"Ви одурює молодь": ЦВК не пустила Навального на вибори

  1. 742 підписи
  2. Два процесу по "Кировлес"

Image caption Навальний емоційно посперечався з членами виборчої комісії

Центральна виборча комісія відхилила заявку на реєстрацію опозиціонера Олексія Навального кандидатом в президенти. Навальний у відповідь заявив, що закличе до бойкоту виборів.

Документи ініціативної групи з висунення опозиціонера для участі у виборах 2018 року відхилені комісією в зв'язку з тим, що він через судимість не володіє пасивним виборчим правом, повідомляє кореспондент Бі-бі-сі Фаріда Рустамова з засідання ЦВК.

Член ЦВК, колишній суддя Конституційного суду Борис Ебзеев зачитав на засіданні інформацію з МВС про вирок Навальному по так званій справі "Кировлеса" від 8 лютого 2017 року, заявивши, що Навальний не може бути кандидатом протягом 10 років.

Член ЦВК, колишній суддя Конституційного суду Борис Ебзеев зачитав на засіданні інформацію з МВС про вирок Навальному по так званій справі Кировлеса від 8 лютого 2017 року, заявивши, що Навальний не може бути кандидатом протягом 10 років

Media playback is unsupported on your device

"Рожеві та вгодовані": мова і суперечка Олексія Навального в ЦВК

Ебзеев заочно посперечався з Навальний, який раніше стверджував, що його покарання умовне, а тому заборона на участь у виборах його не стосується: в Конституції сказано, що брати участь у виборах не може тільки людина, що знаходиться в місцях позбавлення волі.

Ебзеев заявив, що, на його думку, заборона на участь у виборах є не просто законним, але і повністю відповідає Конституції. Причому з цими коментарями він виступив ще до відмови Навальному - так Ебзеев прокоментував заборону на реєстрацію іншого самовисуванця, Олега Лур'є, також має непогашену судимість.

Ебзеев довго розповідав про те, що це рішення відповідає основному закону країни і прийнятим рішенням Конституційного суду. "Перед нами дійсно немає дилеми - зареєструвати або відмовити. Ми зобов'язані це зробити на підставі Конституції", - говорив Ебзеев.

Голова ЦВК Елла Памфілова додала, що всі інші документи у Навального в порядку.

Навальний у своєму виступі сказав, що він постійно намагається зробити так, щоб більше людей прийшли на вибори і повірили в їх легітимність.

"Я дивлюся на вас - з одного боку, дивне свято життя. Приходять люди, які мають право брати участь у виборах, але не мають ніякої політичної активності, - говорив він. - Є кандидати, які навіть і не намагаються боротися за голоси. А є заздалегідь визначені результати виборів ".

Image caption Навальний очікував відмови в реєстрації

Він також звернувся до Ебзеева, заявивши, що його юридичні тлумачення невірні. "Я прийшов сюди говорити про те, що представляю величезну кількість виборців. Ваше рішення - виключити з участі у виборах мільйони людей", - звернувся до членів виборчої комісії Навальний.

"Ви ж не роботи. Ви живі люди, вас можна помацати, рожеві, вгодовані, - апелював до ЦВК Навальний. - Можна ж один раз в житті зробити одну річ по-людськи? У вас же ніхто не стоїть з пістолетом біля скроні?"

Він завершив виступ обіцянкою, що його прихильники почнуть страйк і бойкот виборів.

"Ми тут точно не печеньки, які повинні комусь подобатися, - відповіла йому Памфилова. - Чи не монополізуйте право на те, що тільки у вас є переконання!"

За її словами, ЦВК не має ніякого відношення до судимостей Навального, і члени виборчкому просто виконують закон. А сам Навальний, за її словами, "незаконно збирає гроші" і "одурює молодь".

Проти допуску Навального до виборів проголосували 12 членів виборчої комісії, Микола Левич, колишній опонент Навального на виборах мера Москви, утримався від голосування.

На виході з ЦВК Навальний заявив журналістам, що буде закликати до бойкоту виборів. "Ми не визнаємо результати цих виборів і будемо розгортати велику загальнонаціональну кампанію по страйку", - сказав політик. Він також має намір оскаржити рішення ЦВК в Конституційному суді.

До Навального ЦВК зареєструвала кандидатами бізнес-омбудсмена Бориса Титова, колишнього депутата Сергія Бабуріна, лідера "Комуністів Росії" Максима Сурайкіна і засновника "Яблука" Григорія Явлінського. Напередодні комісія прийняла документи лідери ЛДПР Володимира Жириновського.

Відмова в понеділок отримали два кандидата від непарламентських партій: Наталія Лісіцина від партії "Рот Фронт" і Олена Семерикова від партії "Жіночий діалог". Бізнесмена Сергія Полонського також не допустили до виборів через зарубіжних рахунків і недостатнього числа членів групи виборців.

На засіданні члени ЦВК заявили, що до 7 січня самовисуванці можуть повторно зібрати ініціативні групи і правильно оформити документи, кандидати від партій можуть подати документи до 12 січня.

742 підписи

Напередодні в 20 містах Росії пройшли збори ініціативних груп по висунення Навального в президенти . У Центральну виборчу комісію були подані документи групи, що збиралася в Москві, на пляжі в Срібному бору, з 742 підписами, завіреними нотаріусом (за законом потрібно не менше 500 підписів).

ЦВК продовжив години роботи в неділю більш ніж на шість годин і прийняв документи на реєстрацію Навального пізно ввечері.

Так як Навальний йшов на вибори самовисуванцем, в разі ухвалення ЦВК його заявки він мав би надати 300 тисяч підписів громадян Росії в підтримку своєї кандидатури, після чого ЦВК ще раз мав би обговорити його кандидатуру і вирішити, чи вносити його ім'я в бюлетень для голосування 18 березня.

Підготовку до збору підписів на підтримку Олексія Навального його прихильники ведуть уже рік. Прихильники опозиціонера стверджують, що відкрили штаби в декількох десятках міст. Сам Навальний проводив зустрічі з виборцями.

Media playback is unsupported on your device

Як Навального висували в президенти

За такою ж процедурою відбуватиметься висунення Володимира Путіна, який в цей раз йде на вибори як самовисуванець, а не кандидата від політичної партії. Збори ініціативної групи з висунення Путіна очікується 26 грудня, і потім він повинен буде представити в ЦВК як мінімум 300 тисяч завірених підписів на свою підтримку.

Два процесу по "Кировлес"

ЦВК неодноразово раніше говорив, що Навальний не може бути зареєстрований кандидатом в президенти через непогашену судимість.

У липні 2013 року Олексій Навальний був засуджений до п'яти років позбавлення волі за звинуваченням у розкраданні в особливо великому розмірі. Слідство звинуватило його в тому, що під час перебування радником губернатора Кіровської області він змусив підприємство "Кировлес" продавати свою продукцію на невигідних умовах.

У день оголошення вироку в центрі Москви почалися масові протести, і на наступний день термін Навальному був замінений на умовний. Після цього глава Фонду боротьби з корупцією взяв участь у виборах мера Москви і посів друге місце, набравши понад 27% голосів.

Image caption Напередодні ЦВК продовжив робочий день і прийняв документи опозиціонера пізно ввечері

Через місяць після виборів в Москві Конституційний суд Росії ухвалив, що довічна заборона балотуватися в державні органи влади для засуджених порушує їх пасивне виборче право, і на початку 2014 року Дума прийняла поправки до закону, за яким особи, які мають не зняту і не погашену судимість за вчинення тяжких злочинів, не можуть бути обраними на державну посаду протягом 10 років (для визнаних винними в особливо тяжких злочинах термін заборони - 15 років).

У лютому 2016 року Європейський суд з прав людини вирішив, що в 2013 році під час розгляду "справи" Кировлеса "були порушені права Навального і Офіцерова на справедливий розгляд, і вирок був скасований. Через рік в тому ж Кіровському суді відбувся повторний процес у справі "Кировлеса", що став практично повторенням першого. Вирок Навальному був аналогічним - п'ять років умовно.

Навальний знову оскаржив рішення в ЄСПЛ. Восени 2017 року Комітет міністрів Ради Європи закликав допустити його до участі у виборах. Члени штабу підкреслювали, що за Конституцією Навальний повинен бути зареєстрований, а балотуватися не можуть тільки люди, що знаходяться в місцях позбавлення волі.

Можна ж один раз в житті зробити одну річ по-людськи?
У вас же ніхто не стоїть з пістолетом біля скроні?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация