаби і Раифский Богородицький чоловічий монастир (Казань)
Цитата повідомлення Алекс-Р

"Прості" історії відбулися в Росії.

Як російська селянська сім'я опинилася в Книзі рекордів Гіннеса

Скільки може бути дітей в сім'ї? Десять, п'ятнадцять, двадцять п'ять? Відповідь проста: скільки Бог дасть. «Рекорд», встановлений в Росії більше 200 років тому селянином Федором Васильєвим, до сих пір нікому не вдалося побити (народжених від однієї дружини)

Коли благочестивий селянин з міста Шуя Володимирського повіту Федір Васильєв надумав одружитися з такою ж благочестивої російської селянці, він навіть не підозрював, що прославиться не тільки свого часу, але і на довгі роки, і навіть сторіччя, як батько найбільшої кількості дітей, народжених від однієї дружини.

На жаль, історія не зберегла навіть малих подробиць про цю жінку. Прямі нащадки родини Васильєвих, які до сих пір живуть в тих місцях, не знають ні імені, ні прізвища в дівоцтві цієї легендарної матері, яка встановила своєрідний рекорд.

В цілому за 40 років (з 1725 по 1765 рр.) Вона народила 69 дітей: чотири рази - четверняшек, сім раз - трійнят і 16 разів двійнят, тобто, жоден з її численних дітей, які не з'явився на світло в поодинці. Всього було двадцять сім пологів, і тільки двоє крихіток загинули при народженні, решта дітей дожили до зрілого віку.

Цей унікальний факт був зафіксований в літописі Нікольського монастиря, і навіть цариця Катерина II відзначила його, як феномен дітонародження. Шуйський випадок був радше винятком, хоча і не єдиним. Наприклад, в 1755 році був представлений до двору селянин з села Введенское Яків Кирилов 60 років від роду. Батько 72 дітей - 57 від першої дружини і 15 - від другої. Причому історія замовчує, зупинився чи Яків Кирилов на досягнутому.

Про Федора Васильєва відомо, що він народився в 1701 році. Був глибоко віруючим чоловіком. Його сім'я жила за традиційними канонами суворого домострою.

Ніхто тоді на Русі аборти не робив, і дітей народжували, скільки Бог пошле. Чадородие завжди вважалося благословенням згори, так що сімейству Васильєвих Господь, мабуть, уподобав.

Можна припустити, яка відповідальність лежала на плечах цієї унікальної людини! Яких зусиль коштувало прогодувати і одягнути таку величезну сімейство! Швидше за все, більшість дітей в ранньому віці має у своєму розпорядженні монастиря, тому ніхто по світу не пішов.

Після смерті першої дружини Федір Васильєв одружився ще один раз, і вже друга дружина (про яку також не збереглося жодних відомостей!) Народила йому вісімнадцять дітей! В цілому Федоров став батьком 87 дітей !!!

Ці дані документально підтверджені і циркуляром за переписом населення 1782 року спрямованим в Московську губернську канцелярію з Шуйського повітового суду:

«... Того ж повіту володіння Миколаївського монастиря у селянина Федора Васильєва, якого від народження 75 років, було дві дружини, з якими він нажив дітей: з першої - чотири четверні, семеро трійні та шістнадцятьом двійні, разом 69 осіб, з іншого дружиною - двої трійні і шестеро двійні, разом 18 осіб; всього ж мав він з обома дружинами дітей 87 осіб, з яких померло 4, в наявності живих 83 людини ».

Навіть через 200 років Федора Васильєва називають рекордсменом по плодючості, а його «досягнення» занесено в книгу рекордів Гіннеса. Одночасно рекордним стало і найбільше число близнюків в одній родині. А ось охочих повторити подібні «рекорди» Шуйського селянина поки що чи не знаходиться ...

2 | Cамая довга в історії укріплена лінія Засічна типу - Велика Засічна Чорта ( «Государева заповідь»).

Засічна черта.Южний кордон. 2010р, Художник - Max presnyakov

Грандіозна система укріплень, що складалася з фортець, інженерних загороджень і обслуговували їх військ і будівельників - Государева заповідь або Чорта, нині відома під вигаданим істориками назвою Велика засічнихриса. Загальна протяжність - близько 1000 км. (!)

Велика Засічна Чорта - система оборонних споруд, що застосовувалася з XIII століття на Русі і отримала особливий розвиток в XVI-XVII століттях на південних кордонах Російської царства для захисту від навали монголо-татарських і кримських військ, а також в якості опори при настанні на противника.

Основна частина укріплень Риси складалася з засік *, тобто бар'єрів з повалених дерев, складених в «барикади». Риса також була укріплена ровами і насипами, палісадами, оглядовими вежами. У деяких місцях вона переривалася річками, озерами, болотами.

| Засіки представляли собою загородження, що влаштовуються з дерев середніх і більш розмірів, повалених хрест-навхрест вершинами в сторону противника. Крім своєї простоти і швидкості улаштування, такі засіки були нездоланною і трудноунічтожаемим перешкодою для наступаючих загонів.

Риса складалася з двох великих оборонних ліній - основний, що простягнулася від брянських лісів в околицях Козельська до Переяслава-Рязанського (нині Рязані) через Тулу довжиною понад 600 км і висунутою вперед лінії з Ряжськ і Шацької засік, розташованої на схід від, разом з якою загальна протяжність укріплень наближалася до 1000 км. Глибина смуги засік місцями досягала 20-30 км.

Оскільки кордони Росії постійно змінювалися, оборонні споруди такого масштабу вже не зводилися. Деякі просто занепали і прийшли в непридатність.

До нашого часу більшість засечних лісів просто вирубані, а невелика частина, що залишилася була взята під охорону в заповідниках «Калузький засіки» і «Тульські засіки». Втім, останній існував тільки до 1951 року, і зараз розглядається питання про його відновлення

3 | Найбільший камінь з коли-небудь переміщених чоловіком - «Грім-камінь».

3 |  Найбільший камінь з коли-небудь переміщених чоловіком - «Грім-камінь»

Використовується як підставу для знаменитого Мідного вершника - пам'ятника Петру I в Санкт-Петербурзі. Має масу 2400 тонн і є найбільшим монолітним каменем, коли або переміщеним людьми, причому як в необробленому, так і в обробленому вигляді. Через це його переміщення по суші і воді є навіть за сучасними мірками грандіозної транспортної операцією.

Переміщення каменю привернуло увагу всієї Європи. Операція тривала з 15 листопада 1769 року по 27 березня 1770 року камінь був переміщений на ковзанках від околиць села Кінна Лахта на 7855 м до берега Фінської затоки, а звідти морем був переправлений в центр Санкт-Петербурга, до місця установки. Оброблявся камінь прямо по ходу перевезення.

Оброблявся камінь прямо по ходу перевезення

Карл Булла. Мідний вершник.

4 | Мовчазні жаби і Раифский Богородицький чоловічий монастир (Казань)

Легенда Раифского монастиря, одного з найбільших в Казанської єпархії, - приклад звичайного дива.

Настільки звичайного, що його можна спостерігати тут же, на території обителі, - місцеві жаби мають виключно мовчазним характером.

За переказами, монахи довгий час страждали від гучних жаб, що заважають їм співати, і одного разу попросили Господа позбавити їх від цієї напасті. Кажуть, що з часом все жаби, що заполонили берег озера, де стоїть монастир, немов води в рот набрали.

Російські та зарубіжні вчені, які дізналися про незвичайне явище, не раз намагалися знайти тому пояснення.

Згідно ряду джерел для незвичайного експерименту навіть використовувалися французькі жаби, які поблизу монастиря раптово замовкали.

Місцеві ж жаби, навпаки, всього в кілометрі від Раіфскій святині починали нестримно квакати, які скучили за гучноголосі співу.

Місцеві ж жаби, навпаки, всього в кілометрі від Раіфскій святині починали нестримно квакати, які скучили за гучноголосі співу

Десять, п'ятнадцять, двадцять п'ять?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация