"Ти мені, я тобі" - як люди намагаються звести з Богом якісь «рахунки»

  1. Ось, я зараз пощу, а Ти відплати мені за це!
  2. Замовляють молебні, щоб «подружитися» з Богом
  3. Навіщо ламати «килим-літак», який летить прямо в Рай

"Одного разу я почув, як літня сусідка вмовляла свого маленького онука« Їж, а то Бог тебе любити не буде »." На жаль, ми, спілкуючись так зі своїми дітьми, формуємо у них уявлення про зовсім інший Бога - розповідає архімандрит Андрій (Конанос ).

Ось, я зараз пощу, а Ти відплати мені за це!

Одного разу я почув, як літня сусідка вмовляла свого маленького онука« Їж, а то Бог тебе любити не буде »

Архімандрит Андрій (Конанос)

Коли Господь дарує нам Свою благодать - що ми робимо? Простягаємо руки. Як простягаємо? Як маленькі діти, коли їм дають цукерку; або як в храмі, коли тягнемося за просфорою або освяченим хлібом - хочеться взяти побільше, відразу кілька шматочків ... У цьому русі - весь наш подвиг, який ми здійснюємо в Церкві.

Іншими словами, коли ми постимо, то не говоримо Богу: «Ось, я зараз пощу, а Ти відплати мені за це! Я витримав пост, дай мені те-то і те-то! »І коли в неділю приходимо рано вранці в храм, щоб взяти участь у Божественній літургії, не говоримо Господу:« Ось, я прийшов до церкви, що Ти мені за це даси ? »Ні. Бог все одно обдарує тебе - так чи інакше. Адже Він любить нас просто так, без приводу.

Бог не такий, як ми, люди: «Ти - мені, я - тобі». Він любить нас навіть тоді, коли ми Його не любимо. Пам'ятаєш, ти сам говорив мені, що стільки років поспіль живеш без всякої Церкви, постійно Грішачи? І що ж, Бог тебе якось за це покарав? Навпаки, Господь влаштував твоє життя найкращим чином: у тебе є робота, здоров'я, ніяких страждань ... Тобто ти будеш грішити, а у відповідь Бог дарує тобі Свою любов. Знову і знову - любов! "Я люблю тебе! - каже Господь. - І Я не хочу змушувати тебе бути християнином. Мені не потрібні раби ».

Зараз ти скажеш: «Стривайте, а як же в Церкві постійно говориться:« Крещается раб Божий такий-то »або« Вінчається раб Божий такий-то ... »? Так, але подумай сам: коли, в яку епоху з'явився цей вираз - раб Божий? Воно відоме ще з часів Старого Завіту, і апостол Павло теж говорив так тоді, коли світом правили царі, а у царів були піддані. І ось цар міг сказати: «У мене є слуги, наближені, раби». А піддані говорили: «Ми - раби нашого царя».

Але ось з'являється Церква і каже: «Помиляєтеся! Відтепер ви більше ніколи не будете рабами. Жодна людина не буде панувати над вами. Тільки Бог. Ви будете рабами Одного Бога ».

Ці слова звучали дуже радикально в ту епоху, про яку йде мова. Дуже радикально. Це була справжня революція! Уявіть собі імператора, який молиться на літургії і чує на свою адресу слова: «Раб Божий»! А будь-яка людина при цьому - раб не якогось царя, а Бога. Ми - раби Бога. Розумієш? Ці слова стали справжньою революцією, підтверджуючи нашу абсолютну свободу і незалежність від кого б то не було. Я - раб Божий, раб Одного лише Господа! Отже, я вільний. Я незалежний від кого (і чого) би там не було! Я належу Тому, Хто був розп'ятий на Голгофі за те, щоб я не був нічиїм рабом! Ось що означають ці слова - «раб Господній»: людина вільна, який віддав себе Господу. І я люблю Того, Хто любить мене настільки, що дарував мені таку свободу.

Замовляють молебні, щоб «подружитися» з Богом

Подивися на розп'ятого Христа! Він простягає до тебе Свої руки, розкриває обійми. Він не пригнічує, що не душить тебе, не повчає, що не поневолює ... Ти абсолютно вільний! «Дитя Моє, подивися на мене. Я розкриваю тобі обійми, надаю повну свободу. Ти можеш чинити зі Мною як хочеш, ставитися до Мене як хочеш. Я даю тобі повну свободу - залишитися або піти. Приймай це як хочеш, розумій як хочеш ».

І кожна людина дійсно розуміє це по-своєму, а Господь приймає його рішення. Або ми наближається до Бога, тому що нас притягує Його любов, Його Хрест, або думаємо, дивлячись на Його обійми: «Ну, раз Він дозволяє мені піти, я і піду! Мені так хочеться". Що ж, іди.

Але якщо по-справжньому наблизитися до Бога, то ні про яке «ти мені, я тобі» вже не може бути й мови. Ти йдеш до церкви, щоб прийняти Божу благодать, взяти Боже благословення, подякувати Господу і відповісти на ту велику любов, яку Він дає тобі. Бог полюбив тебе ще до твого покаяння. Розумієш?

Загалом, мені не подобається, коли люди в церкві іноді намагаються звести з Богом якісь «рахунки» або звертаються до Нього тільки в разі потреби. Замовляють молебні, щоб «подружитися» з Богом, зробити його своїм союзником, захисником. Це я і називаю ставленням типу «ти мені, я тобі». Неправильне ставлення!

Фото: Олександр Осокін / pravoslavie.ru

Навіщо ламати «килим-літак», який летить прямо в Рай

Одного разу я почув, як літня сусідка вмовляла свого маленького онука з'їсти побільше: «Їж, а то дідусь тебе покарає!» Ну, хіба так можна? А на наступний день я почув: «Їж, а то Бог тебе любити не буде».

- Чому ж? - не втримавшись, втрутився я. - Навпаки! Бог дуже любить дітей, які їдять мало і не товстіють. За що їх не любити? І навіщо створювати у дитини таке неправильне уявлення про Бога?

Навіщо спотворювати те, що гранично ясно? Пам'ятайте, в казках зустрічаються такі чарівні килимки, миттєво переносять героїв на будь-який край світу? Так ось, навіщо ламати «килим-літак», який летить прямо в Рай? Це диво, цю красу ти передаєш дитині в спотвореному вигляді, а він потім при слові «церква» буде зі здриганням думати: «Ох вже ці обмеження, рамки, заборони ...»

Люди так собі і представляють Церква: сіре, похмуре простір, повне обмежень. Але ж Церква - це простір, наповнений по самі вінця найбільшою свободою, любов'ю і спокоєм; простір, де дихаєш на повні груди, де серце б'ється спокійно, де немає боязні і страхів, де ти - такий, який є, природний, щирий, чесний перед самим собою, той, хто згрішив, а який розкаявся. Так, ми грішимо, але потім плачем і каємося, знову і знову - до тих пір, поки любов Христова не візьме верх над гріхом в твоїй душі.

Тому що - знаєш, що таке гріх? Це обман. І коли гріх перестане приваблювати тебе, то вже не потрібно буде робити над собою зусилля, щоб не грішити. Не потрібно буде змушувати себе. Вибір на користь добра ти будеш робити спонтанно - просто тому, що тобі вже не захочеться грішити. Гріх перестане подобатися - тому що тепер душа наповнена іншим. Спробуй уявити собі це - все так просто!

Якщо людина курить, це означає, що в свій час він не знайшов більшого насолоди і тому зупинився на палінні. Але якщо у нього з'являється сім'я, і ​​ця сім'я ставати для нього джерелом насолоди і тепла, то йому більше не захочеться курити. І зникне необхідність говорити йому постійно: «Перестань же нарешті! З самого ранку будинок - як димар! »У цьому просто не буде необхідності.

Критика, осуд - все це переноситься і на церковне життя. На жаль, ми, спілкуючись так зі своїми дітьми, формуємо у них уявлення про зовсім інший Бога. А пам'ятаєш, як учні розмовляли з Христом? Вони говорили іноді такі необдумані, нерозумні фрази, що ми сьогодні тільки дивуємося. Згадайте, як в Євангелії самі апостоли - Яків, Іван - кажуть Христу: «Дай нам сісти у Тебе один з правого боку, і ліворуч один в славі Твоїй (Мк.10: 37)» Тобто, дай нам шану, повагу , влада - коли прийдеш судити цей світ. «Які нерозумні слова! - скажемо ми сьогодні. - Адже Господь, навпаки, чекав від них смирення! »Так, зараз ми розмірковуємо саме так. Але я думаю ще дещо. Господь не влаштовував навколо Себе військової дисципліни. Він дозволяв учням бути самими собою. І мені дуже подобається ця думка.

джерело

Переклад Єлизавети Терентьевой для порталу "Православіє і світ"

Як простягаємо?
»І коли в неділю приходимо рано вранці в храм, щоб взяти участь у Божественній літургії, не говоримо Господу:« Ось, я прийшов до церкви, що Ти мені за це даси ?
Пам'ятаєш, ти сам говорив мені, що стільки років поспіль живеш без всякої Церкви, постійно Грішачи?
І що ж, Бог тебе якось за це покарав?
»?
Розумієш?
Розумієш?
» Ну, хіба так можна?
Чому ж?
За що їх не любити?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация