"Така виходить пацанська історія": бруснікінци про "Брате і брата - 2"

  1. Про сторітеллінге і Росії-матінки
  2. Про фільм "Брат" Олексія Балабанова
  3. Про те, яке це - бути другим
  4. Про життя на Садовому кільці
  5. Про фотографіях британської королеви
  6. Про часи і звичаї

Фото: прес-служба Майстерні Брусникина

24 червня в літньому кінотеатрі "ПІОНЕР" в парку "Сокольники" пройде спектакль у жанрі сторітеллінга "Брат і брат - 2". У головних ролях - актори Майстерні Брусникина Олексій Любимов і Сергій Карабань.

Вистава про двох братів - Володимира Мономаха і Святополка Ізяславича. Актори розповіли m24.ru про відносини між братами в Стародавній Русі, в Росії дев'яностих і Росії 2017 року, пояснили, чому про історію Російської держави потрібно говорити просто і зрозуміло і поділилися своїми фантазіями: як би жили великі князі в сучасній Москві.

Про сторітеллінге і Росії-матінки

Сергій Карабань

Сергій Карабань Фото: прес-служба Майстерні Брусникина


Що таке спектакль-сторітеллінг? За модним словом криється проста думка: це розповідь історії. В даному випадку - це розповідь по реальних історичних подій, з реально існуючими князями: Святополка і Мономаха. Як це вийшло? Так теж просто. У нас є спільний двигун цієї історії - це ідеолог проекту Олексій Розін та куратор Олена Новікова. Вона, на мою думку, взагалі головний двигун сторітеллінга Москви. Була ідея розповісти про цей період нашої історії. І ось ми її втілюємо. Так що це спектакль про Росію-матінку.

Олексій Любимов

Мономах і Святополк - брати. Я розповідаю про молодшого - Мономаха. Це історія про них, що живуть в XI столітті, розказана через сприйняття людей століття XXI-го. Що ми про них знаємо? Вони обидва княжили, один довше, інший - покруче. Всі знають про шапку Мономаха, війни і Київську Русь. Але як пройшли їхні життя, які у них між собою були відносини, про що вони думали, що, можливо, відчували - ми зазвичай про це не замислюємося.

У нас, як у акторів, немає завдання переказувати глави з підручника з історії. Ми оперуємо реальними фактами, спираємося на якісь реперні точки, але в той же час щось пояснюємо, додаємо, розмірковуємо і трохи фантазуємо.

Це відмінна можливість подивитися на історію по-новому, не по сухим з ​​історичними довідками.

Про фільм "Брат" Олексія Балабанова

Сергій Карабань

Потрібно сказати відразу, що прямого відношення до фільмів Балабанова цей спектакль не має. Ця раптова аналогія народилася у перших глядачів - ми вже показували цю виставу, правда, точної назви у нього не було. І тут прийшла така думка: "Брат і брат - 2". Адже, по суті, це історія про двох братів, великих російських князів, розказана двома пацанами. Така виходить пацанська історія.

А відносини між братами - взагалі тема вічна, все ж дуже схоже: що в Стародавній Русі, що в дев'яності, що зараз, в 2017 році.

Одна справа, що за часів Мономаха вони і труїли один одного, і вбивали, і підступи будували - чого тільки не було. У дев'яностих були трохи інші принципи.

Адже фільми Олексія Балабанова - це, умовно, енциклопедія по дев'яностих. І тут інші два брата з досить неоднозначними відносинами. Наприклад, Данило Багров адже прекрасно розуміє, що брат його підставляє на вбивство. Але все-таки він йому не мстить, не злиться.

Олексій Любимов

Ну у Мономаха і Святополка, може бути, все навіть крутіше, ніж в дев'яності.

Сергій Карабань

Так, брати братами, але при цьому при всьому у одного є готовність пожертвувати членом своєї сім'ї заради порятунку держави.

Про те, яке це - бути другим

Олексій Любимов

Олексій Любимов Фото: прес-служба Майстерні Брусникина

Глядач завжди відчуває фальш, тим більше, коли це жанр сторітеллінга. Ось я говорю про Мономаха, вкрай жорсткого полководця, як він одного разу спалив ціле місто, як завойовував землі, ходив у походи, вбивав. Звичайно, він був добре розвинений фізично. Я от не дуже. Але я ж не буду зображати качка, який може утримати в руці меч, скакати на коні і рубати направо і наліво. Тому я роблю наголос на тому, що він начитаний, думаюча людина. І тут наше перетин.

Це одна з основних речей в сторітеллінге: твій герой - це ще й ти сам, твої переживання, твій бекграунд. Десь я його виправдовую, десь засуджую. А десь дуже добре розумію.

Мономах - другий син, він не мав права займати престол. І тут йде вже моя фантазія: як він міг на це реагувати. Є реальний факт про Мономаха: коли помирав його батько, він закликав Володимира і сказав, що той повинен бути наступним київським князем.

Я можу точно так само уявити ситуацію сьогодні: скажуть мені, мовляв, Олексій, ви завтра будете президентом. А потім раптово оголосять: "Чувак, прости, президентом ти не будеш".

Сергій Карабань

Мономах - дуже талановита людина, і очевидно, що за всіма нормальними законами він повинен бути великим князем, але так як він молодший, змушений чекати своєї черги. А Святополк за час свого правління стільки справ навернув. І вийшло, що він вернув його, а розгрібати молодшому братові. Розгрібати і чекати своєї черги.

І що за історія зі смертю Святополка? Чи не було там братовбивства? Це вже не історичний факт, а наша з Льошею фантазія. Ми нічого не стверджуємо. Ми просто натякаємо і намагаємося міркувати.

Про життя на Садовому кільці

Сергій Карабань

Льоша вже сказав, є персонажі на дистанції довжиною в тисячоліття і є ми, у яких, ясна річ, немає якоїсь сили, умінь або влади. Але є між нами щось спільне, це завжди можна знайти. Ось, наприклад, Олексій - прекрасний, утворений інтелігентний такий Олексій. Мономах - це прямо його.

А є мій Святополк, якого я якось намагаюся зрозуміти. Так, він керується, за великим рахунком, тільки своєю зажадає. Якщо зовсім вже фантазувати і трохи поутріровать, то, думаю, Мономах сьогодні жив би десь на Садовому кільці, вечеряв в дорогих ресторанах, катався на Porsche Cayenne і час від часу врізався б у стовпи. А Святополк, швидше за все, чувак з Бібірево.

Олексій Любимов

Та ні, вони обидва з Садового кільця.

Сергій Карабань

Можливо. У мене, до речі, до Святополка був особистий інтерес. Я намагався знайти щось спільне. Було складно. Але ось, наприклад, Святополк - досить-таки прямолінійний. Я теж. Я народився в маленькому провінційному містечку в Білорусії, там завжди говорили так, як думають.

Важливо передати те, що Святополк був живою людиною: пив, мився в лазні, любив жінок. Та й розлучався з ними точно так же, як і сьогодні: "Знаєш, нам потрібно поговорити ...". Тільки з деякими стилістичними особливостями.

Відео: facebook / pionercinema

Про фотографіях британської королеви

Олексій Любимов

Князь або НЕ князь - взаємини в родині завжди однакові. Хіба що, в князівській родині рівень відповідальності більше. Але сьогодні з такими сім'ями, які у всіх на виду, те ж саме. Ось виходить королева Великобританії з усією родиною фотографуватися - все роблять до остраху задоволені обличчя. Вони показують, що все добре, все нормально, а насправді напевно і у них є ті ж інтриги і чвари.

Про часи і звичаї

Сергій Карабань

Абсолютно очевидно, що Мономах, незважаючи на те, що він як би член всієї цієї сім'ї, він єдиний, хто зміг рушити Київську Русь кудись далі, на принципово новий рівень. Ще очевидно, що це людина, яка обганяв свого часу. Саме тому йому і було складно, коли навколо у всіх одна полювання та бійки на умі. Так, це вічне питання ось таких людей, які обганяють свого часу. Сьогодні я, чесно кажучи, не знаю, хто б це міг бути.

Олексій Любимов

Це і неможливо сказати. Ось хто сьогодні Достоєвський? Хто Пушкін?

Сергій Карабань

Художник може написати тисячу геніальних картин, а його не визнають за життя, але потім, через роки, століття - зрозуміють. У нашій справі це так не працює. Якщо ти талановитий актор, ти будеш знати про це за життя. У цьому плюс акторської професії. Так що нам пощастило.

Олексій Любимов

А якщо серйозно, напевно, важкувато, сидячи в модних кросівках і майці в центрі Москви, говорити про те, хто здатний на братовбивство, навіщо люди йдуть на війну, а ким би ми були на Русі, а ким б не були. Важкувато. Але ми пробуємо.

Місце: літній кінотеатр "Піонер", парк "Сокольники", митьковских проїзд, 10
Час: 24 червня, 20:00
квитки: за посиланням

Лучкина Наталя

сюжет: Персони

Як це вийшло?
Що ми про них знаємо?
І що за історія зі смертю Святополка?
Чи не було там братовбивства?
Ось хто сьогодні Достоєвський?
Хто Пушкін?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация