"Таємна вечеря" Леонардо да Вінчі

  1. «Таємна вечеря» Леонардо да Вінчі

Напередодні хресних страждань і смерті Господь Ісус Христос зробив з учнями Свою останню трапезу - Таємна Вечеря.
В Єрусалимі, в Сіонській світлиці, Спаситель з апостолами святкували старозавітну іудейську паску, встановлену на згадку про чудовий порятунок єврейського народу від єгипетського рабства.По старозавітній традиції, в цей день потрібно було заколоти і з'їсти пасхального агнця . Агнець був прообразом втілився Сина Божого, забитого на Хресті за гріхи всього світу.

«Таємна вечеря» - монументальний розпис роботи Леонардо да Вінчі, яку він створював протягом трьох років - в 1495-1498 роки. На картині зображена сцена останньої трапези Христа зі своїми учнями. «Таємна вечеря» - монументальний розпис роботи Леонардо Да Вінчі , Що зображає сцену останньої трапези Христа зі своїми учнями . Створена «Таємна вечеря» в 1495-1498 роки в домініканському монастирі Санта-Марія-делле-Граціє в Мілані . Розміри зображення - приблизно 460 × 880 см, воно знаходиться в трапезній монастиря, на задній стіні. Тема є традиційною для такого роду приміщень. Протилежна стіна трапезної покрита фрескою іншого майстра; до неї доклав свою руку і Леонардо.Роспісь була замовлена ​​Леонардо його патроном, герцогом Лодовіко Сфорца і його дружиною Беатріче д'Есте . гербом Сфорца розписані люнети над розписом, утворені стелею з трьома арками. Розпис «Таємна вечеря» була розпочата в 1495 році і завершено в 1498 році; робота йшла з перервами. Дата початку роботи «Таємна вечеря» не є точною, оскільки «архіви монастиря були знищені, і незначна частина документів, які ми маємо, датується 1497 роком, коли розпис була майже закінчена». Леонардо писав «Таємну вечерю» на сухій стіні, а не на вологій штукатурці , Тому розпис не є фрескою в істинному значенні слова. Фреску можна змінювати під час роботи, і Леонардо вирішив покрити кам'яну стіну шаром смоли , Габс і мастики , А потім писати по цій верстві темперою .

Відомо про існування трьох ранніх копій розпису, імовірно авторства помічника Леонардо.

Розпис «Таємна вечеря» стала віхою в історії Ренесансу : Правильно відтворена глибина перспективи змінила напрямок розвитку живопису Заходу.

В Італії розкрили головний задум картини Леонардо да Вінчі «Таємна вечеря». Секрет полотна «Таємна вечеря» дізнався вчений Маріо Таддеї. На превеликий відкриттю його підштовхнув той факт, що люди на полотні зображені без німбів. Експерт пояснив виданню, що ідея да Вінчі полягала в тому, щоб показати Ісуса і всіх інших персонажів на картині «святими», а «простими людьми».

На думку Тадея, Леонардо навмисно не намалював німби, тому що вважав всіх людей на картині «Таємна вечеря» «простими смертними, і це є істинним секретом Леонардо. На картині «Таємна вечеря» немає позаземних або надприродних об'єктів. Леонардо хотів сказати, що це 13 простих людей », -пояснив він своє відкриття.

Замовлення вхідних квитків в монастир Санта Марія делле Граціє, де знаходиться знаменита фреска «Таємна вечеря» Леонардо да Вінчі. Вартість послуги, включаючи квиток і екскурсію - 40 €.

«Таємна вечеря» Леонардо да Вінчі

«Таємна вечеря» Леонардо да Вінчі

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация