"Сенс пенсійної" реформи "- еліта показала народу, ЩО про нього думає": Аналітика Накануне.RU

"Сенс пенсійної" реформи "- еліта показала народу, ЩО про нього думає"

Держдума в третьому читанні прийняла пенсійну "реформу" - остаточно і безповоротно. На мільйон підписів відповіді не було, на протести ніхто не звертав уваги, президент одного разу населенню "доповів" про те, що з цим населенням буде - на цьому вистачить. Опозиційні партії голосували проти "реформи" або відмовчувалися, але при цьому дружно підтримали "поправки Путіна". Втім, на це є своє пояснення.

Адже минуло лише півроку після виборів президента, а країну вже накрила така хвиля "реформ", яку до голосування складно було взагалі припустити - підвищення ПДВ, тарифів, цін, мит, інфляції - і це тільки те, що у всіх на слуху. Остаточним же переходом всіх кордонів стало саме підвищення пенсійного віку.

Про те, як і чому влада зважилася на це, Накануне.RU розповів економіст, керівник Інституту проблем глобалізації Михайло Делягін.

- Одне тільки підвищення ПДВ з 18% до 20% обіцяє розігнати інфляцію, підняти цінники на одяг до 20%, через це кабмін затвердив двоетапну індексацію тарифів ЖКГ в 2019 році. Що тепер буде з "підвищенням пенсій вище інфляції"? Чого очікувати?

- Підвищення ПДВ забезпечує зростання собівартості продукції на 2%, але оскільки у нас високомонополізованої економіка, то монополії будуть використовувати цю ситуацію, щоб здійснити більш масштабне підвищення цін - Підвищення ПДВ забезпечує зростання собівартості продукції на 2%, але оскільки у нас високомонополізованої економіка, то монополії будуть використовувати цю ситуацію, щоб здійснити більш масштабне підвищення цін. Крім того, адже ПДВ - не єдиний фактор розгону цін. У нас Уряд здійснює податковий маневр, в результаті якого просто зусиллями самого ж Уряду відбувається подорожчання бензину. Це теж дуже суттєвий, дуже болючий фактор. Тому, звичайно, ціни будуть рости.

Набіулліна сказала, що в минулому році інфляція була 2,5%, а в наступному році вона чекає 5,5-6%. Я підкреслюю, що це офіційна інфляція, яка занижена дуже сильно. І ось така динаміка - більш, ніж дворазове прискорення в порівнянні з минулим роком - мені видається цілком правдоподібною. Уряд докладає великих зусиль для того, щоб розігнати зростання цін.

Уряд докладає великих зусиль для того, щоб розігнати зростання цін

- Які, наприклад, ще?

- Потрібно врахувати, що ми маємо і посилення податкового адміністрування, яке Володимир Путін ще в 2005 році назвав, якщо я правильно пам'ятаю, "податковим терором". А ситуація з того часу тільки посилилася. І коли підприємець розуміє, що він може бути розорений податківцями в будь-який момент просто так, то він включає в ціну своєї продукції плату за ризик, плату за свій страх.

Потрібно розуміти, що коли банки заявляють, мовляв, ми можемо заморожувати ваші рахунки, тому що вони здалися нам підозрілими, без пояснення причин (600 тис. Рахунків фізосіб цього літа було заморожено) - це ж стосується і індивідуальних підприємців, і малих підприємців. Це досить великий самостійний ризик, який теж буде закладатися в ціну. Загальна неосудність держави лякає людей.

А підвищення ПДВ - це міра по зміцненню фінансового благополуччя організованої злочинності. Пан Медведєв пов'язаний з великою кількістю дій, які, в общем-то, сприяють процвітанню російської мафії.

Скажімо, коли він був президентом, він декриміналізувати контрабанду, хоча це злочин проти державності. Він ліквідував управління по боротьбі з організованою злочинністю, перетворивши його в управління по боротьбі з екстремізмом - це про людей, яких садять за анекдоти в інтернеті. Він дозволив чиновникам відкуповуватися, замість того, щоб позбавлятися волі за корупційні злочини, коли з невиявлених хабарів вони платять за ті хабарі, які все-таки були виявлені. Там багато всього ...

А ПДВ - дуже кримінальний податок. Собівартість ухилення від ПДВ оцінюється приблизно в 10%, відповідно, прибуток кримінальних структур раніше була 8%, тепер вона буде 10%, тобто збільшилася на чверть. Так що цей захід цілком осмислена, дуже раціональна, я думаю, що досить ефективна. Правда, проти інтересів суспільства, але, я думаю, пану Медведєву не звикати.

Однак, це міра локальна, тому що далеко не всі розуміють її змістовне безумство, далеко не всі звертають увагу на те, що у нас федеральний бюджет захлинається від грошей, далеко не всі розуміють, що в умовах кризи податки належить знижувати, як роблять китайці, а не підвищувати, як робить Медведєв, і так далі. Це все економічні заходи, які не всі розуміють.

Це все економічні заходи, які не всі розуміють

- А підвищення пенсійного віку явно стосується всіх?

- Так, підвищення пенсійного віку розуміють всі, тому що п'ять років життя вкрали у всіх. Невиплачену пенсію за п'ять років - це 864 тис. Руб. в цінах цього року - вкрали у всіх. І образа нанесено всьому.

Сенс пенсійної "реформи" - ви підтримали президента Путіна на виборах? Чудово! Зараз президент Путін вам покаже, що він про вас думає насправді!

- Але вам не здається, що опозиційні фракції проголосували дивно? За "поправки Путіна", але проти "реформи"?

- Ситуація проста. Я не депутат, слава богу, але логіка мені здається цілком розумною, хоча виглядає з боку, звичайно, безглуздо. Опозиційні партії проти підвищення пенсійного віку, але розуміють, що це підвищення - неминуче. Тому що "Єдина Росія" - партія, що належить владі - проштампують будь-яке рішення, навіть спалення людей живцем після досягнення 65 років, якщо це буде спущено зверху. Я так розумію ситуацію. Відповідно, поправки президента зводяться до того, що пенсійна "реформа" кілька пом'якшується. У жінок будуть красти не 8 років, а 5, і так далі. І не зважаючи на "реформу" як таку, депутати підтримують пом'якшення її умов.

Уявіть собі, якби в Освенцімі німці запропонували випускати всіх рудих євреїв - природно, євреї проти Освенцима, але чому не врятувати життя рудим співвітчизникам? Чому хоч комусь не полегшити життя? Це голосування в подібній логіці.

Звичайно, КПРФ виглядала анекдотично, коли люди в майках проти пенсійної "реформи" голосували за президентські поправки, але тим не менше. З іншого боку, потрібно ще розуміти, що уявлення про лояльність досить прості. Тому що якщо, скажімо, КПРФ проголосує проти пропозицій президента зараз, дуже ймовірно, що через пару років у держави буде вже інша партія замість КПРФ.

Всі прекрасно розуміють, що Адміністрація президента не буде жартувати, і питання існування будь-якої легальної політичної сили сьогодні поки ще визначається ступенем підтримки президента. І неважливо, що там президент робить і що говорить.

Інша справа, що пенсійна "реформа" стрімко наближає кінець цього часу, і всі учасники політичного процесу затамували подих і бояться злякати. Тому що коли людина, яка вас контролює, на очах здійснює політичне самогубство, то питання гуманізму відступають на друге місце перед перспективою звільнення.

І замість того, щоб сказати "Не роби цього!", Все про себе моляться: "Тільки не промахнись!". Пенсійна "реформа" - це політичне самогубство влади і її делігітімація. Всі дихають через раз - аби держава не зіскочило.

Що тепер буде з "підвищенням пенсій вище інфляції"?
Чого очікувати?
Які, наприклад, ще?
А підвищення пенсійного віку явно стосується всіх?
Сенс пенсійної "реформи" - ви підтримали президента Путіна на виборах?
Але вам не здається, що опозиційні фракції проголосували дивно?
За "поправки Путіна", але проти "реформи"?
Уявіть собі, якби в Освенцімі німці запропонували випускати всіх рудих євреїв - природно, євреї проти Освенцима, але чому не врятувати життя рудим співвітчизникам?
Чому хоч комусь не полегшити життя?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация