"Пусть говорят": новий формат спілкування Путіна з народом зіпсований формалізмом чиновників: Аналітика Накануне.RU

"Пусть говорят": новий формат спілкування Путіна з народом зіпсований формалізмом чиновників

Закінчилася "Пряма лінія" з Володимиром Путіним, в цьому році вона пройшла в новому форматі, гостей в залі не було, а питання з'являлися на інтерактивних моніторах або їх зачитували провідні і волонтери.

Відсутність глядачів в студії пояснюється тим, що президенту хотілося приділити увагу саме тим людям з регіонів, хто приїхати на особисту зустріч в Москву не може. Технічні нововведення дозволили забезпечити оперативний відгук чиновників. Володимир Путін зв'язувався з тими, чиї профільні теми порушувалися на "лінії".

Володимир Путін зв'язувався з тими, чиї профільні теми порушувалися на лінії

Соціальна сфера стала лідером за кількістю питань - кожен п'ятий був на цю тему. Особливо хвилювала людей пенсійна реформа, але перша частина ефіру ігнорувала цю проблему, тільки ближче до фіналу було поставлено пряме запитання "буде підвищено пенсійний вік" - на який Путін відповів непрямо, пояснюючи, що будь-яке реформування буде переслідувати тільки одну мету - підвищення доходів пенсіонерів .

На другому місці за популярністю - внутрішня політика. Людей цікавило, чи зможе новий Уряд забезпечити "економічний прорив", як буде проводитися розвиток регіонів.

Традиційно продовжує хвилювати росіян і зовнішня політика (санкції, відносини з Заходом, Сирія, Україна).

Чорна або біла?

Путін почав "пряму лінію" з відповіді на питання, яку смугу зараз проходить Росія - чорну або білу, в минулому році він сказав "сіру". Цього року відповідь включав в себе інформацію про те, що доходи росіян демонструють стійке зростання (за словами президента, на 3,8%), Путін запевнив, що росте середній рівень тривалості життя, також нагадав, що в цьому році фіксується історичний мінімум по інфляції, спостерігається прискорене зростання інвестицій, зростає експорт. І все це говорить про те, чи вважає Путін, що яка б смуга не була зараз, ми чітко йдемо в сторону "білої". На такій високій ноті розпочалося щорічне спілкування президента з народом.

Одним з перших Путіну поставили запитання про новий Уряд, провідні пояснили, що є думка - і воно досить популярно - що кабмін Медведєва - це не те Уряд, яке може зробити "прорив". У відповідь президент зауважив, що немає часу на розкачку, якби він змінив більшу частину людей, то "ми б втратили два роки в стратегії проривного розвитку".

Ще раз було озвучено, що на той самий "прорив" потрібно знайти додатково 8 трлн руб. - президент сказав, звідки ці гроші потрібно взяти, джерелом повинні стати зростання економіки, більш ефективне використання ресурсів, макроекономіка і податкова політика. Питання з податками хвилювало людей не менше, ніж тема з Урядом - чи не стане податкове навантаження на громадян причиною бідності, з якої Уряд і має боротися?

Зростання цін на бензин

Вартість бензину б'є рекорди. Подзвонив на "лінію" Олексій Караваєв, він говорив, сидячи за кермом. Путін пояснив, що ціни на нафту на світовому ринку зросли, тому наші компанії "вважають недоотриманий вигоду, яку вони могли б реалізувати на зовнішньому ринку", щоб компенсувати умовно падаючі доходи, Уряд прийняв ряд рішень - знижений акциз на бензин, скасували подальше підвищення акцизів . Проте, Путін звернувся за відповіддю безпосередньо до міністра енергетики Олександру Новаку, а потім і до віце-прем'єру Дмитру Козаку.

Наступним питанням стала тема стадіонів і підготовки до ЧС, Путіну дзвонили з Воробйових гір - що буде зі стадіонами після того, як закінчаться змагання? Президент підкреслив, що ні в якому разі не можна, щоб грандіозні споруди, зведені до ЧС, потім використовувалися як ринки. Про проблему з Воробйовим горами , Де група активістів з МГУ відстоює історичний парк від фан-зони, не говорилося.

Багатодітна мама Наталя з Томська задала питання про виділення безкоштовних ділянок, вона сказала, що "в нашому регіоні не дуже-то працює закон". Путін зв'язався з губернатором Сергієм Жвачкіним по відеозв'язку, останній запевнив, що вирішить проблему, а її виникнення поклав на те, що хтось із чиновників недопрацював, і він особисто "зустрінеться з нею".

"З нею це - з Наталею Миколаївною, по-перше. По-друге, потрібно з'ясувати, хто ці чиновники", - сказав Путін.

"Чи буде Третя світова війна?"

Питання про зовнішню політику зводилися в основному до такого формулювання - "звинувачення на адресу Росії нескінченні". Путін розповів, як він бачить цю ситуацію - все це заходи щодо стримування Росії.

"Вони бачать в Росії загрозу, конкурента, але це дуже помилкова політика, потрібно не стримувати, а налагодити конструктивне спілкування, і розуміння цього приходить до наших партнерів", - сказав Путін.

У Путіна запитали, чи буде світова війна. Путін привів слова Ейнштейна, за легендою, вчений сказав: "Я не знаю, якими засобами буде вестися Третя світова війна, але четверта - за допомогою каменів і палиць". Розуміння того, що Третя світова стане останньою, має запобігти її початок.

Путін висловився щодо того, як бачить ситуацію в цілому: "Після Другої світової ми живемо в умовах відносного глобального світу. Є локальні конфлікти, але цей світ тримається на паритеті найсильніших держав.Виход США з договору про протиракетну оборону - спроба зламати цей історичний паритет, але наші ракети, безумовно, цей паритет збережуть ".

Питання про вихід США з договору про ПРО викликав у пам'яті провідних "лінії" промова Путіна в Мюнхені в 2007 році, тоді президент Росії сказав, що США поширюють свою юрисдикцію на інші країни, і це неприйнятно. Сьогодні Путіна запитали, чи розуміють канцлер Німеччини і президент Франції, що Путін був тоді прав - кажуть вони про вихід з санкцій, коли зустрічаються з ним?

"Справа не тільки в розмовах" віч-на-віч ", - сказав Путін, - вони публічно про це говорять".

Президент процитував французького міністра, що не можна допустити, щоб США перетворилися в економічного жандарма для всього світу, згадав, що і представники ФРН визнали, що з 1945 р країна ніколи не була повністю суверенною державою.

ЛНР, ДНР і Сирія

Путіну додзвонився письменник Захар Прилепин, він розповів, що, за його інформацією, українська сторона скористається ЧС з футболу в Росії і спровокує ескалацію конфлікту, почне наступ на Донбас.

"Неможливо залякати людей в Донбасі, - говорив Путін, - ми бачимо, що там відбувається, ми надаємо обом невизнаних республік допомогу і будемо надавати. Але все, що навколо відбувається, дуже сумно".

Але все, що навколо відбувається, дуже сумно

З вуст президента прозвучала критика української влади - як можна вважати цю територію своєю і продовжувати обстрілювати?

До питання про спрощене отримання громадянства для жителів ЛНР і ДНР Путін сказав, що взагалі здивований, що є проблеми, особливо якщо справа стосується працевлаштування, він вже давав доручення, і він обіцяв вирішити проблеми звернулися до нього людей за допомогою в отриманні російського громадянства.

Коли виведуть військовий контингент з Сирії? По відповіді президента стало зрозуміло, що "нескоро".

По відповіді президента стало зрозуміло, що нескоро

Путін відповів на затвердження іноземних ЗМІ, що він нібито "хвалиться зброєю", якого у Росії ще немає. Під час "Прямої лінії" президент озвучив заплановані терміни, коли будуть введені в експлуатацію ті чи інші ракетні установки і військові системи та ще раз перерахував ті, що вже стоять на озброєнні. Так, наприклад, глава держави розповів про систему "Авангард", яка вирушила в Сирію, про гіперзвукову ракету "Кинджал", яка вже стоїть на озброєнні в Південному федеральному окрузі, і про лазерний комплекс.

Володимир Путін на "прямій лінії" розмовляв з молодіжною аудиторією, яку представили популярні блогери Гусейн Гасанов, Наталія Краснова і інші, вони поставили питання про блокування соцмереж. Путін запевнив, що ні "Інстаграм", ні "Ютуб" заблоковані не будуть. Президент сказав, що він в курсі і всієї ситуації навколо "Телеграма", але для нього найважливішим є безпека, і саме антитерористична робота стала причиною блокування месенджера.

непотоплюваний Мутко

Говорячи про космос, питали і про призначення Дмитра Рогозіна - чому саме він очолив "Роскосмос"? Так, президент погодився, що у Дмитра Олеговича НЕ профільну освіту, зате він багато уваги приділяв оборонній промисловості, хороший управлінець і відмінно зарекомендував себе в даній сфері.

Також президента попросили прокоментувати жартівливе заяву, що моряки збираються малювати на російських кораблях портрети Мутко, щоб вони були непотоплюваними.

"Наші кораблі і так непотоплювані", - парирував президент.

Президент сказав, що знає про виникаючі питання і що, так, англійська мова Віталія Мутко, який викликав стільки жартів, дійсно потребує вдосконалення, але Путін керується тільки його справами за фактом, а за фактом Мутко зробив дуже багато корисного на своєму місці для розвитку спорту і вдало впорався з будівництвом до Олімпіади в Сочі, та й багато об'єктів до ЧС з футболу - його заслуга, запевнив президент.

"До того ж ми знаємо, яка атака Заходу на нього робилася, - сказав Путін. - При цих умовах відправити його на пенсію неможливо, але і потенціал у нього є, нехай працює".

"Оптимізація"

З проблемою відсутності в маленьких містах належного медичного обладнання, та й самих лікарень звернулися жителі міста Струнино, їх безпосередньо зв'язали з губернатором Володимирської області Світланою Орлової. З'ясувалося, що бачення проблеми чиновників і самих жителів містечка на те, працює лікарня чи ні, розходяться діаметрально.

Орлова відзвітувала, що все працює, а відділення "швидкої допомоги" просто переїхало в іншу будівлю, жителі запевнили - лікарня не працює, і сім'ям з дітьми доводиться їздити в сусідній велике місто. У ситуації будуть розбиратися.

Тут, звичайно, можна відзначити позитивні моменти в нововведенні "прямої лінії", коли персональна відповідальність (або безвідповідальність) демонструється наочно.

Новий формат служить найкращим підтвердженням наміру Путіна вводити "персональну відповідальність" у владі, передаючи питання з регіонів безпосередньо їх главам. Але наскільки страждає від цього форма подачі?

"Пряма лінія" стала "фішкою" Путіна саме тому, що він показав, як можна спілкуватися з народом компетентно і в той же час неформально, пропускаючи жарти, розповідаючи про себе і різко переходячи до діловій розмові. В цьому і було чарівність перших "масових сеансів гіпнозу", як охрестили скептики цей захід. Тепер, коли до "прямої лінії" підключаються чиновники, позбавлені тієї легкості в спілкуванні, що властива Путіну (може, в силу відсутності артистичних здібностей, може бути, через скутості перед обличчям начальства), "пряма лінія" запахла нафталіном, формальними звітами і втратила традиційну жвавість.

З іншого боку, губернатори і не могли "перетягувати на себе ковдру" і змагатися з Путіним в зачарування, відповідати більш дотепно або не по справі, інакше весь телемарафон перетворився б на фарс, подобу програми "Пусть говорят" з розбірками між чиновниками і народом в прямому ефірі.

Раніше "пряма лінія" демонструвала, як легко Путін може відповідати "один за всіх". Змінився формат натякає на новий курс - колективне управління? "Пряма лінія" стає незграбною і громіздкою, коли чиновник, різко потрапив в світло прожектора, не може сам відповісти на питання, "який знаходиться не в його компетенції".

Директор Центру політологічних досліджень Фінансового університету при Уряді РФ Павло Салін порівнює "пряму лінію" з селекторним нарадою:

- Ця пряма лінія нічим не відрізнялася від інших проведених у нас раз за разом подібних заходів - я маю на увазі і прес-конференцію, і звернення до Федеральних зборів - Ця "пряма лінія" нічим не відрізнялася від інших проведених у нас раз за разом подібних заходів - я маю на увазі і прес-конференцію, і звернення до Федеральних зборів. Влада, реагуючи на запит населення на оновлення, намагається створити ефект новизни, створює завищені очікування, а потім ці очікування до кінця не виправдовує. Новий формат, дійсно, є, але він не носить стратегічного характеру. Таке відчуття, що це повторення вже пройденого, є спроба змінити форму, але точно не зміст.

Істотне нововведення - це підключення міністрів і губернаторів до "прямої лінії", тепер вона нагадує загальноросійське селекторну нараду. Але це пахне бюрократією. Відповіді губернаторів і міністрів були черговими, такого, що кого-то вдалося застати зненацька, а хтось виявився не готовий - не було. Хтось із губернаторів допомоги попросив, тому що питання не по його компетенції - цей бюрократизм ускладнює формат "прямої лінії" значно.

Перше питання про Уряді пояснюється тим, що влада перед виборчою кампанією сама сформувала завищений запит на оновлення, потім цей запит не задовольнила, це стосується і Уряду. Тому були питання персонально за деякими призначеннями - про Рогозіна, про Мутко, Путін відстоював свою точку зору - чому потрібен був Мутко, чому Рогозін. В принципі, за великим рахунком, населенню пояснюють, чому нічого не можна міняти.

Соціальна сфера викликала багато запитань. Чому так мало часу було приділено на відповідь по пенсійній реформі? Мені здається тому, що у Путіна немає сформованої позиції. Тобто він, з одного боку, розуміє, що необхідність назріла. Це необов'язково підвищення пенсійного віку, але пенсійну реформу як таку пора запускати найближчим часом. Але йому не хочеться, щоб ця реформа, яка так чи інакше буде непопулярною - питання в тому, кого вона більше торкнеться, кого менше, - асоціювалася з ним. Він дійсно коливається.

Те ж саме з цінами на бензин - всі учасники ринку говорять, що ціни продовжать рости, мені здається, що вони виявляться праві, це породить зайве розчарування у владі, тому, що це зачіпає всі верстви влади.

"Пряма лінія" завжди була і залишається демонстрацією ефективності стилю ручного управління, тобто влада показує, що раз інститути не працюють, населення не може вирішити свої проблеми на місцях, значить, воно мало б на вулиці виходити за всякими популістами, а має чекати цілий рік, щоб в один цей день пробитися до Путіна і вирішити свою проблему. Це демонстрація дива - тут нічого не змінилося.

Чорна або біла?
Питання з податками хвилювало людей не менше, ніж тема з Урядом - чи не стане податкове навантаження на громадян причиною бідності, з якої Уряд і має боротися?
Чи буде Третя світова війна?
Сьогодні Путіна запитали, чи розуміють канцлер Німеччини і президент Франції, що Путін був тоді прав - кажуть вони про вихід з санкцій, коли зустрічаються з ним?
З вуст президента прозвучала критика української влади - як можна вважати цю територію своєю і продовжувати обстрілювати?
Коли виведуть військовий контингент з Сирії?
Але наскільки страждає від цього форма подачі?
Змінився формат натякає на новий курс - колективне управління?
Чому так мало часу було приділено на відповідь по пенсійній реформі?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация