"Він боровся за інтереси країни". Cо дня вбивства Льва Рохліна - 20 років: Новини Накануне.RU

  1. "Він боровся за інтереси країни". Cо дня вбивства Льва Рохліна - 20 років

"Він боровся за інтереси країни". Cо дня вбивства Льва Рохліна - 20 років

3 липня виповнюється 20 років від дня трагічної загибелі генерала Льва Рохлін. Герой двох воєн був застрелений у себе вдома. Багато обставини події невідомі досі. У річницю загибелі воєначальника в Москві відбудеться акція пам'яті.

Читайте також:

Лев Рохлін брав участь у війні в Афганістані, де двічі був поранений. У невдалу для ВС РФ першу чеченську кампанію він зумів взяти кілька районів Грозного, причому зробив це з мінімальними втратами особового складу. Однак відмовився прийняти звання Героя Росії, вважаючи, що війна в Чечні - це не слава країни, а її ганьба. Пізніше був обраний до Держдуми, створив Рух в підтримку армії, оборонної промисловості та військової науки.

В ніч з 2 на 3 липня 1998 був знайдений убитим на власній дачі в селі Клокова Наро-Фомінського району Московської області. За офіційною версією, в сплячого Рохліна нібито стріляла його дружина, Тамара Рохліна, причиною була названа сімейна сварка.

В ході розслідування вбивства в лісосмузі недалеко від місця злочину були виявлені три обгорілі трупи. За даними силовиків, їх смерть сталася незадовго до вбивства генерала і не має до нього відношення. Однак багато соратників Рохліна вважали, що вони - справжні вбивці, яких, можливо, ліквідували спецслужби, "замітаючи сліди".

Рохлін представлявся одним з найбільш популярних опозиційних лідерів, цілком ймовірно, що Кремль побоювався зміщення їм вкрай непопулярного Бориса Єльцина. Уже в 1999 р проти президента РФ була запущена процедура імпічменту на підставі п'яти звинувачень: розвал СРСР; розгін З'їзду народних депутатів і Верховної Ради в 1993 р .; розв'язування війни в Чечні; розвал армії і геноцид російського народу. Втім, ні по одному з пунктів обвинувачення не набрано необхідних 300 голосів для прийняття рішення Держдумою.

Екс-заступник голови Рахункової палати РФ Юрій Болдирєв в бесіді з Накануне.RU згадує про Льва Рохлін: "Це була людина, яка прийшла в політику зі Збройних сил, що прийшов не в результаті інтриг і підсиджувань, а в результаті вирішення поставлених завдань в інтересах країни. І йому здавалося, що там, нагорі, тим більше все повинно бути точно так само: чіткі, ясні завдання в інтересах країни. І раптом він зіткнувся з тим, що вище керівництво займається всім чим завгодно, тільки не інтересами країни: особистим виживанням, особистим збагаченням, інтригами, підсиджуванням. він побачив, що влада здає країну. І , природно, він спробу ался протиставити ті методи, якими володів. По суті він намагався розгорнути збройні сили на захист країни ".

За його словами, Рохлін був щирим і прямим людиною. "Саме тому, що він був дуже прямий і впевнений, що його діло праве - вся його діяльність була прозора і видно противнику. І противник припинив цю діяльність на зльоті", - згадує Юрій Болдирєв.

Доктор історичних наук, лівий політичний діяч В'ячеслав Тетёкін розповів Накануне.RU , Що бачився з Левом Рохлін на короткий час тільки один раз в коридорі Державної думи: "Він тоді справляв враження потужної особистості. Це був справжній загальновійськовий командир, людина, яка вміла командувати, з нього виходила така сила характеру, яка була фізично відчутна".

Як вважає Тетёкін, Рохлін вплинув на російську політику дуже сильно, тим більше, що він працював в ранзі голови комітету Держдуми з оборони. "Це були зовсім інші часи, ніж зараз. Тоді Державна дума відігравала вагому роль у житті країни. Це були часи, коли Дума, поряд з виконавчою владою, визначала долі країни. При всіх економічних злочинах, які творилися під приводом демократії, парламентська демократія в той час ще існувала і тільки тоді таку людину опозиційних поглядів, як генерал Рохлін, можна було обрати на посаду голови комітету з оборони ", - зазначив В'ячеслав Тетёкін.

Те, що в Держдуму 2-го скликання Лев Рохлін потрапив не від однієї з опозиційних партій, а за списками руху "Наш дім - Росія" (генерал вийде з нього тільки у вересні 1997 р), В'ячеслав Тетекін пояснює так: "На момент виборів Рохлін був діючим офіцером і, природно, отримав пропозицію від правлячої партії, яка просто не уявляла собі, до яких наслідків це може призвести. Правляча партія намагалася використовувати його авторитет у військах, армії і суспільстві, але, будучи чесною людиною, він не купився на статус депутата, а повів самостоя Єльня лінію в національних інтересах країни ".

На думку В'ячеслава Тетёкіна, зараз складно сказати, чи готував дійсно Лев Рохлін якісь силові акції, але за характером і по авторитету в Збройних силах він був здатний таке здійснити.

За однією з гіпотез, усунення генерала планувалося нібито вузьким колом наближених Єльцина, в числі яких деякими називається і радник нинішнього президента Валентин Юмашев (принаймні, про це говорив журналіст Михайло Полторанін), дехто звертає увагу, що саме в ту пору почалося стрімке сходження в органах федеральної влади мало до цього кому відомого Володимира Путіна і поступовий відхід від справ Єльцина.

"З одного боку, те, що збирався зробити Рохлін, якщо вірити тому, що пише Коржаков - дійсно становило загрозу існуванню політичного режиму, і можна уявити, що могли знайтися якісь гарячі голови, готові піти на все для того, щоб зупинити цей процес. З іншого боку, не можу виключати і побутової версії ", - говорить В'ячеслав Тетёкін.

"Пам'ять про генерала Рохлін найсвітліша і одного разу йому ще будуть встановлені пам'ятники при нашому найактивнішого сприяння", - резюмував він.

3 липня, в річницю загибелі воєначальника, в Москві відбудеться акція "Квіти для Льва Рохлін". Збір призначений на 13.30 біля центрального входу на Троєкуровському кладовищі.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация