"Скарбничка" ПриватБанку

При розробці банківського продукту, перед кожним фінансовою установою стоїть завдання створення зручних для клієнта умов обслуговування При розробці банківського продукту, перед кожним фінансовою установою стоїть завдання створення зручних для клієнта умов обслуговування. При цьому, вираховуючи з нього комісію, банк не може перегнути палицю, інакше він втратить обуреного позичальника. Так надходить основна маса банків, але тільки не ПриватБанк. Він діє за другим варіантом - зробити так, щоб клієнт не помітив розмір вирахуваною з нього комісії.

Основне правило цього банку можна сформулювати так: «змусити клієнта користуватися нашим продуктом, і витягнути з нього все - до копійки».

Чого тільки варта його продумана комбінація навколо послуги «Скарбничка», яку в примусовому порядку видають разом із заробітною картою:
Знаючи про те, що ПриватБанк здебільшого орієнтований на роботу з фізичними особами, він розробляє всілякі способи «намертво приклеїти» до себе клієнта. А ідеальним варіантом можна назвати, коли роботодавець зобов'язує свого підлеглого оформити заробітну картку в цьому банку. Розробляючи пропозиції для юридичних осіб, ПриватБанк створює максимально зручні тарифи для власника бізнесу. Може бути не зовсім зручні для бухгалтера, вимушеного самостійно набирати проводки в клієнт-банку, але саме власнику бізнесу або підприємства умови створюються найвигідніші. Тому, укласти договір на обслуговування заробітного проекту через ПриватБанк - вельми привабливу пропозицію. Керівнику тільки варто підписати договір, як фахівці Приватбанку "б'ють на сполох», щоб колектив підприємства в терміновому порядку з'явився в банк для отримання картки.

Ось тут починається найцікавіше. Справа в тому, що менеджерам цього банку платять зарплату тільки за збільшення виданих карт. А значить, прийшовши до відділення для відкриття заробітної карти, клієнт отримує в «навантаження» ще пачку абсолютно не потрібного йому пластика. Це і накопичувальна, і кредитна, і пенсійна (якщо ви пенсіонер). Знаючи, що банки не мають права вішати на клієнта абсолютно непотрібний договір, і постійно вислуховуючи від клієнтів обурення з цього приводу, ні у кого ще не вийшло піти з ПриватБанку без зайвої картки.

Нав'язавши накопичувальну карту «Скарбничка», менеджер банку створює автоматичну проводку перерахування невеликої частини грошових коштів з заробітної карти на «Скарбничку». На обурення клієнтів зазвичай відповідають так, щоб склалося враження, що банк піклується про клієнта: «Ви все одно відразу всіх грошей не знімаєте, а так Вам ще й відсотки нараховуватимуться».
«Дійсно, вигідно, нехай банк мені платить» - стандартне мислення людини.
Але з огляду на мінімальний розмір нарахувань розуміємо, що банк платить копійки, які не йдуть ні в яке порівняння з наслідками, які очікували цього клієнта.

Звільнившись з даного підприємства, людина приходить в ПриватБанк і просить закрити всі карти, видані йому даним банком. Але отримує відмову під приводом - все одно все безкоштовно і може бути, вони вам ще знадобляться. Далі, на рахунок заробітної карти перестають надходити кошти, а програмне забезпечення має команду, (припустимо) 15 числа кожного місяця перераховувати затверджену клієнтом суму на карту «Скарбничка». Якщо не скасувати таку команду в банківською програмою (а її без прохання клієнта ніхто не має право скасувати), то такі перерахування будуть щомісяця збільшувати кошти на рахунку «Скарбнички», і відповідно мінусувати нульовий рахунок заробітної карти, на якій постійно збільшуватиметься несанкціонована заборгованість.

Перед вами класична схема виникнення заборгованості з нічого. Клієнт, не порушивши умов користування заробітної картою (варто зазначити, що карта була кредитна) обзавівся заборгованістю, яку, безумовно, можна погасити за рахунок перерахування коштів з рахунку «Скарбнички», але:
- на цей борг нараховується пеня і накладається штрафна санкція, які списати неможливо, а можна тільки погасити шляхом внесення особистих коштів;
- якщо з клієнтом не пов'язаної протягом 60 днів або він не мав можливості з'явиться в банк для з'ясування обставин (відрядження, лікування), то така особистість потрапляє в чорний список кредитних історій, і не буде мати можливості оформлення кредиту в інших банках.

Варто повернутися до початку статті і нагадати вам, що саме ПриватБанк нав'язав клієнту зайву карту. Клієнт не горів бажанням створити примусову щомісячну проводку на перерахування коштів. А може бути, ще й був проти такого дії, тільки ось відмовити не зміг.

Висновок. Клієнт, звільняючись з роботи і виявивши мягкохарактерность, в банку не закривши всі рахунки, отримує за свою люб'язність - штраф, пеню і негативну кредитну історію. Намагаючись донести до вас важливість закриття рахунків після закінчення обслуговування в банку, прошу не звертати уваги на вмовляння менеджерів банку, а до останнього наполягати на обов'язковому закритті рахунку. Не варто вірити словам співробітника, мовляв: «рахунок закритий, можете бути спокійні» - вимагайте довідку про закриття рахунків, відповідно до встановлених законом вимог. Детальніше про це - у статті "ПРИВАТБАНК. Довідка про закриття кредиту. "

Продовження теми ...

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация