"Спецназівці" відзначають професійне свято (ФОТО)

24 жовтня вважається днем підрозділів спеціального призначення. Початком історії спецназу в Україні прийнято вважати створення в 1918 році частин особливого призначення - ЧОП. Підпорядковувалися вони ВЧК і призначалися для боротьби з басмачеством в Середній Азії і повстанцями на території власне СРСР.

Надалі спецчастинами своєму розпорядженні в основному ВЧК (НКВД - МГБ - КГБ). 24 октября1950 року міністр оборони СРСР маршал Радянського Союзу Василевський Олександр Михайлович видав директиву, яка дозволяє сформувати до 1 мая1951 році 46 рот спеціального призначення штатною чисельністю по 120 осіб. З плином часу структура і кількісний склад підрозділів спецназу змінювався неодноразово, але суть його призначення в принципі залишалася завжди однієї і тієї ж.

Зараз підрозділи спеціального призначення - це воєнізовані формування Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ, і інших органів державної влади (загони, групи, посилені групи).

У внутрішніх військах МВС України підрозділи спеціального призначення мають власні умовні назви ( «Барс», «Ягуар», «Гепард», «Тигр», «Омега», «Скорпіон», «Скат», «Тінь», «Лаванда»).

Так, до складу кожної військової частини Східного територіального командування внутрішніх військ МВС України в Донецьку, Маріуполі, Луганську, Харкові та Сумах, входять розвідувальна рота спеціального призначення і патрульні взводу спеціального призначення.

Вони призначені для антитерористичних заходів, дій щодо розшуку та затримання особливо небезпечних і озброєних злочинців, ліквідації злочинних груп, звільнення заручників та проведення інших спеціальних операцій. В умовах збройного конфлікту підрозділи здатні виконувати розвідувально-диверсійні і протидиверсійні заходи.

В умовах збройного конфлікту підрозділи здатні виконувати розвідувально-диверсійні і протидиверсійні заходи

Основною особливістю підрозділів спеціального призначення є їх відносно невеликий склад, відмінна підготовка, зухвалість, раптовість, ініціативність, швидкість, узгодженість дій; вміле використання ударних і маневрених можливостей озброєння, військової техніки, а також захисних властивостей місцевості, часу доби, погодних умов, повідомили donbass.ua офіцер групи зв'язків з громадськістю та ЗМІ Управління Східного територіального командування внутрішніх військ МВС України старший лейтенант Олексій Масленко.

ua офіцер групи зв'язків з громадськістю та ЗМІ Управління Східного територіального командування внутрішніх військ МВС України старший лейтенант Олексій Масленко

А в повсякденній діяльності, крім постійних і виснажливих тренувань і спеціальної підготовки, бійці спецназу несуть службу з охорони громадського порядку на вулицях міст, проведення масових заходів, а також з охорони важливих об'єктів.

Втім, вони не скаржаться. І пишаються своєю причетністю до нелегкої чоловічої роботи спецназу.

Така у них служба - сигнал тривоги може в будь-який момент кинути їх в ризиковану справу. Перемогти навіть найскладніші обставини, а якщо буде потрібно, то і самого підступного, «крутого» противника ці хлопці зуміють напевно, тому що нелегка служба дає їм відчуття впевненості в своїх силах і в надійності бойового братерства бійців підрозділів спеціального призначення.

Перемогти навіть найскладніші обставини, а якщо буде потрібно, то і самого підступного, «крутого» противника ці хлопці зуміють напевно, тому що нелегка служба дає їм відчуття впевненості в своїх силах і в надійності бойового братерства бійців підрозділів спеціального призначення


Теги: Донецьк , Донбас , Донецька область , свято , військові , спецназ , внутрішні війська

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация