"Вечір з Соловйовим": Купини зустрічі скасувати не можна?

Як може жити високорейтинговий телеканал без підсумкової політичної програми Як може жити високорейтинговий телеканал без підсумкової політичної програми? Ніяк не може
Недільний вечір з Володимиром Соловйовим анонсувався киданням ножів в оснащеного метеликом ведучого. Він відкладався через неготовність обладнання, паралельно розносилися чутки про сміливість задуму і цензурних рогатках. І ось ми дожили. Синьо-зелених трубочки блимають неоном, площині прозорі і чисті, публіка делікатно засунута, провідний шинки розов. В іншому: обман трудящих.

Підсумкові програми у російського телеканалу або ОРТ, у REN-TB або ТВЦ розподіляються за двома підвидів. Інформаційно-оглядові програми з хорошою добіркою кореспондентських репортажів, супроводжуваних обозревательскім веденням і двома-трьома залученими експертами.

Такими були закриті на НТВ програми Парфьонова і Герасимова , Такий залишається на REN-ТВ, на мій погляд, сама переконлива і яскрава програма Максимовской. Є ще оглядові програми типу ток-шоу, що включають спеціально зняті сюжети, але зосереджуються на одній-двох обговорюваних експертами актуальні теми. Найяскравіша в цьому ряду - програма Познера . Зрозуміло, що інформаційне справа - річ трудомістка.

Соловйов ніколи інформаціонніком ні, команди своєї не створював, а тому змушений тепер ліпити щось на кшталт Круглого столу з гостями. Власне, перший сюжет програми - політичні потрясіння в Киргизії - в цю сторону її і виводив. Набір з чотирьох політиків - двох-трьох партійних лідерів, а також колишнього міністра закордонних справ дозволяв спокійно зосередитися на темі. Але тут почалася широко поточна шизофренія і виявилося, що обговорюється все відразу, причому при найгучніший участю в "базарі" самого ведучого, тобто Соловйова. Брикнув "Єдину Росію", Єльцина , "Батьківщину", потоптали ЛДПР, що пройшли реформи, пострадянські республіки, Киргизію , Один одного і закінчили добрими побажаннями російської влади.

Складалося враження, що комічний, пустозвонскій результат цілком влаштовував автора і ведучого. Тим більше, що на одній з останніх сторінок його тележурналу раптово ожили комічні фотографії реальних політиків, які озвучили цитати тижня. Такі маленькі "Лялечки". Чи треба говорити, що в конкурсі цитат виграв Фрадков , А програв Березовський ?

Друга сторінка "Вечори з Соловйовим" - бесіда ведучого з настільки ж добре пудрених і причесаним міністром Грефом . І також - про все. Про похід капіталістів до президента, про дружбу і недружбе всередині уряду, ще про щось ... Ведучий ласкаво підтакував в стилі скасованої вже ранкової програми "Апельсиновий сік", публіка, яка сиділа в студії, ніяк не могла розгледіти співрозмовників за масштабними декораційними нагромадженнями .

Далі два діяча вітчизняної культури -   балерина Волочкова   і режисер Віктюк, чомусь зайнявши місця у пультиком (інвентар програми К барьеру, не інакше), обговорювали прем'єру опери Діти Розенталя Далі два діяча вітчизняної культури - балерина Волочкова і режисер Віктюк, чомусь зайнявши місця у пультиком (інвентар програми "К барьеру", не інакше), обговорювали прем'єру опери "Діти Розенталя". Соловйов пред'явив публіці уривки з уривків, балерина Настя помітила, що це якийсь жах, захисник Віктюк процитував пару нісенітниць з ліберетто, але закликав не судити художника. Публіка, природно, проголосувала за загальний заборона цієї нісенітниці.

Потім Соловйов розповів (жалюгідна подоба Герасимовський аналізу зростання-падіння рейтингів зі згаданої ліквідованої програми) як і у кого з героїв тижні зміцнилися або похитнулися позиції. Треба сказати, що і тут виглядав він досить дивно. Зрозуміло, що тривала "бодяга" його заколисала.

Останнім номером програми виконувалася арія Кішки з русифікованого мюзиклу "Кішки" видатного американського композитора Ендрю Ллойда Веббера. Арія кішці вдалася. На ній програма закінчилася. Весь "Вечір" за вирахуванням реклами тривав хвилин сорок. Так чарівних в Росії вечора, кожен з них - маленька поема.

Стрімка маргіналізація двох колишніх героїв ефіру, майже володарів дум Соловйова і Гордона, до речі, пліч-о-ручку починали на "сріблястого дощі" і на телебаченні, привела їх тепер до намету НТВ, загнав в шуто-Горохівське стан. У Гордона тепер "Стрес" - як дієтична різновид нагіевскіх "Вікон" , У Соловйова "Вечір" типу полегшеного Герасимовський "Особистого вкладу", такого собі "апельсинового вечері" з дивертисментами. Мета одна - гучніше, скандальніший, по можливості, без всяких там Міркування. Ось така еволюція каналу, який колись казав, що новини - його професія.

Що треба економісту, будівельнику, філософу, співуни, танцюристи і просто веселого малому Соловйову на телебаченні? Красива площадочка для бадьорого резонерства? По суті, минулий телепрограму з легкістю можна перевести в радіоформат. Крім явної концептуальної "вогкості" вона продемонструвала, що ведучий може бути чудовим модератором (якщо тримає себе в рамочках), але він - абсолютно ніякої оглядач. Соловйов просто не володіє жодною з розглянутих тем - ні на інформаційному, ні на, тим більше, аналітичному рівні.

Навіщо НТВ така програма? Щоб не гірше, ніж у людей? Так гірше. Щоб виконувати "замовні" роботи в політичному жанрі? Навряд чи компанія, підтримувана надпотужним Газпромом опуститься до таких непристойностей. Так може, і закрити всі тихенько, повернувши ведучого на його колишні, маленькі арени.

Олексій Токарєв

Як може жити високорейтинговий телеканал без підсумкової політичної програми?
Що треба економісту, будівельнику, філософу, співуни, танцюристи і просто веселого малому Соловйову на телебаченні?
Красива площадочка для бадьорого резонерства?
Навіщо НТВ така програма?
Щоб не гірше, ніж у людей?
Щоб виконувати "замовні" роботи в політичному жанрі?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация